شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۰۶/۰۷/۱۴۰۱
Monday، 5th January 2009
11:25 am

شهرداری و مابقی اخبار-حاشیه اخبار

*ماجرای مسدود کردن مرزها مهمترین رویداد است که بی سر و صدا تاثیر خود را بر اقتصاد منطقه گذاشته و از هم اکنون بازار بانه و سقز به شدت تحت تاثیر این اقدام نیروی انتظامی قرار گرفته است. حفر خندق،کشیدن سیم خاردار از جمله تمهیداتی است که برای کنترل قاچاق به کار بسته شده است.آگاهان معتقدند زمانی می توان با پدیده قاچاق کالا مبارزه کرد که دولت در اشتغال زایی و فراهم آوردن بستر مناسب برای سرمایه گذاری موفق عمل کند.
*مدیر کل راه و ترابری استان اخیرا مصاحبه‌ای با روزنامه‌ ایران در مورد طرحهای بخش راه استان انجام داده‌. وی در مورد مشکلات پروژه‌ فرودگاه سقز گفته‌ است: یکی از مشکلات این طرح عدم تصویب این طرح و عدم صدور مجوز برای آن در کمیسیون ماده‌ 32 است و به‌ همین دلیل تاکنون اعتبارات طرح مذکور از اعتبارات استانی تامین شده‌ است.
*شهرستان سقز با بیش از دویست هزار نفر جمعیت تنها دارای یک پزشک متخصص چشم است که‌ این مساله‌ باعث شده‌ تا مراجعان چندین روز یا هفته‌ برای مراجعه‌ به‌ پزشک در صف بمانند و یا به‌ پزشکان شهرهای دیگر مراجعه‌ کنند که‌ دردسرهایی برای مردم به‌ همراه دارد.
*در هفته اول زمستان امسال چندین فقره سرقت از منازل گزارش شده است،در ضمن چند نفر از افراد مضنون به سرقت طلافروشی های سقز نیز بازداشت شده که بعد از تحقیقات اولیه آزاد شدند. هنوز هیچ خبری از سارقان طلا فروشی گزارش نشده است. سرقت مسلحانه بانک ملی بانه و تالار عروسی در بوکان نیز از جمله رویدادهای قابل ذکر منطقه در هفته های اخیر بود.
*جایگاه گاز CNG میدان شهدا به زودی افتتاح می شود که کمک بسیاری به ناوگان حمل و نقل شهری خواهد کرد.اما نحوه جذب و استخدام کارکنان این جایگاه در محافل مطلع سر و صدای فراوانی برپا کرده است ظاهرا از اقوام و همفکران کارکنان شهرداری و شورای شهر استفاده شده است به شکلی که از یک خانواده سه نفر استخدام شده اند در حالی که کسان دیگری از قبل برای کار اعلام آمادگی کرده بودند.در این مورد اطلاعات بیشتری در روزهای آینده منتشر خواهد شد.
*این شیوه استخدام یا مهربانی خاص مجموعه شورا و شهرداری به این مورد ختم نشده و در واگذاری مغازه های بازارچه واقع در خیابان شهدا هم همین مسئله به چشم می خورد به شکلی که اکثر مغازه ها برای معرفی شدگان خاصی در نظر گرفته شده و اعتراض تعدادی از اعضای شورا را هم به دنبال داشته است.
*دکه های روزنامه فروشی میدان ‌‌‌هه‌ڵۆ با اصرار شهرداری در شرف برچیده شدن هستند.مالک یکی از این دکه ها که 22 سال است مشغول روزنامه فروختن است ضمن اعلام دریافت اخطار از سوی شهرداری،اظهار داشت” شهردار قول مساعد همکاری داده اما ظاهراً یکی از اعضای شورای شهر به شدت برای برچیدن این دو دکه پافشاری می کند.”یکی از دکه ها ستاد انتخاباتی یکی از اعضای شورای شهر بود که مشی سیاسی اصلاح طلبانه دارد.
*در پی درج خبری در نوبت قبلی بخش حاشیه اخبار(وبلاگ) شارنیوز مبنی بر عدم تحقق وعده 15 میلیونی استاندار به جشنواره تئاتر کردی،مسئول این اداره طی نامه ای خبر مورد اشاره را تکذیب نمود که متن کامل تکذیبیه به شرح زیر است:
در پی درج خبر مذکور باید اذعان داشت که خبر منتشر شدهمبنی بر اینکه استاندار به وعده خود عمل نکرده نادرست می باشد و جهت اطلاع آن سایت محترم اعلام می کنم که بعد از اتمام جشنواره تئاتر کردی استاندار محترم دستور دادند که 15 میلیون تومان کمک هزینه به جشنواره به اعتبارات فرهنگی اداره کل ارشاد افزوده شود. لذا بعد از افزوده شدن این مبلغ و اصلاح موافقتنامه و تخصیص اعتبارات و انجام سایر مراحل اداری مبلغ اهدای استاندار محترم اوخر آذرماه به حساب این اداره کل واریز گردید که در اینجا جا دارد از حسن نیت استاندار محترم و تلاشهای شبانه روزی فرماندار محترم شهرستان سقز در برگزاری جشنواره مذکور کمال تشکر را بعمل آورم . هیوا حاجی محمدی

