شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۲۰/۰۵/۱۴۰۱
پنج‌شنبه، 3rd دسامبر 2015
11:29 ق.ظ

شهروند سقزی کیف حاوی 50 میلیون ریال پول را به صاحبش برگرداند

شهروند امانتدار سقزی در یک اقدام خداپسندانه کیف حاوی 50 میلیون ریال پول را به صاحبش برگرداند.

به گزارش خبرگزاری فارس از سقز، این شهروند امانتدار کیفی را در داخل ماشینش پیدا می‌کند و پس از بازرسی داخل کیف متوجه وجود 50 میلیون ریال پول نقد و همچنین اسناد، مدارک و چک می‌شود و پس از تلاش بسیار از شماره تلفن روی یک فاکتور که در داخل کیف بود، صاحب اصلی کیف را پیدا می‌کند.

وی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار داشت: با ماشین شخصی در داخل شهر مسافرکشی می‌کنم، ساعت 10:30 دیشب وقتی به خانه برگشتم و مشغول تمیز کردن داخل ماشین بودم، یک کیف دستی را زیر صندلی راننده پیدا کردم.

این راننده سقزی ادامه داد: پس از بازکردن کیف متوجه مقداری پول نقد به میزان 50 میلیون ریال و مقادیر زیادی چک حامل و فاکتورهای زیاد که در بین آنها پول بود، شدم.

کرمی افزود: با وارسی کیف و گشتن تعدادی از فاکتورها یک شماره تلفن پیدا کردم و از این طریق صاحب اصلی پول را پیدا کردم. وی گفت: صبح روز بعد با صاحب کیف گمشده که تحویلدار یک شرکت است، تماس گرفتم و پس از اطمینان از مشخصاتی که داد، پول و محتویات داخل آن را به وی تحویل دادم.

رضایت خداوند از همه چیز برایم مهم‌تر است

کرمی گفت: ما که مسلمان و پیرو قرآن هستیم باید همیشه و در همه حال وجود خداوند را ناظر بر اعمال خود بدانیم و بر همین اساس جستجو کردم، صاحب کیف را پیدا و آن را تحویلش دادم.

وی گفت: با مشاهده فاکتورهای داخل کیف حسی به من دست داد تا صاحب کیف را پیدا کنم، این کار را کردم و امیدوارم خداوند متعال از این اقدام راضی بوده و رضایت خداوند متعال برایم از هر چیز دیگری ارزشمندتر است.

منصور رضایی صاحب کیف گم شده نیز به خبرنگار فارس گفت: به عنوان مسافر سوار ماشین این برادر بزرگوار شدم، همراهم مقداری وسایل بود و وقتی پیاده شدم و به خانه رسیدم، متوجه شدم کیف حاوی مدارک، فاکتورها، چک و مقداری پول نقد را داخل ماشین جا گذاشتم.

وی ادامه داد: در یک شرکت توزیع تحویلدار هستم و تمام محتویات داخل کیف مربوط به شرکت بود و از گم کردن آن بسیار نارحت شدم و در این لحظه تنها به خدا توکل کردم.

رضایی افزود: صبح وقتی که می‌خواستم سر کار بروم، شخصی با من تماس گرفت و از پیدا کردن یک کیف با من صحبت کرد و وقتی مشخصات را به وی دادم، گفت کیف را من پیدا کرده‌ام و آن را به بنده تحویل داد.

وی اظهار داشت: شب بود و وقتی از ماشین پیاده شدم، چهره راننده برایم مشخص نبود، تنها می‌دانستم که سوار یک خودرو پیکان شده‌ام و اگر وی این کیف را به من بازنمی‌گرداند، قادر به شناسایی وی نبودم.

رضایی افزود: بنده از این راننده امانتدار سقزی که با تحویل کیف موجب خوشحالی من و خانواده‌ام شد، بسیار ممنونم و از خداوند برای ایشان آرزوی صحت و سلامتی در زندگی دارم.

وی از اینکه در جامعه هنوز این چنین افرادی که خودشان دارای مشکل مادی هستند ولی هرگز مال حرام نمی‌خورند، اظهار خوشحالی کرد و بر ترویج سنت حسنه امانتداری در سطح جامعه تاکید کرد.

کد خبر: 16824


۳ دیدگاه