شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۸/۰۵/۱۴۰۱
جمعه، 25th دسامبر 2015
11:35 ق.ظ
ثبت نام انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی

پنج شنبه و 5 کاندیدای دیگر

روز پنج شنبه 5 کاندیدای دیگر به مجموع داوطلبان نمایندگی مجلس در حوزه انتخابی سقز و بانه افززوده شد تا تعداد ثبت نام کنندگان به عدد 20 برسد. دکتر خالد توکلی به همراه خانواده اش و دکتر محمد رضایی به همراه همسر و چند تن از دوستانش به فرمانداری مراجعه کرده بودند. غیر از این دو نفر سلیم ظهرابی کاندیدای شگفتی ساز دوره قبل و لیلا عنایت زاده هم ثبت نام کردند و بعد از اعلام کاندیداتوری، با شارنیوز به مصاحبه پرداختند و از سواقشان گفتند. متاسفانه ارتباط با دکتر عبدالرحمان رحیمی از بانه تا این لحظه میر نشده است.

دکتر خالد توکلی

متولد بهمن ماه سال 1346 در شهر سردشت است و پس از اخذ دیپلم در شهر سقز ساکن شده است.tavakoli

خالد توکلی دارای دیپلم اقتصاد اجتماعی، لیسانس علوم اجتماعی از دانشگاه فردوسی مشهد، فوق لیسانس و دکترای جامعه شناسی با گرایش توسعۀ اقتصادی از دانشگاه اصفهان و در حال حاضر دبیر دبیرستان های شهرستان سقز است.

وی به مدت چند سال مدرس دانشگاه پیام نور مرکز سقز بوده است.

فعالیت های اجتماعی و فرهنگی وی را می توان اینگونه برشمرد: نویسنده و روزنامه نگار در نشریات استانی و کشوری به زبان های کردی و فارسی. نویسندۀ کتاب ” کردستان و دوم خرداد”، مطالعات عدیده در زمینه های سرمایه اجتماعی، توسعه، جامعه شناسی ادبیات، فولکلور کردی، مسائل سیاسی روز، هویت و … . وی همچنین عضو انجمن جامعه شناسی ایران، عضو انجمن فرهنگی-ادبی “په‌یڤ” است.

از جمله فعالیت های سیاسی وی می توان به این موارد اشاره کرد:

کاندیدای ششمین دورۀ مجلس شورای اسلامی از حوزۀ سقز و بانه و کسب اکثریت آراء ( انتخابات حوزۀ سقز و بانه در دورۀ ششم ابطال شد). ریاست ستاد انتخاباتی دکتر مصطفی معین در استان کردستان در جریان نهمین انتخابات ریاست جمهوری.

دکتر خالد توکلی از چهره های شاخص اصلاح طلب استان کردستان است.

وی پیرامون شعار انتخاباتی خود به شارنیوز گفت: تلاش برای توسعه پایدار و توجه بیشتر به مسئله کرد با توجه به وضعیت جدید منطقه در اولویت خواهد بود.

دکتر محمد رضایی متولد 1360 در روستای طومارقامیش از توابع شهرستان سقز.

محمد رضایی در سال 1384 مدرک کارشناسی مهندسی معدن را از دانشگاه شهید باهنر کرمان دریافت کرده است و مقطع کارشناسی ارشد در drmohamadrezaeeرشته استخراج معدن را از دانشگاه تربیت مدرس تهران پذیرفته و سال 1387 اخذ کرده است. وی در نهایت، سال 1393 مدرک دکترای تخصصی مهندسی معدن را در گرایش مکانیک سنگ از دانشگاه تهران دریافت کرده است.

وی در گفتگو با شارنیوز سوابق علمی و پژوهشی خود را به این صورت عنوان کرد: 13 مقاله ISI چاپ شده در ژورنالهای معتبر بین المللی، 2 مقاله کنفراس خارجی، 3 مقاله کنفرانس داخلی، یک مقاله علمی-پژوهشی داخلی، یک اختراع با تأییدیه علمی از سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران و بنیاد ملی نخبگان، 2 طرح پژهشی، انتخاب پایان نامه کارشناسی ارشد به عنوان پایان نامه برتر سال 1387، کسب عنوان پژوهشگر برتر استان کردستان در سال 1390، تألیف یک کتاب تخصصی و ترجمه 2 کتاب از انگلیسی به فارسی.

