شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۹/۰۵/۱۴۰۱
شنبه، 28th نوامبر 2015
7:43 ق.ظ

مدیر جدید صندوق کارآفرینی امید شهرستان سقز منصوب شد

مدیر جدید صندوق کارآفرینی امید شهرستان سقز با حضور مدیر عامل این صندوق در استان کردستان منصوب شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری، معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان سقز در جلسه تودیع ومعارفه مدیر جدید صندوق که در دفتر کارش برگزار شد، خواستار واگذاری تسهیلات اشتغال زایی بیشتراز سوی این صندوق شد و از امجد فلاحی مدیر جدید صندوق کارآفرینی خواست تا تکریم ارباب رجوع سر لوحه اصلی کاریش باشد.

علی اکبر ورمقانی با بیان اینکه، تعاونی های دهیاری در بخش های شهرستان ظرفیت مناسبی برای اشتغال زایی هستند از مدیر صندوق استان خواست تا تسهیلات مناسبی برای رونق اشتغال زایی در روستاها فراهم کند.

فرماندار با تقدیر و تشکر از زحمات یاسین ابراهیمی مدیر قبلی صندوق، برای فلاحی، مدیر جدید از خداوند آرزوی توفیق خواستار شد. مدیر عامل صندوق کارآفرینی امید کردستان هم گفت: با توجه به ظرفیت مناسب استان در حوزه کشاورزی،این صندوق، برای ایجاد ده سردخانه 300 تُنی ازسوی این صندوق تسهیلات پرداخت می کند.

صلاح گلمحمدی افزود:برای ایجاد این سردخانه ها از سوی صندوق کارآفرینی به متقاضیان که باید از سوی جهاد کشاورزی یا تعاون روستایی معرفی شوند مبلغ سه میلیارد و 500 میلیون ریال تسهیلات با کارمزد 4 درصد اعطا می شود.

وی اعلام کرد: ساماندهی سنگ سریش آباد با پرداخت 60 میلیارد ریال تسهیلات جهت خارج شدن از خام فروشی و ایجاد صنایع فرآوری، پرداخت وام های ازدواج و تسهیلات جهت ساماندهی سکونتگاه های گردشگری از دیگر اقدامات این صندوق در کردستان بوده است.

مدیر قبلی صندوق کارآفرینی امید سقز هم عنوان کرد:در سال جاری 58 فقره تسهیلات اشتغال زایی به مبلغ 8 میلیارد و 310 میلیون ریال و 75 فقره تسهیلات اشتغال زایی به مبلغ 4 میلیارد و 439 میلون ریال از طریق منابع داخلی پرداخته شده است.

یاسین ابراهیمی اضافه کرد:در سال 94 تاکنون 11 میلیارد و 400 میلیون ریال وام ازدواج نیز در شهرستان سقز پرداخت شده است.

کد خبر: 16817