*آقای قاسم عبداللهی یکی از دوستان شارنیوز در سوگ از دست دادن مادر گرانقدر خود می باشد. اهالی شارنیوز بدین وسیله مراتب همدردی و تسلیت خود را به ایشان اعلام می کنند.

کد خبر: 1726


نظرات:

 1. بله بنده هم يكي از اين بدقولي هاي استاندار محترم و ساير مسئولين را به استحضار ميرسانم
  يك سال پيش ما حدود 3 اتوبوس از طرف دانشگاه براي جشن ازدواج دانشجويي عازم سنندج شديم از ساير شهرهاي استان هم بودند چيزي در حدود 500 زوج كه آقاي استاندار و آقاي روحاني اي كه مسئول برگزاري جشن ازدواج دانشجويي بودند در سخنراني كه براي ما داشتند يك سكه نيزبراي هر زوج هديه فرمودند نه تنها سكه را تا الان كسي نديده بلكه هداياي ربع سكه و سفر مشهد و حج عمره نيز كه به چند نفر كه در مسابقه هاي خلال برنامه برنده شدند نرسيد فقط يك شام يك بار مصرف سرد سرو در اتوبوس نصيب ما شد همه ما را براي سياهي لشكر و بزرگ جلوه دادن جشن خودشان تا آنجا كشاندند

 2. دست مريزاد آقاي نباتي

 3. Anonymous جان حداقل خدا را شكر كن كه به جاي مراسم ازدواج مراسم طلاق برگزار نكردند. از اين به بعد بايد به خودت زحمت بدي هر ماه بري تا بانك و يارانه نقدي‌ات را بگيري و هر چي دلت خواست بخري براي خودت و زن بچه‌ات بع اضافه‌اش را بدي به يك موسسه خيريه (البته تو يك كشور ديگه چون اينجا خيريه لازم نيست) بعد ماشينت را پر از بنزين كني و بري در انتخابات به كانديداي مورد علاقه‌ات راي بدي. حالا كه كمي خسته شدي برميگردي و تو مسكن مهرت به همراه زن و بچه استراحت ميكني. ميبيني كه همه چيز روبراهه. خدا حفظ كند دولت صداقت و مهرورزي را

 4. واقعا كه صداقت و مردم دوستي در دولت نهم به اوج رسيده است من هم دعا ميكنم خدا اين دولت را حفظ كند تا مردم ايران بيشتر لذت ببرند.

 5. آقای نباتی الحق که صوت و تصویر و … شما آرامش دل خیلی هاست.
  این هنرمند از این حیث سوابق درخشانی دارد که امیدوارم دلسوزان هنر شهر سقز، هر چه زودتر در مورد ایشان تصمیمی سرنوشت ساز بگیرند.

