شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۲۰/۰۵/۱۴۰۱
دوشنبه، 7th دسامبر 2015
11:24 ب.ظ

راه سقز – مریوان در استان کردستان بازگشایی شد

معاون فنی و عمرانی فرماندار ویژه شهرستان سقز با اشاره به بازگشیی مسیر سقز – مریوان گفت: با همت راهداران و مجموعه مدیریتی شهرستان بیش از 80 درصد از راه های روستایی شهرستان برفروبی و بازگشایی شده است.

به گزارش ایرنا، صابر زارعی شامگاه دوشنبه در جمع خبرنگاران افزود: مسیر سقز مریوان شامگاه روز گذشته به دلیل بارش سنگین برف و کولاک و وجود گردنه های خطرناک بسته شد.

وی اضافه کرد: در حال حاضر راه ارتباطی مسیرهای روستای دوآب در بخش سرشیو، میرگه نخشینه ، شیخ چوپان و خاپوره ده در بخش مرکزی و مسیر روستاهای بخشی از دهستان خور خوره امام برفروبی نشده است و تلاش برای بازگشایی این راهها ادامه دارد.

او با بیان اینکه تمامی مسیرهای اصلی منتهی به شهر بازگشایی شده و مشکلی در تردد خودروها نیست در خصوص وضع داخل شهر هم اظهار کرد: داخل شهر سقز هم برفروبی شده و مشکلی برای تردد عابرین و خودروها وجود ندارد.

عمر محمد کریمی رییس اداره راه شهرسازی شهرستان سقز هم به ایرنا گفت: راه دسترسی 32 روستا به طور کامل بازگشایی نشده ولی تردد با زنجیر چرخ امکانپذیر است.

بارش برف روز یکشنبه باعث اختلال در تردد خودروها در مسیرهای اصلی و مسیرهای روستایی شهرستان سقز شد و سردی هوا مدارس را در روز دوشنبه به تعطیلی کشاند.

در استان کردستان حدود هشت هزار کیلومتر راه وجود دارد که 90 درصد این راه ها در مناطق کوهستانی و تپه ماهور واقع شده است.

همچنین کردستان دارای 40 گردنه مهم و 15 منطقه با امکان ریزش بهمن به طول هشت تا 10 کیلومتر است.

در استان کردستان همچنین 16 منطقه کولاک گیر به طول 16 کیلومتر وجود دارد.

شهرستان سقز دارای 274 روستای دارای سکنه، 945 کیلومتر راه روستایی و 240 کیلومتر مسیر فرعی و اصلی است.

کد خبر: 16948