همچنین سوابق کاری و اجرایی وی عبارتند از:

عضو هیأت علمی دانشگاه کردستان از سال 1393

عضو سازمان نظام مهندسی معدن از سال 1384

مدیر دپارتمان معدن شرکت فولاد آناهیتا و پیشنهاد طرح 2 میلیون تنی فولاد کردستان به استانداری و سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان. تهیه و تدوین اطلاعات فنی برای ایجاد فضاهای امن از منظر پدافند غیرعامل”، پژوهشکده معماری و شهرسازی دفاعی، دانشگاه صنعتی مالک اشتر تهیه الگوی تجهیز کارگاه حفاری مکانیزه تونل”، مؤسسه فاطر وابسته به قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا

همچنین مدیر و مسئول فنی معادن اطراف سقز از جملۀ سوابق محمد رضایی می باشد.

وی در گفتگو با شارنیوز اعلام کرد که به عنوان یک کاندیدای مستقل اما نزدیک به افکار اصلاح طلبان وارد عرصه شده است.

محمد رضایی پیرامون شعار انتخاباتی خود به شارنیوز گفت: ترجیح می دهم این مورد را در مراحل بعد اعلام کنم.

سلیم ظهرابی

متولد سال ۴۵ در روستای ئه‌لیاوه ی زیویه می‌باشد، متاهل و دارای سه فرزند است.salimzohrabi

وی در گفتگو با شارنیوز به مقاطع مختلف تحصیلی خود اینگونه اشاره کرد: لیسانس حسابداری از دانشگاه پیام نور سقز، فوق لیسانس مدیریت بازرگانی از دانشگاه بین المللی قزوین و هم اکنون هم دانشجوی ترم آخر دکترای مدیریت استراتژیک است. سوابق اجرایی سلیم ظهرابی:

۱۴سال مسئول ذی حساب مالی جهاد کشاورزی سقز، ۷ سال مسئول اداره پشتیبانی ماشین آلات اداره جهاد کشاورزی سقز، ۲ سال مسئول اداره ی بازرگانی سقز

ظهرابی در ادامه ی با اشاره به کاندیدا شدنش در دوره ی نهم مجلس و کسب دومین رأی در سطح شهرستان سقز، این اتفاق را تنها فعالیت سیاسی خود به شمار مي‌آورد.

سلیم ظهرابی تا به حال یک کتاب به اسم “وانه‌ی ژیان” را به چاپ رسانده است که “وانه‌ی ژیان” ۲ نیز در حال آماده شدن است و بزودی منتشر می‌شود.

طبق گفته‌ی این کاندیدا وی میانه رو است و در انتخابات با شعار دوره‌ی نهم خود ” صداقت، پشتکار، پیگیری و پاسخگویی برای آینده ای بهتر” و به صورت مستقل وارد عرصه ی انتخابات می شود.

لیلا عنایت زاده

این کاندیدا اینگونه بیوگرافی خود را بیان کرد: enayatzadeh

لیلا عنایت زاده فرزند شهلا باوه، اسم پدر علی و در سال ۵۸ در یک خانواده ی کارگری به دنیاآمده ام.

عنایت زاده مقاطع مخت لف تحصیلاتی خود را اینگونه بیان داشت:

دیپلم از سقز، لیسانس علوم اجتماعی گرایش پژوهشگری از دانشگاه بوعلی همدان ۸۴، کارشناسی ارشد رشته جمعیت شناسی از دانشگاه تهران

سوابق اجرایی ندارد و از سال ۸۶ به عنوان دبیر در مدارس سقز و دیواندره تدریس کرده است.

سوابق فرهنگی:

دبیر انجمن ادبی بیان دانشگاه بوعلی،مدیر مسئول نشریه مانا با محوریت نقش رسانه در جامعه کردستان، سردبیر نشریه رابوون با محوریت زنان کرد (دانشگاه تهران)، عضو هیئت مدیره انجمن همیاران ژیوار سقز، عضو هیئت مدیره انجمن ژینگه پاریزان سقز

وی در گفتگو با شارنیوز عنوان کرد که به صورت مستقل و با تلاش در جهت رفع تبعیض جنسیتی، قومی و مذهبی پا به این عرصه نهاده است.

عبدالرحمان رحیمی

دکترای باغبانی

کد خبر: 17336