شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۰۵/۱۱/۱۴۰۰
یکشنبه، 3rd ژانویه 2016
12:29 ق.ظ

هدیه سخاوتمندانه دوبانوی سقزی به سرای سالمندان سقز

مدیر عامل سرای سالمندان مهر سقز از اهدای پنج هزار متر مربع زمین خانه باغی و 500 میلیون ریال توسط دو بانوی نیکوکار این شهرستان به این مکان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، علیرضا سیاهبانی روز یکشنبه در جمع خبرنگاران با بیان این مطلب افزود: زمین خانه باغی دارای 400 اصله نهال درخت میوه و شامل امکانات از جمله استخر آب و وسایل آبیاری است که سند آن نیز به نام سرای سالمندان مهر انتقال داده شده است. وی اضافه کرد: بانوی نیکوکار دیگر هم مبلغ اهدایی را برای طرح عمرانی در دست ساخت سرای سالمندان که در زیربنای یک هزار و 800 مترمربع در آینده تکمیل می شود اهدا کرده است.

او با بیان اینکه این دو خیر خواسته اند که نامشان اعلام و رسانه ای نشود عنوان کرد: آنها به صورت موردی نیز در هر ماه مبلغی کمک می کنند. سیاهبانی اظهار کرد: در حال حاضر 30 بانوی سالخورده و 29 مرد سالمند در این موسسسه خیریه نگهداری می شوند که خیران هیچ وقت کمک هایشان را از آنان دریغ نکرده اند.

وی بیان کرد: هزینه های پرسنلی، عمرانی و سایر موارد ماهیانه مرکز 944 میلیون و 195 هزار و 351 ریال است و بهزیستی در هر ماه 220 میلیون ریال به مرکز یارانه پرداخت می کند.

او با عنوان اینکه در حال ساخت مجموعه ای هستیم که شامل کتابخانه، سایت اداری، فروشگاه، سالن پذیرایی و آشپزخانه است ادامه داد: در هشت ماه سال جاری 724 میلیون و 195 هزار و 351 ریال کسر اعتبار داشته ایم.

وی یادآور شد: ساختمان سرای سالمندان مهر شهرستان سقز در زمینی به مساحت پنج هزار متر مربع در بخش های، اداری، فیزیوتراپی، کاردرمانی و داروخانه از سال 90 با کمک خیران احداث شده است.

مدیر عامل سرای سالمندان مهر سقز، نیروهای مرکز را شامل پزشک، پرستار، بهیار، روانشناس، کاردرمانگر، مراقب، کارپرداز، حسابدار، مسئول فنی، انباردار، امور اداری، نگهبان و آشپز اعلام کرد.

کد خبر: 17523
  مطالب مرتبط:


۱۰ دیدگاه

 • ناشناس
  ناشناس: 1-4-2016 . 4:12 ب.ظ :

  اصلا کار خوبی نکرده اند وباعث شده که فرهنگ سرای سالمندان در شهرستان سقز جابیفتد و باید امیدوار باشندکه روزی فرزندان آنها ایشان را به سالمندان ببرند

  پاسخ دهید

  • سردار اردلان
   سردار اردلان: 1-5-2016 . 12:35 ق.ظ :

   از حقیقت نمیتوان فرار کرد ، سرای سالمندان مانند هر چیز دیگری در جوامع امروزی یک نیاز است.
   اما امید این است که مردم با رفتار فرهنگی صحیح از رواج چنین پدیده ای پیشگیری کنند.
   نهایتا عده ای بدلایل خاص به آن نیازمندند.

   پاسخ دهید

  • عرفان
   عرفان: 1-5-2016 . 9:46 ق.ظ :

   سلام. دوستان گرامی اگر از قوانین و مقررات سرای سالمندان خبری ندارید لطف کنید جویای آن قوانین باشید.
   هر سالمندی که دارای فرزند باشد در سرای سالمندان پذیرش نمی شود و خود شما قضاوت کنید اگر سالمندی هیچ کسی رو نداشته باشه باید چکار کنه؟

   پاسخ دهید

  • وريا
   وريا: 1-5-2016 . 11:02 ق.ظ :

   سلام
   افاضات شهروند عزيز با نام ناشناس مرا به ياد گغته فيلسوف مشهور آرتور شوپنهاور مي اندازد:
   “برخي انسان‌ها مرزهاي ديد خود را پايان جهان مي پندارند”.
   آحه مرد حسابي دو تا بانوي دلسوز مردانه دارايي هاي خود را براي كمك به بخشي از افراد بي پشتوانه اختصاص داده اند، ولي چون شما فقط تا نوك دماغتان را مي بينيد مي فرماييد اصلاً كار خوبي نكرده اند؟
   مي شه بفرماييد كار خوب از ديد شما چيه؟
   برادر من مگه مجبور هستي هر اقدامي رو تاييد يا رد كني؟ اگه صحبت نكنيد كسي نميگه بي سوادين.
   سكوت كنيد بهتره

   پاسخ دهید

   • مهسا
    مهسا: 1-6-2016 . 11:00 ق.ظ :

    در تایید گفته وریا متاسفم برای شهروند با نام ناشناس و شاید نااگاه که دیدگاه فکریشون خیلی کوتاهه سرای سالمندان هم مثل مهد کودک و مدرسه در مقطعی از سن انسانها ضروریه باید فرهنگشو داشت ه باشیم

    پاسخ دهید

    • کزال
     کزال: 1-7-2016 . 7:08 ب.ظ :

     با سلام کار ان دو بانوی بزرگوار را ارج می نهیم و امیدوارم در این برهه از زمان افراد بیشتری مبادرت به چنین کارهای خیر خواهانه ای بنمایند . فقط خداوند خودش می تواند پاداش این کارها را محاسبه کند .انشاالله ما هم روزی چنین دل و جراتی پیدا کنیم

     پاسخ دهید

     • ناشناس
      ناشناس: 1-7-2016 . 8:02 ب.ظ :

      خداوندد منان پاداش مناسب به. انان خواهد داد

      پاسخ دهید

      • ناشناس
       ناشناس: 1-8-2016 . 12:53 ق.ظ :

       سلام سرای سالمندان مهر سقز با کمک خیرین محترم و دلسوز سقز راه اندازی شده وبهترین خدمات را به کسانی که هیچ کسی را ندارند ارایه می کنند . و بامدیریت بسیار خوب اقای سیاهبانی مدیر عامل محترم این مرکز که با جلب اعتماد خیرین و مردم شریف سقز این کمکها را جمع اوری کرده تا به بهترین نحو در مرکز هزینه گردد. شعار خود ایشان نیز همیشه این است که هیچ جایی بهتر از کانون گرم خانواده نیست ولی اگر این کانون گرم ….. چه کار باید کرد.پس باید به همه عزیزان دست مریزاد گفت. خدا قوت

       پاسخ دهید

       • asadi
        asadi: 1-10-2016 . 2:32 ق.ظ :

        خداونداجروپاداش بی پایان به همچون افرادی عطا فرماید .نمونه آنها را چند بر ابر نماید…
        امیدوارم اهالی منطقه یاد بگیرند که نیازهای جامعه ما چه چیر هاییست.
        کاش خیرین ما کمی به احداث درمانگاه تخصصی و ام آر آی و…..نیز فکر کنند.

        پاسخ دهید