شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۹/۰۵/۱۴۰۱
سه‌شنبه، 12th ژانویه 2016
10:09 ب.ظ

شهرداری سقز بیش از یک میلیارد ریال به حوزه فرهنگ و ورزش کمک کرده است

رئیس شورای اسلامی سقز گفت: در سال جاری بیش از یک میلیارد و 300 میلیون ریال به حوزه فرهنگ و ورزش توسط شورا و شهرداری کمک شده است.

به گزارش ایرنا، باقی رحمانپور شامگاه یکشنبه در جلسه شورای اداری سقز در سالن 29 گولان فرمانداری این شهر افزود: اعزام 54 ورزشکار به مسابقه ها، کمک به نویسندگان بومی برای چاپ کتاب و یا خرید آثار، برگزاری نمایشگاه عکس های تاریخی سقز و کمک برای برگزاری تئاتر کردی از جمله این موارد بوده است.

وی اضافه کرد: حمایت از برنامه های پیرامون کاهش آسیب های اجتماعی، کمک به مراکز ترک اعتیاد و کمک به برگزاری برنامه های اجتماعی در مدارس از دیگر مواردی بود که انجام شده است.

او اعلام کرد: ساخت دو مجسمه برای میدان های شهر و ساخت نقش برجسته زیویه از دیگر اقدامات فرهنگی شورا و شهرداری سقز بوده که در دست اقدام است.

رئیس شورای اسلامی سقز در تشریح خدمات عمرانی هم اعلام کرد: بیش از 30 هزار تن آسفالت برای آسفالت مشارکتی کوچه ها و مدارس و روکش بلوارها مصرف شده است و در دهه فجر امسال ، تقاطع غیر هم سطح و هتل 5 ستاره با مشارکت بخش خصوصی کلنگ زنی می شود و در آینده خدمات رسانی به منطقه منفصله ارائه خواهد شد و بحث 295 هکتار زمین که قرار است به شهر الحاق شود به سرانجام خواهد رسید.

وی انجام سه هزار متر مربع سنگ فرش بازار با اعتبار 500 میلیون ریال، بهره برداری از مجتمع زیر گذر میدان آزادی، پیشرفت مناسب پایانه مسافربری، هدایت آب های سطحی و دعوت از سرمایه گذاران برای اجرای طرح های عمرانی از دیگر مواردی بود که رئیس شورای شهر سقز آن ها را تشریح کرد.

رحمانپور کمبود اعتبار را از مشکلات اصلی شهرداری برشمرد و اعلام کرد برای سال جاری 560 میلیارد ریال بودجه پیش بینی شده بود که متاسفانه 41 درصد آن تحقق یافته است.

وی در ادامه با عنوان اینکه در سال 94 تعداد 88 جلسه تشکیل شده که برآیند آن 408 مصوبه بوده است از تعامل فرمانداری با شورا و شهرداری تشکر کرد.

کد خبر: 17642