شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۲۰/۰۵/۱۴۰۱
دوشنبه، 23rd نوامبر 2015
10:15 ب.ظ
دو مولف سقزی منتشر کردند

کتابی برای کمک به “اختلالات یادگیری مدرسه‌ای”

به گزارش شارنیوز کتاب اختلالات یادگیری مدرسه ای توسط دو تن از معلمین سقزی از سوی انتشارات بیریار به چاپ رسید.

ketab Ekhtelalt

حمید محمدی یکی از مؤلفین این کتاب در اینباره به شارنیوز گفت: دانش آموزانی وجود دارند که از نظر هوشی تفاوت چندانی با همکلاسی های خود ندارند ، اما همین دانش آموزان در یادگیری دروسی همچون ریاضیات، املاء، جمله سازی و…مشکلاتی دارند که این کتاب با روش های علمی و نظریه های تخصصی به تقویت حافظه، دقت و ادراک این دانش آموزان کمک می کند.

وی با اشاره به وجود دو مرکز ” مشکلات ویژه یادگیری” در شهر سقز افزود: این مراکز از یکسو به دلیل عدم حضور نیروی کافی و از سوی دیگر وجود تعداد قابل توجهی از دانش آموزانی که دچار اختلالات یادگیری هستند قادر به ارائۀ خدمات کافی نیست.

همچنین تعدادی از دانش آموزانی که دچار اختلالات یادگیری هستند در مناطق دور افتاده و یا روستاها ساکن هستند که از این به بعد لازم نیست معلمین روستایی آنان را به مراکز خاص در سقزمعرفی کنند بلکه به مدد همین کتاب می توانند به این دسته از دانش آموزان نیز همچون سایر شاگردان آموزش دهند.

دیگر نویسنده این کتاب “عابد مولودی” است که به همراه محمدی از مربیان مراکز اختلالات یادگیری سقز هستند. این کتاب هم اکنون در نمایشگاه کتاب محمدی درکتابخانه عمومی پارک مولوی و سایر کتاب فروشی های سطح شهر موجود است.

کد خبر: 16629
    مطالب مرتبط:


۲ دیدگاه