شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۰۵/۱۱/۱۴۰۰
سه‌شنبه، 12th ژانویه 2016
3:05 ب.ظ

مرگ بانوی سقزی و نگرانی از شیوع آنفولانزا

مرگ یک بانوی سقزی که ظن آن می رود به دلیل ابتلا به آنفولانزا بوده باشد، بار دیگر موضوع شیوع این بیماری را بر سر زبان ها انداخت.

یک منبع مطلع در مورد مرگ این فرد به شارنیوز گفت: متوفی قبلا” سابقه بیماری ریوی داشته و تحت درمان بوده است . آن مرحوم با عفونت شدید ریوی به مرکز درمانی مراجعه کرده که با مشاوره متخصص عفونی به بیمارستان توحید سنندج اعزام شده و براساس اپیدمیولوژی , مشکوک به آنفولانزا نیز تشخیص داده شد که البته پاسخ نمونه برداری فعلا در دست بررسی است.

وی همچنین افزود: موارد مثبتی از ابتلا به بیماری آنفولانزا در سقز مشاهده شده که با مراقبتهای درمانی بهبود یافته اند . دو مورد مشکوک و یک مرگ دراثر این بیماری از جمله اتفاقات مربوط به این بیماری در سقز است . که مرگ بیمار براثر بیماریهای زمینه ای همانند دیابت و بیماریهای قلبی -عروقی بوده است .

وی در ادامه افزود : از موارد مشکوک به آنفولانزا نمونه برداری حلق انجام شده و به آزمایشگاه مرجع در کرمانشاه ارسال خواهد شد که پروسه جواب دهی 4 روز به طول خواهد انجامید .

وی گفت : درمان آنفولانزا هزینه بسیار بالایی را به وزارت بهداشت تحمیل خواهد کرد که نمونه برداری و تمامیِ هزینه های درمانی و تجویز داروهای گران قیمت بصورت رایگان در اختیار مبتلایان قرار خواهد گرفت . وی در پایان با اشاره به وب سایت دانشگاه علوم پزشکی گفت : که آمار و اطلاعات مربوط به بیماری آنفولانزا در سایت دانشگاه علوم پزشکی کردستان به آدرس muk.ac.ir قابل دسترسی است.

کد خبر: 17660


یک دیدگاه

  • مدیر شبکه سقز
    مدیر شبکه سقز: 1-15-2016 . 3:06 ب.ظ :

    سلام واحترام خدمت همشهریان عزیز لازم است در خصوص نگرانی.حساسیت.اخبار گسترده و متنوع در رابطه با شیوع انفلوانزا در کشور.استان و سقز به اطلاع برسانم بسیاری از اخباری که در فضای مجازی و رسانه ها منتشر میشود ناشی از حدس و گمان .اطلاعاتی ناقص.یا غلط از کارمند مراکز درمانی در سطوح مختلف از خدمات گرفته. تا نگهبان.و ازمایشگاه وپزشک و پرستار………..و همچنین همراهان بیمازان در بیمارستان میباشد مثلا بیمار یا همراه بیماری بستری بدلیل بیماری چشم یا مشکلات ریوی با توجه به تراکم امد و رفت در مورد فردی بستری چویا میشود و حدس هایی میزند و مواردی میشنود /////////لارم است همه کمک کنیم ضمن حفظ هوشیاری عمومی رعایت حریم خصوصی را مد نظر داشته و ارامش عمومی را بر هم نزنیم و افراد غیر حرفه ای در فضای مجازی و محافل خواهشا اطلاعیه ها و نظرات رسمی در سایت وزارت خانه را نشر دهند تا باکمک هم در جوی ارام و سالم بحران چاری را طی کنیم/////متشکرم در صورت لزوم ار طرف شبکه بهداشت و دانشگاه اطلاعیه صادر خواهد شد

    پاسخ دهید