شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۲۷/۰۵/۱۴۰۱
یکشنبه، 17th ژانویه 2016
9:22 ب.ظ

برترین های اولین جشنواره نمایشنامه خوانی سقز معرفی شدند

برترین های اولین جشنواره نمایشنامه خوانی سقز روز شنبه در سالن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهر معرفی شدند.

به گزارش ایرنا در این جشنواره که 14 نمایشنامه از 21 تا 25 دی در سالن اجتماعات کتابخانه شهید ملا محمد امینی خوانده شد در بخش طراحی آفیش و بروشور، لوح تقدیر به همراه جایزه نقدی به داریوش رفعتی و وریا شاکری طراح آفیش و بروشور نمایش های ‘آرش ‘ و ‘قبرکن’ داده شد.

در بخش طراحی نور هم لوح تقدیر به همراه جایزه نقدی به طراحان نور نمایش های ‘جزیره’ و ‘بازی آخر’ شاهو عدنانی و بهمن کریمی و جایزه بخش طراحی لباس به طراح نمایش ‘کزه ی ژیان’ محسن محمدی و طراح نمایش’ افرا’ سامان داروند داده شد و در بخش گریم هم، سانا وکیلی برای گریم ‘ افرا ‘ و مفیده زارع زاده برای گریم ‘برادرها می میرند’ جایزه گرفتند.

در بخش موسیقی هم اقبال حسن پور برای موسیقی’جزیره’ و فرید نجفی برای نمایش آرش ، در قسمت طراحی صحنه، محسن محمدی برای طراحی ‘کزه ی ژیان’ و بهمن کریمی برای نمایش’افرا’ و در بخش صحنه خوان هم کامبیز زارع برای نمایش’ سیاه ترین خونابه ‘ و بفرین عزیزی برای ‘جزیره ‘جایزه دریافت کردند.

در بخش بازیگری زن، جایزه اول به صورت مشترک به سمیه استاد رحمانی برای نمایش ‘برادرها می میرند’ و مفیده زارع زاده برای نمایش ‘کزه ی ژیان’، جایزه دوم هم به صورت مشترک به یاسمین خورشیدی و فوزیه پهلوانی بازیگران نمایش ‘عشق لرزه’ و جایزه سوم مشترک به لیلا عزیزپور برای بازی نمایش ‘افرا’ و نازیلا امینی به ‘عشق لرزه’ داده شد.

در بخش بازیگری مرد هم از ادریس دلارامی برای بازی در ‘سیاه ترین خونابه ‘ و سامان داروند برای بازی در ‘قبرکن’ و هاوری رضایی برای بازی ‘خشم و هیاهو’ به صورت ویژه و همچنین از صادق زارعی، هیوا زارعی و مهدی محمدیان نبی کندی بدون اولویت به ترتیب بازیگران نمایش های افرا، مضرات دخانیات و برادرها می میرند و در بخش تجربه جوان نیز از بازیگران نمایش های افرا و مرده شور به ترتیب امید نیکروژ و نوید خداشناس تقدیر شد.

جایزه بازیگری اول مرد هم به صورت مشترک به کاوان فتحی و داریوش رفعتی بازیگران نمایش های’ بندار بیدخش’ و ‘ آرش’ و جایزه بازیگری دوم نیز به وریا شاکری بازیگر نمایش خشم وهیاهو ، جایزه بازیگری سوم مرد نیز به صورت مشترک به کیانوش محمدی بازگیر نمایش افرا و پدرام نیلوفری نمایش مرده شور اهدا شد.

در بخش کارگردانی هم از فرشاد مهدویان، مهران عبدا..نژاد و سالار سلطانپور کارگردان نمایش های مرده شور ، از بازی آخر و قبرکن تقدیر شد. جایزه اول کارگردانی نیز به حسن عدنانی کارگردان جزیره، جایزه دوم به صورت مشترک به سامان سید ابراهیمی کارگردان افر و داریوش رفعتی کارگردان آرش و جایزه سوم به صورت مشترک به وریا شاکری کارگردان خشم و هیاهو و جمیل منصوری کارگردان ‘بندار بیدخش’ داده شد.

فرماندار ویژه سقز علی اکبر ورمقانی هم در این جشنواره در سخنانی با اشاره به جایگاه هنر نمایش در این شهرستان از برگزار کنندگان وحامیان این جشنواره تشکر کرد.

این جشنواره با هدف شناسایی استعدادها ، ارتقای سطح کارهای هنری و آشنایی بیشتر هنرمندان حوزه نمایش با هنر نمایش نامه خوانی با رویکرد بسط و گسترش فرهنگ نمایش نامه خوانی برگزار شد.

این برنامه فرهنگی هنری توسط اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سقز با همت دفتر هنرهای نمایشی سقز و با حمایت های فرمانداری، اداره ارشاد اسلامی، شورای شهر و شهرداری، اداره کتابخانه عمومی و همکاری هنرمندان برگزار شد.

در شهرستان سقز تعداد 9 انجمن فرهنگی و هنری مشغول فعالیت هستند که انجمن نمایش از فعال ترین انجمن هاست.

کد خبر: 17708