شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۲۷/۰۵/۱۴۰۱
پنج‌شنبه، 31st دسامبر 2015
12:37 ق.ظ
ثبت نام انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی

سوابق دو داوطلب نمایندگی

نزدیک به یک هفته از پایان مهلت ثبت نام در انتخابات مجلس شورای اسلامی گذشته است و اگر چه در سطح افکار عمومی از تب و تاب انتخابات کاسته شده و یا توجهشان به سمت تحولات سیاسی پایتخت جلب شده است اما داوطلبان نمایندگی، جانانه در تکاپو هستند و هر ساعت سر از جایی در می آورند. البته این به کسانی مربوط می شود که تایید صلاحیت خود را قطعی می دانند. آنها کمپین های خود را راه انداخته اند و منتظر شروع زمان رسمی تبلیغات نشده اند.گروه دیگر که معمولا در مقاطع گذشته حق انتخاب شدن از آنها سلب شده، همچنان منتظرند و امیدوار که این بار اتفاقی دیگرگون بیفتد اما تا آن زمان ترجیح می دهند چندان سیاهه مخارجشان را طولانی نکنند.

سعی کردیم با چند داوطلب باقی مانده که هنوز با شارنیوز مصاحبه نکرده بودند، گفتگو کنیم. امکان تماس با چند داوطلب میسر نشد، یک نفر این کار را مغایر با قوانین انتخاباتی دانست، آقای پرتوی علی رغم قول مساعد هنوز به سوالات مکتوب ما جواب نداده اند و می ماند آقای بیگلری نماینده فعلی که یک هفته است خود و اطرافیانشان به هزار زبان قول مصاحبه و گفتگو داده اند اما تا کنون به وعده وفا نکرده اند. قرار شد سه شنبه مصاحبه چالشی شارنیوز با ایشان صورت گیرد که در زمان وعده داده شده تمام تلفن ها خاموش بود و دیگر خبری از آنها نشد.

اما همچنان که انتظار می رفت احمد عزیزی و عبدالرحمن رحیمی به سوالات کوتاه ما پاسخ دادند که به سهم خود از آنها سپاسگزاریم.

احمد عزیزی

متولد سال ۴۵ روستای “بوغده‌که‌ندی”، متاهل و دارای ۳ فرزند می‌باشد.azizi94

سوابق تحصیلی:

دیپلم در سقز، فوق دیپلم ادبیات از دانشگاه کرمانشاه، لیسانس ادبیات از دانشگاه تربیت معلم تبریز و فوق لیسانس ادبیات از دانشگاه علامه طباطبایی

سوابق: عضو شورای دوره ی دوم شهر سقز، رئیس شورای شهر و شهرستان و استان

سوابق اجتماعی فرهنگی:

هیئت موسس انجمن ادبی په‌یڤ، سردبیر و مدیر مسئول نشریه راگه

فعالیت سیاسی: چندین دوره رئیس ستاد کاندیداهای اصلاح طلب ریاست جمهوری و نماینده ی مجلس

احمد عزیزی در گفتگو با شارنیوز گفت: صد در صد اصلاح طلب هستم و با این گفتمان هم در انتخابات وارد خواهم شد. وی در راجع به شعار انتخاباتی اش گفت: ما کردها از ظرفیتهای قانونی خود نتوانسته ایم استفاده نماییم و می‌خواهم برای رسیدن به حقوق شهروندیمان بعنوان کرد و اهل سنت تلاش کنم.

عبدالرحمن رحیمی

متولد ۱۳۶۰از بانه,متاهل و دارای یک فرزند است.rahimi94

مقاطع تحصیلی:

کاردانی تولیدات گیاهی از دانشگاه کردستان ۱۳۸۰،کارشناسی تولیدات گیاهی از دانشگاه تهران ۱۳۸۵,کارشناسی ارشد باغبانی از دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان ۱۳۸۷ و دکتری تخصصی گیاهان دارویی از دانشگاه علوم تحقیقات تهران ۱۳۹۲.

سوابق:

فعالیت در انجمن های ادبی و علمی دانشگاه کردستان و دانشگاه تهران.هیت علمی دانشگاه ازاد سنندج از سال ۱۳۸۸تا اکنون,سوابق تدریس در دانشگاه کردستان,پیام نور و علمی کاربردی سنندج. رزومه:تالیف یک کتاب,چهار پروژه تحقیقاتی,سه مقاله علمی پژوهشی,سیزده مقاله isi و بین المللی,چهار مقاله همایش بین المللی,نوزده مقاله همایش داخلی و ملی,داور سه مجله بین المللی.

رحیمی به صورت مستقل و با شعار “هاوار بو ژین” در انتخابات شرکت می‌کند.

کد خبر: 17449