شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۸/۰۵/۱۴۰۱
پنج‌شنبه، 3rd دسامبر 2015
8:33 ق.ظ

نشست هم اندیشی روابط عمومی های ادارات سقز با خبرنگاران

پایین بودن سطح سواد رسانه ای تعدادی از مسئولان و توانمند نبودن روابط عمومی ها در برقراری ارتباط موثر با رسانه ها از جمله مواردی بود که در دومین نشست روابط عمومی و خبرنگاران شهرستان سقز مطرح شد.

به گزارش ایرنا، در این نشست که شامگاه سه شنبه به میزبانی اداره آموزش و پرورش سقز برگزار شد، مسئول روابط عمومی فرمانداری ویژه سقز گفت: ضعف خبر نویسی در روابط عمومی ادارات و آشنا نبودن کارگزاران روابط عمومی به وظایف حرفه ای خود از مهمترین ضعف روابط عمومی های این شهرستان است.

ابراهیم محمدحسینی افزود: توجه نکردن یکسان به همه رسانه ها از سوی روابط عمومی ادارات و دعوت نکردن از تمامی خبرنگاران برای برنامه هایی که ارزش خبری دارد نیز از دیگر ضعف های روابط عمومی اداره های شهرستان سقز است.

وی با بیان اینکه نداشتن تحصیلات مرتبط با شغل روابط عمومی را نیز می توان به مشکلات روابط عمومی در سقز اضافه کرد، اظهار کرد: تلاش برای توانمندسازی روابط عمومی اداره ها از طریق روابط عمومی فرمانداری و دانشگاه پیام نور پیگیری و با همکاری مرکز آموزش فنی وحرفه ای، در وهله اول دوره های آموزشی خبرنویسی برگزار خواهد شد.

او بیان اینکه روابط عمومی ها و خبرنگاران در بحث اطلاع رسانی نقطه اشتراک زیادی دارند عنوان کرد:امروز باید کارگزاران روابط عمومی در بحث اطلاع رسانی به جای اقناع به تفاهم و به جای تک گویی به گفت و گو توجه کنند.

مسئول روابط عمومی دانشگاه پیام نور سقز هم با بیان اینکه در سازمان های موفق،از روابط عمومی به عنوان یک بخش مهم نام برده می شود به نقش آن در پیشبرد اهداف سازمان ها اشاره کرد و عنوان کرد: رسانه ها و روابط عمومی ها نقش مهمی در روند توسعه شهرستان ها به عهده دارند. فردین مصطفایی با بیان اینکه جامعه برای هم افزایی نیازمند رسانه های متکثر است ادامه داد: هیچ رسانه ای نمی تواند جانشین رسانه های دیگر شود. در این نشست روابط عمومی های ادارات نیز خواستار توجه بیشتر مسئولان به جایگاه روابط عمومی در ادارات شدند و خبرنگاران نیز از روابط عمومی ادارات خواستند آنان را به عنوان ناظر قبول داشته باشند، اطلاعات به روز اداره که ارزش خبری دارد را از آنها دریغ نکنند و با رسانه ها ارتباط موثر داشته باشند.

کد خبر: 16813