شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۰۶/۰۸/۱۴۰۰
سه‌شنبه، 15th دسامبر 2015
8:29 ب.ظ

سقز برای برفروبی به شدت با کمبود خودرو مواجه است

رئیس اداره راه و شهرسازی سقز گفت: راهداری این شهرستان برای ارایه خدمات مناسب در زمان برفروبی به شدت با کمبود خودرو مواجه است. سقز برای برفروبی به شدت با کمبود خودرو مواجه است

عمر محمد کریمی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: امکانات اداره راه و شهرسازی شهرستان سقز فقط 10 ماشین نمک پاش و برفروب است.

وی اضافه کرد: با این تعداد خودرو نمی توان 240 کیلومتر مسیر فرعی و اصلی، 30 کیلومتر بزرگراه و 945 کیلومتر راه روستایی را به طور مناسب پوشش داد و به موقع برفروبی کرد.

او استدلال کرد: مردم باید از این بی امکاناتی مطلع شوند تا در زمان بارش برف نیز خیال نکنند راهداری می تواند خدمات مناسبی ارایه دهد و باید همیشه در هنگام بارش برف زنجیر به همراه داشته باشند.

محمد کریمی اضافه کرد: در شهرستان سقز 274 روستای دارای سکنه، وجود دارد و تعدادی از مسیرهای روستایی دارای گردنه های برفگیر است که همیشه با سختی برفروبی انجام می شود وموجب اعتراض مرمی می گردد.

او همچنین اعلام کرد: جهت برفروبی مسیرهای شهرستان سقز تاکنون نیز با بخش خصوصی قرار داد بسته نشده است.

بارش سنگین برف در هفته گذشته باعث مشکل تردد بین شهری شد و تعداد زیادی از راه های روستایی و شهری از جمله مسیر سقز مریوان بسته شد.

این بارش باعث تعطیلی مدارس در دوشنبه هفته گذشته و روز جاری نیز شد.

متوسط میزان بارش دو برف اخیر در شهرستان سقز 31 سانتی متر و میانگین حجم بارش برف روزهای دوشنبه و سه شنبه این هفته 18 و 8 دهم میلیمتر بود.

کد خبر: 17072
    مطالب مرتبط: