شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۲۷/۰۵/۱۴۰۱
پنج‌شنبه، 10th دسامبر 2015
9:13 ب.ظ
یک کارشناس مرکز بهداشت در گفتگو با شارنیوز عنوان کرد:

هنوز موردی از آنفولانزا در سقز مشاهده نشده است

بیماری آنفولانزا و شیوع آن در برخی استانها و شایعات مربوط به آن شارنیوز را برآن داشت تا در تماس با یکی از کارشناسان مرکز بهداشت آخرین وضعیت و میزان شیوع آن در سقز را جویا شود.

این کارشناس با اشاره به اینکه علایم آنفولانزا شبیه به علایم بیماری سرماخوردگی است اظهار داشت : از تمامی موارد مشکوک به آنفولانزا که با تب و لرز شدید همراه بوده نمونه برداری شده و تا امروز عصر موردی از بیماری آنفولانزا در سطح شهر مشاهده نشده است .

وی افزود : تمام نیروهای بهداشتی در وضعیت آماده باش به سر می برند و هماهنگی ها و آموزش لازم نیز به نیروها داده شده که در صورت احراز مورد مشکوک بصورت اورژانسی و فوری نمونه گیری و اقدامات لازم را انجام دهند.

این کارشناس بهداشت افزود : تب ، سرقه ، آبريزش بيني ، ضعف و بی حالی از علایم مشترک بين اين نوع آنفلوانزا ، برخي ويروسهاي تنفسي و سرماخوردگی است که رعايت فاصله با فرد بیمار ، دوری از عطسه و سرفه بیمار، خودداری از دست دادن و بوسيدن فرد بیمار و شستشوي مرتب دست و

صورت را از عوامل جلوگیری از بیماری آنفولانزا است.

وی در پاسخ به شایعات منتشر شده در مورد مشاهده 3 مورد آنفولانزا در قروه اظهار داشت : تاکنون موردی در استان گزارش نشده و احتمالا این خبر مربوط به موارد مشکوک به آنفولانزاست.

photo_2015-12-11_13-33-19کد خبر: 16977


۲ دیدگاه