شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۲۰/۰۵/۱۴۰۱
شنبه، 26th دسامبر 2015
10:06 ق.ظ
ثبت نام انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی

روز آخر و بررسی سوابق چند کاندیدای جدید

روز آخر با ثبت نام جمع دیگری از داوطلبان نمایندگی، فرمانداری سقز، شلوغ ترین روز یک هفته اخیر را تجربه کرد. در این روز برخی دیگر از چهره های شاخص انتخابات اسفند 94 ثبت نام کردند تا شمار داوطلبان به 33 نفر برسد. فخرالدین حیدری. احمد عزیزی. داوود حبیب زاده. علی پرتوی .افسانه توپچی. محسن بیگلری. بختیار عزت پناه. حسن برادران و زینب فرجی، اسعد کرمی، گلاله عباسی و هیوا چوگلی ثبت نام کنندگان روز آخر بودند. به دلیل کثرت کاندیداهای روز آخر مصاحبه و بررسی سوابق آنها در چند نوبت منتشر می شود. ابتدا فخرالدین حیدری، ابراهیم حسینی، بختیار عزت پناه و افسانه توپچی به ارائه سوابق خود پرداختند:

فخرالدین حیدری

متولد سال۵۲ روستای گه‌رماو بانه است. متاهل و صاحب دو فرزند می‌باشد.

دیپلم را در رشته ی تجربی از بانه گرفته، لیسانس پرستاری را از علوم پزشکی کردستان و فوق لیسانس اجرایی گرایش مدیریت استراتژیک را از دانشگاه آزاد تهران واحد مرکز اخذ کرده است.

سوابق اجرایی:

سوپروایزر بیمارستان بانه۷۶تا ۷۸، ۷۶تا۸۰ کارشناس بیمه روستایی، ۸۳تا ۹۰ نماینده ی مجلس، مشاور رئیس سازمان بیمه سلامت و یکی از مجریان طرح تحول سلامت، مشاور معاون قوانین مجلس در امور تلفیق قوانین، عضو هیئت مدیره و قائم مقام شرکت خدمات مهندسی مشاور ایران، عضو هیئت مدیره سازمان نظام پرستاری(سال ۸۴تا۸۷ و از طرف مجلس بعنوان بازرس حضور داشته است)

سوابق سیاسی: سابقه ی دو دوره نمایندگی مجلس، عضو ستاد اصلی دولت تدبیر و امید

وی مورد موضع سیاسی اش گفت: به صورت مستقل وارد انتخابات خواهم شد و به هیچ حزبی تعلق خاطر ندارم اما مواضعم بیشتر به اصلاح طلبان نزدیک است.

شعار دوره های قبل وی “امنیت، توسعه و رفاه” بوده است.

ابراهیم حسینی

ابراهیم حسینی فرزند محمد شریف سال 1353 در سولاکان زیویه در یک خانواده کارگری به دنیا آمده است. دوران تحصیلات ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان ( دانشسرای مقدماتی دوره چهار ساله) را در شهر سقز به پایان رسانده. در سال 72 در کنکور سراسری در رشته ی روانشناسی بالینی دانشگاه تبریز پذیرفته شده و کارشناسی ارشداش را در رشته روان شناسی بالینی دانشگاه فردوسی مشهد به پایان رسانده است.

سوابق:

دبیر آموزش و پرورش، تدریس در دانشگاه ضمن خدمت فرهنگیان، تدریس در دانشگاه پیام نور سقز و همچنین دانشگاه فرهنگیان سنندج. مدرس آموزش خانواده در آموزش و پرورش.

فعالیتها:

همکاری با مراکز مشاوره ای راه نو ، زانیاری و همچنین مرکز مشاوره دانشگاه آزاد و مرکز مشاوره خانواده آموزش و پرورش، ریئس هیات مدیره موسسه همیاران سلامت روان ژیوار

وی در گفتگو با شارنیوز در مورد گرایش سیاسی اش اظهارداشت:

از لحاظ سیاسی وابسته به هیچ یک از جریانات سیاسی نیستم،به عنوان یک کاندیدای مستقل اقدام به ثبت نام نموده ام. وی در باره شعار انتخاباتی اش گفت: انشا الله در زمان تبلیغات آن را مشاهده خواهید نمود. اما به طور کلی هدفم پیگیری خواسته های بر حق مردم در عرصه های سیاسی،اقتصادی،فرهنگی و اجتماعی از طریق آگاهی بخشی و اخلاق مداری است.

دکتر بختیار عزت پناه

متولد 1358 در روستایی کوچک از توابع شهرستان بانه و دارای مدرک کارشناسی فلسفه غرب از دانشگاه بین المللی امام خمینی قزوین است.

