شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۰/۰۴/۱۴۰۱
دوشنبه، 30th نوامبر 2015
8:54 ب.ظ
اختلالات گسترده در شبکه همراه اول ادامه دارد

مشترک مورد نظر کماکان در دسترس نمی باشد

شبکه تلفن همراه ” همراه اول” چنان وضعیت نامناسبی دارد که برخی از مشترکان را به فکر تغییر شماره هایشان انداخته است. نه تنها تماس صوتی که گاهی اس ام اس ها هم به مقصد نمی رسند. دلایل این اختلالات را با کریم محمدی رئیس مخابرات سقز در میان گذاشته ایم.

محمدي با اشاره به وجود اين نوع اختلالات اظهار داشت” ما كماكان در صدد توسعه ي خطوط شبكه ي موبايل هستیم و عمده دليل بروز اختلال در سيستم آنتن دهي خطوط به ايجاد طرح مكالمات رايگان و نامحدود همراه اول برمي گردد كه مدتي است از آغاز آن مي گذرد و بيشترين حجم ترافيكي را به وجود آورده است و اين مشكلات فقط مختص سقز نيست و اكثر شهرهاي ديگر نيز با آن مواجه اند و ما نيز درصدد رفع آن هستيم”.

رئيس مخابرات شهرستان سقز با بيان اين كه اين طرح سراسري بوده و ربطي به سقز يا استان ندارد و فعلا زمان مشخصي براي رفع اين اختلالات اعلام نشده است، عنوان كرد” ما از مردم انتظار داريم مقداري صبر به خرج داده و با وجود اين كه چندين سايت را در حال راه اندازي و ارتقاء داريم اما اين پروسه مقداري زمان بر است ” وی افزود:” متاسفانه يكي از دلايل تأخير در اجراي اين پروژه ها اعتراضات مردمي براي راه اندازي سايت هاي جديد است كه دليل آن را عوارض ناشي از تشعشعات امواج بر سلامتي انسان عنوان مي كنند كه هيچ كدام استناد علمي ندارد”.

محمدي در ادامه گفت:” هم اكنون چندين سايت در نقاط مختلف شهر به دليل همين اعتراضات روند اجرايي آن متوقف شده و چند پرونده نيز در دادگستري داريم. من از مردم مي خواهم كه با سعه ي صدر و همكاري هاي لازم، باعث تسريع در روند اجراي اين پروژه ها شوند تا خدمات بهتري به شهروندان ارائه گردد. راه اندازي اين سايت ها هيچ ضرري بر سلامتي شهروندان نداشته و ميزان تشعشع آنها در حد امواج راديويي است و از سوي سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي و وزارت بهداشت مورد تاييد است.

کد خبر: 16771


یک دیدگاه

  • Sina
    Sina: 12-4-2015 . 10:22 ب.ظ :

    اکثر حرفای این جناب صحت نداره الان یه ساله با اپراتور تمالس گرفتم ک مشکل انت دهی داریم ولی کسی پیگیری نکرده
    حرفای ایشون درحالیه که مرکز شهر ینی درخیابان ساحلی سیگنال شبکه2gصعیف به بالاست اما براشون مهم نیست درحالی که اپراتورای دیگه تو همین منطقه سایتای خودشونو دارن ولی همراه اول به یک مینی سایت اونم در بام پاساژ کوثر بسنده کرده که نسبت به ارتفاع این خیابان سیگنال دریافتی خیلی پایینه ویا انکه پوشش 3جی خیلی ضعیفه نسبت به اپراتورای دیگه کی کسیم پی گیری نمیکنه متاسفانه تو شهرما

    پاسخ دهید