شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۴/۰۴/۱۴۰۱
پنج‌شنبه، 17th دسامبر 2015
10:48 ب.ظ

نقشه محدوده الحاقی تازآباد به شهرداری ابلاغ شد

معاون عمرانی استاندار کردستان گفت: نقشه های مصوب شورای عالی شهرسازی و معماری ایران در مورد محدوده های الحاقی سقز و مریوان توسط استاندار کردستان به شهرداران این شهرها ابلاغ شده است.

امیر قادری شامگاه چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: با موافقت دبیر شورای عالی شهرسازی و معماری و بر اساس پیگیری های جدی استاندار، نقشه های مغایرت اساس طرح جامع شهر مریوان در ارتباط با الحاق 590 هکتار از اراضی حاشیه شهر و حریم ساخت و سازهای خارج از محدوده، توسط استاندار به شهردار این شهر ابلاغ شد.

وی گفت: این مصوبه متعاقب مصوبات کمیته نظارت و راهبری و تدوین نقشه راه استان ابلاغ شده و بر اساس مفاد این ابلاغیه اراضی زراعی و باغی واقع در محدوده الحاقی، مشمول مغایرت بوده و تغییر کاربری آنها صرفاً با مصوبه شورای عالی شهرسازی و معماری ایران امکان پذیر است.

معاون عمرانی استاندار کردستان تاکید کرد: تراکم ساختمانی کلیه کاربری های مسکونی الحاقی مطابق مصوبه 17تیرماه سال 92 حداکثر 120 درصد و دو طبقه خواهد بود.

وی همچنین در ارتباط با دیگر مصوبه کمیته نظارت و راهبری و تدوین نقشه راه استان اظهار کرد: نقشه محدوده الحاقی محله تازه آباد سقز نیز به مساحت 68 هکتار توسط استاندار کردستان به شهرداری سقز ابلاغ شده است.

قادری افزود: به دنبال این ابلاغیه شهرداری سقز موظف شده است حداکثر ظرف مدت یک ماه نسبت به ارایه گزارش طرح به کمیته نظارت و راهبری و تدوین نقشه راه استان، اقدام کند.

کد خبر: 17136