شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۲۰/۰۵/۱۴۰۱
سه‌شنبه، 22nd دسامبر 2015
7:54 ب.ظ
ثبت نام انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی

4 نفر در دوشنبه و 1 نفر در سه شنبه داوطلب نمایندگی شدند

روز سوم و چهارم ثبت نام از کاندیداهای نمایندگی مجلس شورای اسلامی با ثبت نام 5 نفر دیگر از داوطلبان نمایندگی مجلس پایان یافت . گلچین حاجی باپیر، پیمان اسراری ، عارف قادرزاده و جلیل عبدالهی نفراتی بودند روز دوشنبه ثبت نام کردند و نژاد جهانی در روز سه شنبه در فرمانداری سقز حضور یافت و داوطلب نمایندگی مجلس شد. گفتگوی کوتاه شارنیوز با 4 داوطلب را در ذیل بخوانید. در ضمن امکان برقراری تماس با جلیل عبدالهی فراهم نشد.

پیمان اسراری

وی متولد 1353 در شهر تبریز است که علت آنرا دانشجو بودن پدر درتبریز و همراهی خانواده با وی عنوان کرد . تحصیلات مقطع متوسطه خود را در asraripeymanرشته ثجربی در شهرستان بانه گذرانده و کارشناسی رشته اقتصاد کشاورزی را از دانشگاه تبریز اخذ نموده است . کارشناسی ارشد همین رشته را در دانشگاه تربیت مدرس تهران به پایان رسانده و هم اکنون دانشجوی دکترای مدیریت استراتژیک در دانشگاه صنایع و معادن شعبه کردستان است .

وی عنوان کرد که سوابق اجرای و مدیریتیش فراوان بوده که معاونت اداری مالی سازمان بازرگانی استان از سال 1385 تا 87 ؛ مدیرعامل شرکت حمل و نقل بین المللی خلیج فارس شعبه کردستان از سال 1387 تا 89 ؛ مدیر کل بازرگانی استان کردستان از سال 1389 تا 91 ؛ مشاور استاندار و مدیر کلی صنعت و معدن و تجارت استان از سال 1392 تا 93 ؛ از بارزترین این مسئولیتهاست . وی در حال حاضر دبیر اجرایی اتاق بازرگانی استان است .

وی فعالیت سیاسی خاصی نداشته و عضویت در برخی انجمنهای مردم نهاد را از جمله فعالیتهای اجتماعی خود عنوان کرد . وی اشاره کوتاهی به رییس هیئت ورزشی قایقرانی استان و عضویت در هیئت رئیسه کشتی استان کردستان نیز داشت .

وی بصورت کاملن مستقل وارد رقابت انتخاباتی شده و تابحال گرایش سیاسی خاصی نداشته و انطباق اهداف و برنامه هایش با هر جناح سیاسی ؛ رویکرد وی در این انتخابات است .

گلچین حاجی باپیر

وی دی ماه 1363 از یک خانواده فرهنگی در شهرستان بوکان متولد شده که دوران زندگی خود را از دو سالگی در سقز سپری کرده است . وی این golchinکاندیدای جوان دیپلم تحربی خود را در سقز و کارشناسی رشته زمین شناسی را در دانشگاه سراسری ارومیه اخذ نموده و مقطع کارشناسی ارشد و دکترای زمین شناسی خود را در علوم و تحقیقات تهران به پایان رسانده است .

سوابق اجرایی خود را 6 سال تدریس در دانشگاههای سقز , بوکان و شاهین دژ عنوان کرد و خود را فاقد فعالیت سیاسی دانست .

وی بصورت کاملن مستقل وارد عرصه رقابت سیاسی شده و هدف از شرکت در این رقابت را خدمت صادقانه و شرافتمندانه به همشهریان و بخصوص روستائیانی که پشتوانه و سرمایه شهر هستند دانست .

شعار انتخاباتی وی ؛ تفکر – مشورت و عمل به وظایف نمایندگی است .

عارف قادرزاده

قادرزاده متولد 1346 در روستای “وزمه له” واقع در بخش مرکزی سقز است . وی بعداز اخذ دیپلم تحربی در سقز وارد دانشگاه علوم انتظامی شد و ghadrzadrhلیسانس علوم انتظامی خود را اخذ نمود . مدرک کارشناسی ارشد مدیریت استراتزیک خود را نیز از دانشگاه آزاد سنندج دریافت نموده است . رئیس پاسگاه راهنمایی و رانندگی سقز ؛ رئیس راهنمایی و رانندگی بیجار ؛ فرمانده پلیس راه سقز ؛ جانشین پلیس راه استان ؛ رئیس پلیس راه استان و رئیس راهنمایی و رانندگی استان از سوابق اجرایی وی بوده است .

وی بودن در عرصه نظامی را از دلایل عدم شرکت در فعالیتهای سیاسی بیان کرد و عضویت در هیئت مدیره اتوبوسرانی سقز ؛ ریاست هیئت اتوموبیلرانی و موتور سواری سقز ؛ مشاور کمیسیون عمران شورای اسلامی استان و ریاست هیئت اتوموبیلرانی و موتور سواری استان را از جمله فعالیتهای جانبی خود عنوان کرد .

وی بصورت مستقل وارد فضای انتخابات شده و مشی اصلاح طلبی را رویکرد مورد پسند خود عنوان کرد و مشکلی با اصولگرایی معتدل هم ندارد . وی به شدت با افراط و تفریط مخالف است .

