شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۲۷/۰۵/۱۴۰۱
شنبه، 19th دسامبر 2015
11:41 ب.ظ
ثبت نام انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی

3 نفر ثبت نام کردند

روز اول ثبت نام کاندیداهای دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی به پایان رسید و در سقز 3 نفر و در کل استان 23 نفر برای شرکت در انتخابات اسفند ماه 94 اعلام آمادگی کردند. استقبال چشمگیر برای ثبت نام در انتخابات می تواند نشانه نارضایتی از عملکرد نمایندگان فعلی و امید به تغییر در کشور به واسطه گسترش گفتمان جدید باشد.

در سقز مسعود علایی، محمد قدمی و مظفر صالحی اولین ثبت نام کنندگان در انتخابات بودند که دو نفر از آنها بعد از حضور در فرمانداری سقز با شارنیوز مصاحبه کردند. مظفر صالحی حاضر به مصاحبه و توضیح پیرامون اهدافش از شرکت در انتخابات نشد.

entekhab94

مسعود علایی

زادۀ مهرماه 1353. پدر و مادر وی اهل سقز هستند. اما خود وی در یکی از روستاهای سردشت متولد شده است اما به دلیل اقتضای شغلی پدر، پس از یک سال دوباره به سقز برگشته اند.alaee

مسعود علایی لیسانس خود را در رشتۀ جغرافیا از دانشگاه شهید بهشتی دورۀ روزانه دریافت کرده است. فوق لیسانس را هم در همان رشته و از دانشگاه سراسری زنجان اخذ نموده.هم اکنون نیز دبیر آموزش و پرورش در مدارس سطح شهرستان سقز است.

از فعالیت های اجتماعی وی می توان به عضویت در انجمن حفظ محیط زیست “ژینگه” که از سوی دانش آموختگان جغرافیا و در سنندج تأسیس شده است اشاره کرد.

مسعود علایی همچنین سابقۀ 6 سال و هفت ماه عضویت در سومین دورۀ شورای اسلامی شهر سقز را در کارنامۀ خود دارد.

وی با توجه به جناح بندی های مرسوم در عرصۀ سیاسی کشور به شارنیوز می گوید: چون در ایران به طور کلی و در استان کردستان به طور خاص حزب و تشکیلات منظم سیاسی وجود ندارد لذا به صورت مستقل وارد عرصه انتخابات دهمین دورۀ مجلس شورای اسلامی شده است. اما با این وجود اعلام می دارد در اکثر انتخابات از کاندیداهای اصلاح طلب حمایت کرده ام و دیدگاهم به دیدگاه اصلاح طلبان نزدیک تر است.

وی خاطرنشان کرد که به دور از هرگونه شعار زدگی و هیاهو پا به این عرصه گذاشته است و اظهار امیدواری کرد که با توجه به فضای موجود و وجود کاندیدا از طیف های مختلف مردم بتوانند با مشارکت حداکثری فرد مورد نظر را انتخاب کنند.

محمد قدمی

متولد 1350 در سقز. هم اکنون در شهربانه زندگی می کند و کارمند جهاد کشاورزی این شهرستان است.قدمی

دارای دکترای مدیریت استراتژیک.

از جمله سوابق سیاسی و اجتماعی وی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

روزنامه نگاری و یادداشت نویسی در روزنامه ها و جراید محلی و استانی.

تألیف کتب متعدد از جمله: “کردستان و مناطق اهل سنت؛استحقاق ها و عملکردها” ، ” یادداشت های پراکندۀ یک روزنامه نگار” و همچنین کتاب در دست چاپ “فرجام برجام” اشاره کرد.

همچنین محمد قدمی کاندیدای نهمین دورۀ مجلس شورای اسلامی نیز بوده است.

وی با توجه به جناح بندی های مرسوم استان، با پرچم اصولگرایی به عرصه انتخابات گام گذاشته است.

شعار محمد قدمی در این دوره از انتخابات “امنیت، عدالت و توسعه” است.

مظفر صالحی

فوق لیسانس مهندسی آب.

دارای سوابق مدیریتی در شهرهای سقز، بانه، مریوان و قروه در حوزه آب و فاضلاب بوده است.هم اکنون بازنشستۀ آبفای شهرستان سقز است.

کد خبر: 17195


۴ دیدگاه

 • سقز
  سقز: 12-20-2015 . 9:03 ق.ظ :

  با سلام آقای قدمی متولد 1350 چگونه هم اکنون بازنشسته است؟

  پاسخ دهید

 • مظفرصالحي
  مظفرصالحي: 12-20-2015 . 12:21 ب.ظ :

  مديرمسئول محترم سايت خبري شارنيوز
  باعرض سلام وادب تاكنون هيچگونه تقاضاي مصاحبه كه هويت حضوري شخص مشخص باشد ازمن نشده است ضمنا هرگونه تبليغات زود هنگام برابر قانون غيرقانوني است لطفا درراستاي امانت داري وراستگوئي و جلوگيري از هرگونه ذهنيت منفي درافراد… خصيصيه هاي خوب بشريت نسبت به اصلاح متن نوشته شده اقدام نمائيد درخاتمه بنده بازنشسته نبوده وتخصص بنده درزمينه برنامه ريزي هاي شهري وروستايي ومديريت مهندسي آب وفاضلاب مي باشد. با تشكر فراوان مظفرصالحي

  پاسخ دهید