 6. آفرین آقای نباتی ما که به شما افخار می کنیم

 7. تنوع اخبار و جسارت در بیان آن از نقاط قوت این سایت می باشد

 8. امید بساط تملق و ریا کاری آن هم در حیطه مذهب و توجیه اعمال دو رویانه با تکیه بر آن برچیده شود واین به عقیده خود ایمان داشته باشیم که جز افرادی که نان به نرخ روز خور هستند نباشیم . جایی که هنر برای هنر نباشد مرگ ان را به نظاره باید نشست . از هنر با صبغه سیاسی استقبال نمی نمایم.

 9. خواهش می کنم لطفا سایت شارنیوز را کمی سریعتر به هنگام سازی کنید باتشکر.

 10. راستی یک سوال دارم ایا سقز فرماندار دارد ؟اگه دارد چرا بخاطر مستود کردن مرز از مردم وبازاریان هیچ دفاعی نمی کند.

 11. درباره عواض سرسام اور تابلوهایی که زیبایی به شهر داده چرا نمینویسی شهرداری داره ملتو نابود میکنه یک تابلو تا پانصد هزار تومان عوارض گذاشته کی بداد این ملت بیچاره میرسه شهرداری کمبود پولشو میخواد با تبلو ها تامین کنه که محاله

 12. هر چی مرگ و میر تو این جاده های غیر استاندار سقز بانه و سقز بوکان رخ می دهد تقصیر این سه اف های لعنتی احمق است. دستشان درد نکند که مرز بسته شده ما واقعا از طریق همین سایت از نیروی انتظامی تشکر می کنیم

 13. همه به اين اطمينان رسيده اند كه هم شهر دار وهم اعضاي شوراي شهر دروغ مي گويند شهر دار به باجناغ خود امتياز مي دهد دبير اموزش وپرورش براي خود وديگران زمين داخل فضا را به ساختمان تبديل مي كند ودر دفاع از دكه برادرش لج مي كند نماينده تهي دستان كميته اما خائن به آنها با شهردار پنهاني هماهنگ واز رو با اعضاي شورا هماهنگ ودر جايي ديگر باگرفتن رشوه اجازه ساخت وساز را در زمينهاي روبروي بيمارستان تامين اجتماعي را مي دهد وبا شهر دار قسمت مي كند ديگري هم با استفاده از كارت نزين تاكسي ها وتقسيم تاكسيها با همراهي شهردار در بين فاميل ودوستان هم سفره شده با اين مشت انسان هم چون هم وفرامش كننده ارزشهاي انساني چكار مشود كرد وچه انتظاري مي توان داشت

 14. اون آقایی که گفته مرگ ومیر به دست سه اف هاست اشتباه میکند چون وضع اقتصادی مردم بانه وسقز به مرزها مربوط است و با کاسبی قاچاق تامین میشود.دولت کی اشتغالزایی به وجود آورده تا سه اف ها در جاده ها مشغول به کار نباشند.

 15. راستش رو بخواهید تمام نظرات دوستان را خواندم ولی هیچکدام در مورد کمربندی سقز چیزی ننوشته بودند لطفا اخرین اطلاعات

  در این مورد بنویسید

 16. بيخيال مرز آخه پول نفت سر سفره ها مياد صبر كنيد اين قرن اگه نشد قرن ديگه.

 17. xahish mi kunm asami aqayany frman dary saqz wa shahrdar wa ostandar ra bnuisid baray kaism lazmshan darm . mipursan dar huland

 18. از شهرداري براي امكانات شهر بازي تقدير و تشكر مي شود خوبي اين كار اين است كه بچه هاي ما هم حد اقل اين وسايل را مي بينند و چند لحظه اي شاد ميگردند و با شادي آنهاست كه ماهم دلخوشيم ضمنا به خاطر آنها هم كه شده چند روز يكبار ماهم ساعتي را در محيط با صفاي پارك سپري مي كنيم از برخورد بسيار خوب و مؤدبانه و مديريت مناسب قسمت سرسره بادي هم تشكر مضاعف مي نماييم كاش اين برادران امكانات بيشتري را مي آوردند

 19. سلاو
  تکایه کاکه تریبونیک ئازاد بو ئه و ریگه ی قه وخه دابنین بزانین ئاعای شاره دار خه ریک چیه؟