شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۲۰/۰۵/۱۴۰۱
شنبه، 9th ژانویه 2016
10:00 ب.ظ

اولین جشنواره نمایش نامه خوانی در سقز برگزار می شود

مسئول دفتر هنرهای نمایشی سقز گفت: اولین جشنواره نمایش نامه خوانی از 21 تا 26 دی در این شهرستان برگزار خواهد شد.

به گزارش ایرنا محمد زارع زاده روز شنبه درجمع خبرنگاران هدف از برگزاری این جشنواره را شناسایی استعدادها، ارتقای سطح کارهای هنری و آشنایی بیشتر هنرمندان حوزه نمایش با هنر نمایش نامه خوانی با رویکرد بسط و گسترش فرهنگ نمایش نامه خوانی اعلام کرد.

وی با بیان اینکه 14 نمایش نامه به مرحله پایانی این جشنواره راه یافته اند اضافه کرد: در این جشنواره که در سالن کتابخانه شهید ملا محمد امینی واقع در پارک مولوی کُرد برگزار می شود، هر روز سه نمایش نامه خوانده می شود.

او اعلام کرد: هیات بازبین و انتخاب آثار جشنواره متشکل از اسماعیل پاشایی، علیرضا اسماعیلی، اسماعیل گنجی، هیوا اسدبیگی، هیمن حیدری و محمد زارع زاده است و اعضای ستاد را احمد صالحی، داریوش رفعتی، ادریس دلارامی، وریا شاکری، هیوا اسدبیگی، سامان سید ابراهیمی، سامان داروند، محسن محمدی، امیر زارع زاده و سالار سلطانپور تشکیل می دهند.

زارع زاده در ادامه با بیان اینکه این برنامه فرهنگی هنری توسط اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سقز و با همت دفتر هنرهای نمایشی سقز برگزار می شود، از حمایت های معنوی و مادی فرماندار ، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، شورای شهر و شهرداری، اداره کتابخانه عمومی و دفتر هنرهای نمایشی و تلاش و همکاری هنرمندان در برگزاری این جشنواره با ارسال اثر تقدیر و خاطر نشان کرد که سال گذشته این جشنواره در سطح گشترده تری برگزار شود.

در شهرستان سقز 9 انجمن فرهنگی و هنری مشغول فعالیت هستند که انجمن نمایش از فعال ترین انجمن های هنری است.

کد خبر: 17623