شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۰۴/۰۳/۱۴۰۱
شنبه، 9th ژانویه 2016
9:52 ب.ظ
مراسمی با حضور علاقمندان به ادبیات کردی برگزار شد

شعر خوانی و رونمایی از 3 کتاب جدید

روز پنجشنبه ۱۷دی ماه انجمن په‌یڤ با برگزاری شب شعری در سالن ارشاد اسلامی از سه کتاب تازه به چاپ رسیده رونمایی کرد.

رمان “که‌تنگه” به قلم علی حسینی،”ئانتراکت” به قلم میلاد امان الهی و “خوریک ئه‌ده‌مه بن ده‌ستم” به قلم یونس حسینی سه کتاب تازه چاپ شده توسط انتشاراتی گوتار است که طی این مراسم رونمایی شدند.

در این مراسم پانلی با حضور احمد شبانی(جامعه شناس)،سعیدنجاری(شاعر)،حسین شیربیگی(داستان نویس) و اسماعیل عظمی(شاعر) جهت بررسی مشکلات و کاستیهای حول و حوش مطالعه ی کتاب و وضعیت کنونی شعر برگزار شد، پس از پایان پانل، رونمایی از این سه کتاب انجام شد و حاضران برای خرید کتابها و گرفتن امضا از نویسندگان به بیرون از سالن مراجعه کردند.

gotarsheer (2)

نویسنده رمان کوردی “که‌تنگه” در گفتگویی کوتاه با شارنیوز گفت: با توجه به آگهی نسبی از رمان کوردی و رمان فارسی و رمانهای خارجی اقدام به نوشتن این اثر کردم. وی افزود: در واقع “که‌تنگه” رمانی کاملا رئالیستی است و سعی کردم با زبانی ساده که هم به زبان محاوره نزدیک باشد و هم به زبان استاندارد با مخاطب ارتباط برقرار کنم.

“خوریک ئه‌ده‌مه بن ده‌ستم” دومین مجموعه شعر یونسی است وی مجموعه شعر “فرین ته‌عارفی قه‌فه‌سیکه” را دو سال پیش به چاپ رساند. “ئانتراکت” به قلم میلادامان الهی اولین تجربه ی شعری این نویسنده جوان است.

مراسم پس از وقفه ای یک ساعته دوباره آغاز شد و اینبار مخاطبان شعر با حضور دوباره در سالن شاهد شعرخوانی شاعرانی چون هه‌ژان بابامیری،سروه مجیدی،ابراهیم اسماعیل پور،اسماعیل عظمی، ناصر یزدانی،زانا قاسمی فر،رامان صوفی سلطانی، قاسم تاباک،مجتبی کارخایی و عزیز ناصری شدند.

این رویداد فرهنگی ضمن استقبال گسترده ی مردم در ساعت ۹ به کار خود پایان داد.

gotarsheer (5)

gotarsheer (4)

gotarsheer (1)

gotarsheer (3)

کد خبر: 17613


یک دیدگاه

  • وريا
    وريا: 1-11-2016 . 9:04 ق.ظ :

    با سلام و سپاس از شارنيوز به خاطر پوشش خبري اين رويداد و تشكر از انجمن ادبي په يو و نه شر گوتار براي برگزاري اين مراسم اما در باب گلايه عرض مي كنم كه شروع مراسم با 45 دقيقه تاخير بي احترامي بزرگي به مخاطبان است
    اميدوارم در آينده شاهد چنين بي مبالاتي هايي نباشيم

    پاسخ دهید