شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۴/۰۴/۱۴۰۱
یکشنبه، 27th دسامبر 2015
8:25 ق.ظ

ضیافت گرم اهالی موسیقی در سرمای منفی 11 درجه

پنجشنبه سوم دی ماه انجمن موسیقی سقز، مراسمی را جهت تجلیل از هنرمندان پیشکسوت و مربیان موسیقی در سالن فنی مهندسی برگزار کرد. با توجه به پیشینه و سابقه ی تاریخی سقزیها در حضور و شرکت در این نوع مراسمها تحت هر شرایط جوی و آب و هوایی، اینبار هم همشهریان با حضور انبوه در این مراسم، ساز و حال هنرمندان را کوک کردند تا ثابت کنند سرما مانع از حمایت آنها از هنرمندان نمی شود. همخوانی این رویداد با چهلم هنرمند خوش آواز و خوش الحان موسیقی سقز، “زئ زئ” نیز حال و هوای دیگری به این مراسم بخشیده بود. بدون شک خانواده ی حسین شوخ کمان و همسر این هنرمند که در سالن حضور داشتند لطف اهالی موسیقی را فراموش نخواهند کرد. musicmen (4)

مراسم با یک ساعت تاخیر و در ساعت 21 آغاز شد و ابتدا رسول میرزا پور برای خیرمقدم به حضار پشت تریبون رفت. این پیشکسوت عرصه موسیقی ضمن تشکر از انجمن موسیقی جهت برگزاری این مراسم یادی از هنرمندان قدیمی موسیقی سقز همچون رشید فیض نژاد و… نمود و در ادامه چند قطعه از اشعار خود را قرائت کرد. musicmen (1)

سپس گروه موسیقی نوا به سرپرستی هیمن آسور برای اجرا روی سن رفتند.

علا نباتی سخنگوی انجمن موسیقی نیز طی سخنانی از کمبود های کار اجرایی در حوزه موسیقی سخن گفت. وی از شورا و شهرداری بابت تامین هزینه های این مراسم، نماینده به سبب تهیه هدایا و آموزشکده فنی به خاطر در اختیار گذاشتن سالن تشکر کرد و گفت: علی رغم اینکه اعتباری برای امر موسیقی درنظر گرفته نشده است اما انجمن موسیقی از تمامی ابزار ها برای ارتقاء سطح موسیقی سقز بهره خواهد گرفت. نباتی همچنین گزارشی از کارنامه چند ماهه هیات رئیسه جدید انجمن موسیقی ارائه داد. musicmen (3)

در ادامه تیزری در یادبود مرحوم “زی زی” پخش شد که حاوی برخی تصاویر قدیم و جدید و همچنین آهنگ های معروف آن مرحوم بود.

برنامه های بعدی انجمن موسیقی اجرای گروه موسیقی بی کلام توسط گروه سل به سرپرستی حامد بانه ای، پذیرایی و اجرای گروه موسیقی جوانان بود که توانسته بودند مقام اول جشنواره تهران را کسب نمایند. در پایان پس از درهم آمیختن سرما و موسیقی مراسم با دادن هدایا و و لوح تقدیر تمام شد تا این خاتمه نوید شروعی دوباره ی برای علاقمندان به موسیقی باشد. musicmen (2)

برنامه چندان بدون حاشیه هم نبود. باز هم معضل میکروفون برای لحظاتی برنامه را تحت تاثیر قرار داد. همچنین حضور اعضای ستاد نماینده فعلی که با تمام قوا در صحنه حاضر شده بودند هم توجه ها را به سمت خود جلب کرد.

کد خبر: 17373۴ دیدگاه

 • ناشناس
  ناشناس: 12-27-2015 . 10:59 ق.ظ :

  خیلی ممنون از برنامه ی خوبتون واقعا شبی عالی بود و ضمن خسته نباشید به استاد علی طاهری رییس محترم انجمن موسیقی و اقای نباتی که واقعا زحمات زیادی کشیدند

  پاسخ دهید

  • امیر احمدی
   امیر احمدی: 12-27-2015 . 11:49 ق.ظ :

   سپاس بو کاک علی طاهری رییس انجمن موسیقی سقز و کاک علا نباتی و کاک وریا فرجی.براستی کارکتان جوان بو دستان خوش به ت

   پاسخ دهید

   • طه نویدی
    طه نویدی: 12-27-2015 . 10:00 ب.ظ :

    زور زور سپاس و ریزم هه به بو گشت کاربه ده ستان و به ریو به رانی ئه و مه راسیمه گه رمو به هه سته وه که بی شک له بیر ماندا بو هه میشه ئه مینیت ، شه و یکی تایبه تی بو ، ساله های ساله جیگای مراسیمیکی وه ها له شاره که ماندا خالی بوو وه ئه مه هه نگاویکی گه وره بوو بو سه ره تای ئه م جوره کاره جووان و به نرخه وه ، و هه ر وه ها جیگای گه لی خوشحالیه له به ر ئه و پیشوازیه گه رمو به هه سته ی خه لکی هو نه ر په روه ر له و مه راسیمه دا که بو ریز گرتن له هونه رمه ندانی پیشکسوه تی شا ره که یان دا له وی حوزور یان بوو.دیسان سپاس و ریز بو گشت کار به ده ستان و به ریوبه رانی ئه و مه راسیمه جووانوو له بیر مینه ره دا.

    پاسخ دهید

    • ناشناس
     ناشناس: 1-2-2016 . 3:10 ب.ظ :

     انجن می تواند از طریق برپایی اجرای موسیقی کسب درآمد کند با رایزنی با ارشاد و فرمانداری و همه مسولین زمینه برپایی و اجرای موسیقی فراهم آورد این مراسم ها می تواند به موسیقی کردی سایر استان ها هم برسد مثلا دعوت از آقای میزاده خواننده موسقی کردی خراسان

     پاسخ دهید