شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۲۰/۰۵/۱۴۰۱
چهارشنبه، 20th ژانویه 2016
7:48 ق.ظ
درخواست اصلاح طلبان سقز از روحانی:

در برابر رد صلاحیت ها سکوت نکنید

رد صلاحیت 25 نفر داوطلب نمایندگی در هیات های اجرایی و نظارت در حوزه انتخابیه سقز و بانه، واکنش های فراوانی را به دنبال داشت. شورای اصلاح طلبان شهرستان سقز نیز طی نامه ای به رئیس جمهور ضمن اعتراض به این رد صلاحیت ها، خواهان استفاده از ظرفیت های قانونی برای احقاق حقوق مردم شدند. متن این بیانیه به شرح زیر است:

به نام خداوند بخشاینده ی مهربان

محضر مبارک جناب آقای دکتر حسن روحانی ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران دامه توفیقاته

ضمن عرض سلام و آرزوی توفیقات بیشتر برای حضرت عالی و دولت کریمه ی شما که خوشبختانه در سایه ی مدیریتی اعتدالی و عقلانیت گرا توانسته اید بحمدالله علاوه بر حل برخی از مشکلات داخلی در عرصه ی جهانی و سیاست خارجی هم بادیپلماسی فعّال و اتّخاذ روش های تنش زدایانه و منطق گفتگو، موفقّیت های بسیار بزرگی را برای کشور به ارمغان آورید که مهم ترین آن ها به فرجام رساندن برجام بود که جا دارد در اینجا این موفقیت بزرگ را که در پرتو آن اکنون سایه ی شوم تحریم ها و تهدیدها و گرانی ها و نگرانی ها از کشور رخت بربسته است ، خدمت شما وآفرینندگان این حماسه ی مهم ،تبریک و تهنیت عرض نماییم .

جناب دکتر روحانی ،

همچنانکه مستحضرید و خود جناب عالی هم به درستی اشاره فرمودید « اخبار رّد صلاحیّت ها خوشحال کننده نبود » و این روند در کردستان و در شهر ما سقّز هم نه تنها خوشحال کننده نیست بلکه حیرت انگیز هم هست .چون مع الاسف در این میان افراد صالح و خوشنام و خدومی رد صلاحیت شده اند که علاوه بر شایستگی ها و توانایی های انکارناپدیرشان اینک نیز تعدادی از آن ها عهده دار مسئولیّت هایی هستند که چیزی کمتر از نمایندگی مجلس نیست .

این جانبان به عنوان اعضای اصلی شورای هماهنگی اصلاح طلبان سقز ،ضمن احترام و تمکین در برابر قوانین جاری کشور و هرتصمیمی که مبتنی بر قانون اساسی باشد ،معتقدیم در بررسی صلاحیت تعداد زیادی از داوطلبان نمایندگی مجلس و خصوصا دوستانی که گرایش های اصلاح طلبانه و یا اعتدالی داشتند ، متاسفانه سخت گیری های فراوانی صورت گرفته است که این سخت گیری ها با قوانین مبتنی بر مدارا و محبت و تسامح ورافت اسلامی چندان سنخیتی ندارد و ما انتظار برخوردی صمیمانه و کریمانه با پرونده ی این عزیزان داشتیم که متاسفانه این مهم تاکنون اتفاق نیفتاده است .

جناب آقای ریس جمهور،

از جناب عالی که دومین فرد مملکت و طبق قانون اساسی، پاسدار قانون و به تبع آن حقوق وکیان مردم نیز هستید انتظار می رود که در برابر این اجحافی که بر بسیاری از داوطلبان خدمت به مردم و میهن اسلامی مان شده است ،سکوت نفرمایید و در حد توان و امکانات خود به عنوان رئیس جمهور ایران اجازه ندهید که حق انسان هایی که نظام اسلامی ایران را قبول دارند و می خواهند در سایه ی همین نظام و قوانین آن به مردم خدمت کنند به راحتی پایمال شود و مردم هم به سبب حذف نامزدهایشان از نظام وانتخابات ناامید و دلسرد گردند .

شورای هماهنگی اصلاح طلبان از مسیر قانون و اخلاق و در جهت رفع بی مهری ها و نامهربانی ها از داوطلبان ردصلاحیت شده، نهایت سعی و تلاش خود را به کار خواهد برد که یکی از این تلاش ها دادخواهی از محضر جناب عالی و سایر مسئولان محترم نظام خواهد بود .

در خاتمه امیدواریم همچنانکه جناب عالی از مسیر گفتگو و مذاکره ،کام مردم ایران را به سبب به فرجام رسانیدن برجام شیرین نمودید ، از همین طریق و روش هایی دیگر نیز با تلاش در جهت تایید صلاحیت تعداد زیادی از داوطلبان که انصافاً هیچ شبهه و شائبه ی هم بر صلاحیت و توانایی های آن ها وجود ندارد و سال هاست کمر همت به خدمتگزاری مردم این شهر و دیار بسته اند ،برای بار دیگر کام مردم را بر موفقیتی دیگر ، شیرین نمایید .

بی صبرانه و با اطمینان خاطر منتظر تلاش جناب عالی برای رفع این مشکل و به نتیجه رسیدن آن هستیم و مطمئنیم با تحقق این امر شاهد برگزاری انتخاباتی شکوهمند در هفتم اسفند خواهیم بود . والسلام علی من اتّبع الهدی

شورای هماهنگی اصلاح طلبان شهرستان سقز

کد خبر: 17713


۲ دیدگاه

 • ابوبکر
  ابوبکر: 1-20-2016 . 2:18 ب.ظ :

  سلام
  يادتون باشه حسن روحاني به سقز نيامد و نماينده فرستاد پس زياد پيگير و اميدوار نباشيد بلكه بهترين كار كمك به برادراني باشد كه صلاحيتشان پذيرفته شده …..با هم باشيد مثل برادران تني

  پاسخ دهید

  • احمد: 1-20-2016 . 2:45 ب.ظ :

   دوره قبلى اقاى ،،،،،،،،،،،، را رد صلاحيت كردند كفتند جون ،،،،،،،، وابستكى. ،،،،،،،،،، دارد صلاحيت ندارد متاسفانه بعضى ها نيز به دنبال همين ا ظها رأت متاسفانه راى دادند اما ضمن تشكر وقدردانى از مسولين امر تنها دونفر از نمايندكان قبلى را دراين دوره تأييد صلاحيت نمودند تا معلو م شود عكس يادكارى كرفتنها خود جه بيامدهاي بدنبال خواهد داشت ايا با صفير إصلاحات عكس كرفتن جيز ى راعوض مى كند شرط انست هردو يك فكر داشته باشند انشالله وعده ما هفت اسفندماه ٩٤

   پاسخ دهید