شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۲۰/۰۵/۱۴۰۱
سه‌شنبه، 12th ژانویه 2016
10:06 ب.ظ

گزارشی از آخرین جلسه شورای اداری سقز

فرماندار ویژه شهرستان سقز با اشاره به اهمیت برگزاری انتخابات و حق الناس بودن رای مردم گفت: برگزار کنندگان انتخابات، تحت رصد و قضاوت عمومی مردم هستند.

به گزارش ایرنا علی اکبر ورمقانی شامگاه یکشنبه در جلسه شورای اداری سقز در سالن 29 گولان این شهرستان افزود: باید با اجرای مناسب قانون و حفاظت از آرای مردم در انتخابات، حقوق انتخاب شوندگان و انتخاب کنندگان رعایت شود.

وی با بیان اینکه برگزار کنندگان انتخابات از جمله هیات های اجرایی و نظارت، مسئولیت بسیار سنگینی در برگزاری انتخابات بر عهده دارند اظهار کرد: همه مسئولان در برگزاری انتخاباتی سالم و فراهم سازی بسترهای لازم برای حضور پرشور و خلق حماسه سیاسی مکلف هستند.

او با بیان اینکه بنا به فرمایش رهبر معظم انقلاب، استفاده از امکانات، وقت کارمندان و اموال بیت المال له یا علیه کاندیداها در انتخابات حرام است، تاکید کرد: نباید آخرت خود را به دنیای دیگران بفروشیم.

رئیس هیات اجرایی ستاد انتخابات سقز با بیان اینکه کمیته پیشگیری از جرایم انتخاباتی در شهرستان تشکیل شده و مسئولان نمی گذارند خللی در برگزاری انتخابات ایجاد شود، از طرفداران کاندیداها خواست به جای تخریب به دنبال اثبات و طرح توانمندی کاندیدای خود باشند و مرام انسانی و اخلاقی به نمایش بگذارند.

*** شهادت شیخ نمر بر اساس برنامه ریزی دشمنان جهان اسلام بوده است

وی با بیان اینکه دشمنان اسلام برنامه ریزی های زیادی برای شکستن وحدت مسلمانان انجام می دهند عنوان کرد: شهادت شیخ نمر که یک روحانی تقریبی بود بر اساس برنامه ریزی دشمنان جهان اسلام بوده است.

فرماندار سقز با بیان اینکه ادارات سقز در بحث مدیریت بحران در بارش های سنگین برف اخیر عملکرد مناسبی داشتند اقدامات آنان را ستود و در خصوص نحوه عملکرد راهداران عنوان کرد: همکاران این حوزه در این مدت ایثار کردند.

اعلام طرح های قابل افتتاح برای دهه مبارک فجر، حضور پر رنگ و منسجم مسئولان در مراسم ها و مناسبت ها، اطلاع رسانی خدمات دولت توسط روابط عمومی اداره ها در پایگاه های اطلاع رسانی و رسانه ها، توجه به افزایش اعتبارات در حوزه راه و آب روستایی به عنوان اولویت ها و تشکیل کارگروه رفع موانع تولید برای اولین بار در شهرستان از دیگر مواردی بود که ورمقانی پیرامون آنها تاکید کرد.

امام جمعه سقز هم با بیان اینکه اساس اسلام بر دستورهای الهی است و در اسلام به روشنی مشخص شده است که ریختن خون چه کسانی جایز است تاکید کرد: کشته شدن شیخ نمر توسط آل سعود بر خلاف دستورهای اسلام بود.

ماموستا عبدالرحمان حسین زاده افزود: در دنیای دوگانه، پر اختلاف و پر تنش امروز ، جهان اسلام برای وحدت بیشتر نیاز به از بین رفتن اختلاف ها دارد.

*** طرح های قابل واگذاری به بخش خصوصی شناسایی شود

معاون فنی و عمرانی فرماندار ویژه سقز هم خواستار شناسایی طرح های قابل واگذاری به بخش خصوصی و نهادینه کردن گفتمان توسعه و برنامه ریزی در شهرستان سقز شد.

صابر زارعی، سقز را از لحاظ آسفالت راه روستایی کم برخوردارترین شهرستان استان برشمرد و بیان کرد: میانگین کشوری آسفالت راه های روستایی 65 درصد، استانی 41 درصد و شهرستان سقز 29 درصد است.

وی بر ارتقای راه سقز – مریوان از فرعی به اصلی، توجه به اصل اقتصاد مقاومتی مد نظر مقام معظم رهبری، برنامه ریزی برای اجرای طرح های اساسی و بهره گیری از توان بخش خصوصی برای سازندگی و آبادانی بیشتر شهرستان تاکید کرد.

او با بیان اینکه در بحث برفروبی و اسکان مسافران در راه مانده، مجموعه مدیریتی شهرستان تلاش لازم را به عمل آورد اظهار کرد: به دلیل کمبود امکانات برفروبی، سنگین بودن بارش برف، وجود گردنه های سخت در برخی از مسیرها و وسعت راه های روستایی شهرستان خدمات رسانی مقداری با تاخیر انجام شد.

وی با بیان اینکه حدود 36 کیلومتر بزرگراه در شهرستان وجود دارد اظهار امیدواری کرد با بهره برداری از بزرگراه 312 کیلومتری میاندوآب کرمانشاه در آینده تصادف زیاد در محورهای شهرستان سقز نیز کاهش یابد.

نماینده تشکل زیست محیطی ‘ژینگه پاریزان’ سقز هم در این جلسه با بیان اینکه از اسفند سال 92 شروع به فعالیت کرده ایم و شش ماه است که مجوزهای لازم صادر شده خواستار همکاری و تعامل ادارات در خصوص حفظ محیط زیست شد.

مظفر امام جمعه با تشکر از تعامل مناسب فرمانداری با این تشکل اظهار کرد: در آینده نزدیک، کارگاه سه روزه پیرامون اهمیت توسعه پایدار، آموزش و فرهنگ سازی برای حفظ محیط زیست برگزار می شود.

در ادامه حسن رحمانی به عنوان سرپرست اداره تامین اجتماعی و محمد فلاحی به عنوان مدیر جدید صندوق کارآفرینی امید سقز معرفی شدند.

کد خبر: 17640