شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۹/۰۵/۱۴۰۱
دوشنبه، 4th ژانویه 2016
7:59 ب.ظ
واقعه ای که سقز را تکان داد

عاقبت نوزاد سرراهی چه خواهد شد؟

پیدا شدن نوزاد سرراهی در سقز طی چند روز گذشته و انتشار عکس های او در گروه های تلگرامی موجی از ابراز تاسف شهروندان را به همراه داشت و افکار عمومی سقز را به شدت تحت تاثیر قرار داد.

بر اساس گزارش شارنیوز پیدا شدن این نوزاد چهار روزه در نقطه ای از شهر موجب بروز نگرانی هایی در مورد سرنوشت وی شد. علی رغم اینکه شارنیوز جهت جلوگیری از افشای هویت در آینده، از انتشار جزئیات در مورد این نوزاد خودداری می کند اما در مورد وضعیت فعلی او تحقیق به عمل آورده تا از اینکه وضعیت او به کجا خواهد انجامید؟ اطلاعاتی به دست آورد.

پس از پیدا شدن هر نوزادی، دستگاه انتظامی وارد عمل می شود و نوزاد را مطابق قانون به متولی می سپرد. در این مورد نیز نیروی انتظامی , نوزاد گم شده را مطابق دستور دادستان، جهت معاینات پزشکی به بیمارستان تحویل داده و بیمارستان نیز با انجام آزمایشات لازم از جمله ایدز و هپاتیت سلامت جسمی نوزاد را تایید کرد و خوشبختانه هیچگونه علائم بیماری در هیچ سطحی مشاهده نشده است. از این بعد و براساس صراحت قانون، قیم این نوزاد سازمان بهزیستی است که این دستگاه نیز نوزاد را به شیرخوارگاه وابسته به سازمان بهزیستی تحویل میدهد.

در صورتی که کسی قصد به فرزندی قبول کردن این نوزاد را داشته باشد، تحت نظارت دستگاه قضایی و طی روال قانونی به واجدان شرایط تحویل داده خواهد شد. لذا شایعات به وجود آمده در مورد حضانت این نوزاد توسط بعضی افراد صحت ندارد.

در ضمن آگاهی مردم نسبت به چگونگی برخورد با این اتفاقات و حفظ هویت آینده این قبیل نوزادان بسیار مهم است و انتشار عکس یا جزئیاتی که موجب افشای هویت وی شود، می تواند در آینده سلامت روانی آنها را مورد تهدید قرار دهد.

کد خبر: 17547


۷ دیدگاه

 • وريا
  وريا: 1-5-2016 . 10:51 ق.ظ :

  با تشكر از سايت شارنيوز در رعايت اخلاق حرفه‌اي
  ولي روي سخن من با خود و تعدادي از همشهريانم است:
  متاسفانه اگر با همان آفتابه‌هاي دستشويي مسجد شعور را به دهان و سرو رويمان بريزند، باز هم از آن بهره اي نخواهيم برد.
  انصافاً فيلم گرفتن از اين قضيه چه سودي دارد؟
  به قول اهالي شارنيوز افشاي هويت اين نوزاد در آينده و اشاره به نحوه‌ي پيداشدن وي در آينده گريبان وي و در آخرت همه ما كم شعوران را خواهد گرفت.
  تا كي به عواقب اجتماعي اقدامات كودكانه خود بي توجه باشيم؟

  پاسخ دهید

  • یوسف
   یوسف: 1-5-2016 . 9:42 ب.ظ :

   همیشه میبینیم که همشهریهایمان از اصطلاح بیشعور و بیفرهنگ وغیره در مورد اهالی شهر استفاده میکنن؟؟؟؟ خیلی راحت به خودمان اجازه میدهیم به همه چیز توهین کنیم!!!!

   پاسخ دهید

   • وريا
    وريا: 1-9-2016 . 10:19 ق.ظ :

    دوست عزيز خلايق هرچه لايق
    كاش كمي درك كمي كرديم گرفتن فيلم از چنين واقعه اي و انتشار آن چه عواقب دردناكي در آينده براي آن كودك معصوم خواهد داشت
    آري من به خود اجازه مي دهم به انسان هاي كم خرد بي شعور بگويم

    پاسخ دهید

  • سامان
   سامان: 1-5-2016 . 11:20 ق.ظ :

   با تشکر از اطلاع رسانیتون

   پاسخ دهید

   • فره ویژ
    فره ویژ: 1-5-2016 . 4:33 ب.ظ :

    با تشکر از نکات مثبت روانشناسی گردانندگان شارنیوز.

    پاسخ دهید

    • ناشناس
     ناشناس: 1-5-2016 . 8:44 ب.ظ :

     آخ چه دردناک شنیدن این قبیل اخبار در شهرهای بزرگ به دلیل گمگشته گی و سرگشته گی آدم ها کمی عادی شده اما در شهری مثل سقز که همه وصل به بنیادهای خانواده گی و انسانی اند دردناک است دلیلش هرچه که باشد دل آدم را می لرزاند امیدوارم این کودک و همه کودکان سرزمینم کامروا باشند

     پاسخ دهید

     • محمد
      محمد: 1-6-2016 . 2:27 ب.ظ :

      با تشکر از سایت شارنیوز در رعایت اخلاق حرفه‌ای
      واقعا جای بسی تاسف دارد نحوه برخورند شهروندان با چنین قضایای، به دور از منزلت انسانیست فیلم گرفتن از این نوزاد و پخش آن در شبکه های اجتماعی

      پاسخ دهید