شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۲۶/۰۲/۱۴۰۱
شنبه، 19th دسامبر 2015
11:08 ب.ظ

دستگاه MRI بیمارستان امام سقز رسید

چنانکه از ظواهر امر بر می آید سقز بالاخره دارای MRI شد و تنها چند روز زمان برای راه اندازی کامل آن زمان باقی مانده است.

رئیس شبکه بهداشت شهرستان سقز در گفتگو با شارنیوز با تایید این خبر گفت: خرید دستگاه چندی قبل از شرکت زیمنس آلمان انجام شده بود و اکنون دستگاه وارد گمرک تهران شده است. وی افزود: شرکت تایماز طرف قرارداد با بهداشت و درمان شهرستان نیز در حال نصب تجهیزات فنی در مکان مورد نظر است که به زودی مهیای راه اندازی MRI در بیمارستان امام خمینی خواهد شد .

با راه اندازی این دستگاه، شهروندان سقز و شهرهای پیرامون مجبور به سفر های اجباری به شهرهای بزرگ برای انجام آزمایشات رادیو گرافی نخواهند شد. در غیاب سرمایه گذاری بخش خصوصی در این حوزه که از الزامات توسعه حوزه درمان است، این دستگاه و خدمات مشابه آن می تواند در جذب توریسم سلامت برای شهر سقز موثر باشد.

کد خبر: 17194


۶ دیدگاه

 • عرفان
  عرفان: 12-20-2015 . 11:10 ق.ظ :

  تلاش نماینده محترم در تحقق این مهم قابل تقدیر است

  پاسخ دهید

 • ناشناس
  ناشناس: 12-20-2015 . 8:15 ب.ظ :

  مجبور به سفر نخواهند شد، مجبور به انتظار سولانی خواهند شد. شهر سنندج 4 دستگاه ام آر آی داره. حالا سقز بعد از سالها با نزدیک به 200 هزار جمعیت….
  از همین الان باید رفت برای نوبت گرفتن

  پاسخ دهید

  • ب.شافعي
   ب.شافعي: 12-21-2015 . 10:11 ق.ظ :

   سلام.همشهري عزيز خريد يك دستگاه ديگر نيز توسط سرمايه گذار بخش خصوصي (خارجي)در جريان است.

   پاسخ دهید

  • که ژوان
   که ژوان: 12-21-2015 . 8:27 ق.ظ :

   ئه ر خه یانی وایه?
   جهت حصول اطمینان به ساختمان نیمه کاره رها شده سابق 15 خرداد بغل مسجد جامع مراجعه بفرما که قرار بود انجا دستگاه mri نصب شه بعلت خواستار سهم بیشتر اقای ….. از سرمایه گذار ممکن نشد و یارو کوچ کرد.

   پاسخ دهید

   • مدیر شبکه سقز
    مدیر شبکه سقز: 12-25-2015 . 12:53 ب.ظ :

    سلام…ولادت شاه لولاک مبارک///دوستان mri وارد گمرک تهران شده است تا افتتاح د مدت زمان بیشتری لازم است ساختمان در حیطه وظیفه شبکه بهداشت اماده است بخش بعدی مواردی است که باید شرکت طرف قرارداد انجام دهد و پس از تایید نماینده شرکت زیمنس بیا ید مرحله اخر را تایید و انجام بدهد/////////////////مردم شریف منطقه اطلاع دقیقتری داشته باشند و در چند روز اینده بعید و غیر واقعی است//////////////////////////این مورد mri دولتی است که در سفر وزیر محترم درخواست شد و نماینده محترم در تهران مصوبه نها ییش را از وزیر اخذ کرد////////دستش درد نکند بسیار ارزنده بود//تشکر ویژه خود را اعلام میکنم/////////////مورد دیگر mri غیر دولتی است که استقبال و مساعدت میکنیم ایشالله انهم راه بیفتد

    پاسخ دهید