شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۲۰/۰۵/۱۴۰۱
سه‌شنبه، 29th دسامبر 2015
10:06 ب.ظ

پیش بینی هوای استان تا دو هفته دیگر

مدیرکل هواشناسی استان کردستان با تشریح چشم انداز وضعیت جوی دو هفته آینده استان کردستان گفت: چشم انداز دو هفته آینده هوای استان نوید بخش بارشی مناسبی را خواهد داد.

محمد طالب حیدری گفت و گو با ایرنا افزود: قطع بارندگی ها در 10 روز گذشته کم و بیش نگرانی هایی در خصوص ادامه روند خشکی هوا پیش آورده بود که خوشبختانه برآوردهای جدید مژده بارش های مناسبی از برف را در 10 تا 15 روز آینده می دهند که نوید بخش بهاری مطبوع با جبران نسبی کاهش خطرناک منابع آبی منطقه را می دهد.

وی گفت: بارش ها حدودا از ظهر فردا چهارشنبه نهم دی شروع می شود و انتظار می رود در کردستان موج نخست بارش ها تا ظهر پنجشنبه دوام یابد و نیمه شب پنجشنبه عملا بارش قطع می گردد.

وی ادامه داد: اما از بامداد روز جمعه موج دوم بارش ها شروع و کم و بیش به صورت متناوب تا ظهر شنبه 12 دی دوام می آورد، در یکشنبه بعدازظهر هم کمی بارش برف پیش بینی شده است و عملا پس از ان این سامانه بارشی از غرب کشور عبور می کند.

به گفته وی اما از چهارشنبه هفته بعد سامانه ای دیگر در چند روز، بارش هایی را برای منطقه به ارمغان می آورد و با این بارش ها سهمیه دی ماه بارشی نیز عملا تامین می گردد.

حیدری افزود: سامانه های متناوب بارشی نهم تا 23 دی، جبهه ای و دینامیک بوده و بر اثر تلاقی هوای گرم و مرطوب حاره ای از جنوب و هوای سرد و خشک شمال، ایجاد می گردد، بنابراین تغییرات دمای هوا و نیز وزش باد حین عبور این سامانه ها امری عادی است.

کد خبر: 17446