شعار انتخاباتی وی هنوز مشخص نیست.

نژاد جهانی

در خانواده ای متوسط ، پدر و مادر بازنشسته، متاهل و دارای دو فرزند.دیپلم ریاضی فیزیک ، فوق دیپلم عمران از دانشگاه کردستان، لیسانس عمران از دانشگاه آزاد، فوق لیسانس مدیریت اجرائی و دانشجوی دکتری تخصصی پژوهش محور مهندسی و مدیریت ساخت در دانشگاه آزاد.

سوابق اجرائی؛ مدیریت بازارچه مرزی سیران بند، شهردار بانه، مشاور استاندار و دبیر شورای ایرانیان خارج از کشور ، سابقه مدیریت نظام مهندسی بانه ، رئیس هیئت تنیس روی میز استان ، عضو هیئت امنای درمانگاه خیریه بیماران خاص، موسس انجمن حمایت از دانشجویان و…

سابقه سیاسی بطور جدی از سال 76 در جبهه اصلاحات، مشاور قومی مذهبی دبیرکل حزب ندا ، موضع سیاسی اصلاح طلبی

دانش و تجربه در خدمت توسعه رویکرد کلی برنامه هاست و شعار تبلیغاتی درزمان تبلیغات ارائه میشود.

وی در روز اعلام کاندیداتوری خود بیانیه ای منتشر کرده است که متن آن در زیر می آید:njadjahani

بنام خداوند جان و خرد

مردم همیشه سرفراز شهرستانهای سقز و بانه

با اهدای سلام و تقدیم احترام

امروزه در شرایطی که تغییر زیرساختی در سطوح کلان اقتصادی و اجتماعی در پیش است و به تبع مواجهه با فرصت ها و تهدیدهای منطقه ای که اگر خردورزانه بدنبال مدیریت آن نباشیم، هر فرصت تهدیدی و هر تغییر چالشی خواهد بودکه عدم توسعه یافتگی، سرمایه های انسانی و مادی هدررفته، جوانان در گذشته مانده، کودکان بی آینده، پدران و مادران نگران، آسیب های اجتماعی متعدد ازجمله اعتیادو غیره و غیره را باز تولید خواهد کرد.

با عشق و علاقه ای که به کنش گری در عرصه ی سیاسی و اجتماعی در بطن وجود خود احساس میکنم و با درک ظرفیت ها و پتانسیل های لازم برای مسئولیت وکالت و نمایندگی مردم شایسته ی کردستان بویژه شهروندان سقز و بانه و روستاهای اطراف، آمده ام تا خود را در برابر رأی و نظر شما قرار دهم و شجاعانه به دفاع و پیگیری مطالباتتان همت گمارم و متواضعانه از محضرتان بخواهم : یاری ام کنید.

در پیشگاه مردمی که سالیان متمادی به طول تاریخ در کوله بار خود تنشهای سیاسی، بی ثباتی اقتصادی، بیکاری مزمن، تبعیض، استرس، جنگ، فقر و محرومیت را به دوش کشیده اند و همواره امیدوارانه به آینده می نگرند، مثبت می اندیشند، جامعه ی سالم را آبروی خود می دانند، دانشگاه و مدرسه می سازند، انجمن های مدنی و خیریه تأسیس می کنند ودر ظرفیتهای بسیار قابل توجه قانون اساسی به دنبال تحقق توسعه و رفاه فراگیر هستند ودر تلاشی جانکاه برای امرار معاش و زندگی بهتر در سرزمینی که رؤیای مردمانش با حقوق دیگران هیچگونه تعارضی ندارد با محرومیت مبارزه می کنند ، متعهد میشوم هرکجا کودکی محروم از امکانات تحصیلی، جوانی در معرض توزیع ناعادلانه فرصت اشتغال، استعدادی در مواجهه با گزینش سلیقه ای، کارگری در شرایط تضییع حقوق انسانی، زنی در بند خشونت، بیماری محروم از امکانات بهداشتی و درمانی، کوهی در مخاطره سوختن گیسوان و رودخانه ای در آستانه ی کوچاندن اجباری ببینم، با اندیشه، قلم، زبان و هر آنچه در توان دارم به رویاروئی بشتابم و بانگ برآورمو با انگیزه ی متأثر از نیروی جوانی و بهره گیری از خرد جمعی مبتنی بر دانش و تجربه با حفظ اصول اخلاقی ملی و دینی قله های رفاه، سلامت اجتماعی، برابری جنسی،قومی و مذهبی، بهره مندی عادلانه از ثروت، فرصت و امکانات ملی را در شهرستانهای سقز و بانه به مثابه ی دو حلقه متصل و بهم پیوسته از زنجیر توسعه منطقه ای و ملی تعقیب نمایم و در این راه صداقت و شجاعت توأم با اندیشه در چهارچوب قانون را در مقابل رفتارهای عوامفریبانه بکار گیرم.

کد خبر: 17271


یک دیدگاه

  • آکو
    آکو: 12-22-2015 . 9:37 ب.ظ :

    متاسفم برای سایتی که خود را مستقل معرفی می کنه ولی سوالاتش از کاندیداها یکسان نیست و به یک اندازه فضا را در اختیار انها قرار نمی ده.خوانندگان قضاوت کنند خدا وکیلی فرصت و فضای داده شده به آقای جهانی با اون سه نفر قبلش یکسانه.آقای جهانی یک تنه به اندازه هر سه نفر!!!نکنه …

    پاسخ دهید