شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۲۰/۰۵/۱۴۰۱
دوشنبه، 30th نوامبر 2015
9:08 ب.ظ

کنار گذر سقز از پیشرفت 85 درصدی برخوردار است

معاون فنی و عمرانی فرماندار ویژه سقز گفت: طرح کنار گذر سقز به عنوان یکی از طرح های زیرساختی شهرستان از پیشرفت 85 درصدی برخوردار است.

به گزارش ایرنا صابر زارعی روز یکشنبه در بازدید از روند ساخت کنار گذر سقز افزود: برای این طرح تاکنون 250 میلیارد ریال هزینه و برای اتمام آن 60 میلیارد ریال اعتبار لازم است.

وی با بیان اینکه کنارگذر سقز بخشی از پروژه بزرگراه میاندواب – کرمانشاه است اتمام این پروژه را در کاهش ترافیک بسیار با اهمیت برشمرد. نماینده مردم شهرستان های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی هم در این بازدید بیان کرد: پیشرفت عملیات عمرانی طرح کنار گذر سقز، رضایت بخش نیست.

محسن بیگلری اظهار کرد: با وجود پیگیری های زیاد و قول اتمام طرح از سوی وزارت راه و شهرسازی در سال جاری ولی تاکنون این طرح به بهره برداری نرسیده است.

مهندس ناظر کنار گذر سقز هم با بیان اینکه مهمترین بخش های کنار گذر که از سال 87 عملیات اصلی طرح شروع شده، احداث یک دهنه پل 140 متری است عنوان کرد: تمامی ابنیه های کوچک این پل به اتمام رسیده است.

لقمان حسین زاده عنوان کرد: شش و نیم کیلومتر از مسیر 9 و نیم کلیومتری کنار گذر آسفالت و بیش از یک کیلومتر دیگر نیز به زودی آسفالت خواهد شد.

در این بازدید علی اصغر کاظمی مدیر فنی و اجرایی اداره کل راه شهرسازی کردستان نیز حضور داشت.

کنار گذر سقز به عنوان بخشی از بزرگراه کرمانشاه – میاندوآب از روستای ‘آلتون ‘ قبل از ورودی شهر آغاز و به مسیر سقز سنندج قبل از پلیس راه ختم می شود.

بزرگراه کرمانشاه – میاندوآب از سال 90 در دستور ساخت قرار گرفته تا استان های آذربایجان غربی و شرقی، کردستان، خوزستان و کرمانشاه بتوانند از آن استفاده کنند.

طول بزرگراه میاندواب – کرمانشاه 420 کیلومتر است که 312 کیلومتر آن در استان کردستان واقع شده است. کد خبر: 16778یک دیدگاه

  • غفور: 12-1-2015 . 6:54 ب.ظ :

    قرار بود اين پروژه در تير ماه سالجارى افتتاح شود تا مورد مانور انتخاباتى قرا ر كيرد ولى دست مسولين امر درد نكند اين اجازهراندادند

    پاسخ دهید