مقاطع تحصیلی دیگر:

کارشناسی ارشد جغرافیا و برنامه ریزی شهری از دانشگاه آزاد اسلامی واحد مرند، دکترای تخصصی (PhD)همین رشته از واحد علوم و تحقیقات تهران در سال 1388

سوابق:

از سال 1384 بعنوان عضو هیئت علمی تمام وقت(استادیار) دانشگاه آزاد مرند در رشته های جغرافیا و برنامه ریزی شهری و رشته شهرسازی در مقاطع کارشناسی،ارشد و دکترا مشغول تدریس می باشد-سابقه تدریس در دانشگاه پیام نور سقز(87-1384) -نائب رئیس هیئت مدیره شرکت مهندسین مشاور تحقیق و توسعه آمایش(88-1384) فعالیتهای علمی:

عضویت در باشگاه پژوهشگران جوان،انجمنهای تخصصی معماری و شهرسازی و برنامه ریزی شهری و همچنین عضویت دائم در بنیاد نخبگان جوان- چاپ بیش از مقالات متعدد در نشریات استانی و کشوری همچون هفته نامه های ئاسو،روژان،دیار کهن و خبرگزاری کردپرس،10 مقاله در فصلنامه های علمی-پژوهشی،24 مقاله در کنفرانس های بین المللی و ملی،6 مقاله ISI , ISC و 13 طرح ملی و منطقه ای و همچنین استاد راهنمای بیش از 40 پایاننامه در مقطع ارشد و 4 رساله در مقطع دکترا به همراه داوری در فصلنامه های علمی –پژوهشی و سمینارها و همایشهای مختلف از دیگر فعالیتهای تحقیقاتی و علمی عزت پناه می باشد.

وی در تشریح فعالیتهای سیاسی خود گفت: بصورت رسمی در هیچ حزب و جریانی عضویت ندارم اما فعالیت سیاسی بر مبنای احزاب را برای شکل گیری یک نظام دموکراتیک ضروری میدانم و لذا سعی میکنم در کنار احزاب و جریاناتی قرار گیرم که منافع مردم در سطح کلان را مورد توجه قرار میدهد.البته بر تاسیس حزب در مناطق کردنشین جهت توسعه سیاسی جامعه تاکید دارم.

در مورد شعار انتخاباتی خود نیز گفت: به بالا بردن سطح کیفیت زندگی همراه با حفظ کرامت و عزت نفس انسانی نه بعنوان یک شعار بلکه بعنوان چشم انداز و خط مشی کلان در نظام قانونگزاری و برنامه ریزی کشور اعتقاد دارم.

افسانه توپچی

متولد سال 47 اهواز(به دلیل شغل پدر از سال 47 تا 69 در اهواز بودیم) متاهل و دارای دو فرزند است.

مقاطع تحصیلی:

دیپلم را در اواز، کارشناسی تاریخ را در دانشگاه آزاد شبستر و کارشناسی ارشد تاریخ با گرایش جهان را در دانشگاه آزاد واحد مرکز تهران اخذ نموده است.

سوابق: دبیر آموزش و پرورش،کاندیدای دوره ی نهم مجلس شورای اسلامی

به گفته ی توپچی وی ضمن تدریس در دانشگاه های آزاد سقز، پیام نور سقز و بانه، مدرس کلاسهای ضمن خدمت نیز بوده است.

وی نیز به صورت مستقل در انتخابات شرکت می نماید و معتقد به اعتدال و میانه روی است.

افسانه توپچی در جواب به سوال شعار انتخاباتی گفت: هم شعار دارم هم آرزو و بعنوان یک زن رشد و تعالی فرهنگی اجتماعی جامعه برای من تبدیل به یک دغدغه شده است و دوست دارم مردم با انتخاب صحیح نماینده معیار صداقت را در اولویت انتخاب خود قرار دهند.

کد خبر: 17367


۳ دیدگاه

 • کیوان
  کیوان: 12-27-2015 . 10:01 ق.ظ :

  دوستان عزیز، اصلا جالب نیست که از این 33 نفر فقط یکیشون “دقایقی پیش” برود و ثبت نام کند! ما اینها رو میفهمیم بخدا!

  پاسخ دهید

  • محمد
   محمد: 12-27-2015 . 4:39 ب.ظ :

   این مستقل بودن چهره ها را نباید به فال نیک گرفت که اگر نماینده ای عضو فراکسیون یا جبهه ای شاخص نباشد کاری از پیش نخواهد برد. در واقع کاندیدای مستقل بودن دلیل عدم وجود تجربه سیاسی – اجتماعی خاص در میان افراد است.

   پاسخ دهید

   • محمد
    محمد: 12-28-2015 . 11:08 ق.ظ :

    ثبت نام حداکثری کاندیداها برام عجیبه
    چهره هایی که هیچ گونه سابقه سیاسی ندارند ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

    پاسخ دهید