شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۹/۰۵/۱۴۰۱
سه‌شنبه، 15th دسامبر 2015
5:08 ب.ظ

چهار وقف جدید در سقز به ثبت رسید

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه سقز گفت: چهار وقف جدید از ابتدای سال جاری تاکنون در این شهرستان به ثبت رسیده است.

به گزارش ایرنا، ادریس هنرور روز سه شنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه بیشترین نیت های واقفان سقز، وقف مسجد است افزود: دو قطعه زمین جهت ساخت مسجد به متراژ 350 و 957 متر مربع به ترتیب واقع در جاده روستای ‘ ملقرنی’ توسط احمد مروتی و در شهرک زاگرس محله بهارستان توسط واقفان جمال رحیمی و رسول پیامی به نیت وقف در اختیار این اداره قرار گرفته است.

وی اضافه کرد: دو هکتار زمین کشاورزی نیز واقع در روستای ‘طومار قامیش’ توسط نجیبه قهرمانی و امتیاز برق جهت استفاده بقعه پیریونس توسط واقفان، ایران زمان پور و نعمت اله صالحی وقف شده است.

او با تبریک هفته وقف و عنوان اینکه ترویج فرهنگ وقف از اولویت های اوقاف است، اظهار کرد: در حال حاضر این شهرستان دارای 112 موقوفه و یک هزار و 250 رقبه است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه سقز قدیمی ترین موقوفه شهرستان را موقوفه محمود بیگ قوخ، بزرگترین موقوفه را موقفه مسجد ملا ابراهیم با 418 رقبه و کوچکترین موقوفه را موقوفه ثریا خانی و وسیع ترین موقوفه را هم روستای بهرام برشمرد.

وی یادآور شد: برگزاری مسابقات قرآن کریم، اذان، طرح آرامش بهاری، نشاط معنوی و ضیافت الهی، کلاس های طرح تربیت حافظان قرآن کریم به تعداد یک هزار و یک نفر، اعزام نفرات برتر به مسابقات استانی، توزیع قرآن در بین اداره ها و مسجدها، برگزاری محفل انس با حضور قاری مصری، توزیع و پخش پوستر و بروشور به مناسبت های مختلف، نشست های هم اندیشی و تخصصی با فعالان قرآنی را از جمله اقدام های این اداره در سال جاری عنوان کرد. از 18 آذر تا 24 این ماه به نام هفته وقف با شعار ‘همه واقف باشیم’ نامگذاری شده است.

کد خبر: 17065