شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۰۵/۱۱/۱۴۰۰
چهارشنبه، 20th ژانویه 2016
9:57 ب.ظ

دختران کتاب فروش با کوله پشتی در راه ترویج کسب و کار و فرهنگ

فروش کتاب با کوله پشتی توسط دختران برای تروج فرهنگ کتابخوانی در زمانه ای که سرانه مطالعه، فروش کتاب و مطالعه به دلیل روی آوردن مردم به فرهنگ دیجیتال پایین آمده است را می توان ترویج کسب و کار و فرهنگ نامید.

به گزارش ایرنا، سه دختر اهل شهر ارومیه آذربایجان غربی در اقدامی فرهنگی با کوله های پر از کتاب به شهرها سفر می کنند تا با فروش کتاب، هم برای خود کسبی داشته باشند و هم به فرهنگ مطالعه کمک کنند.

نیک خواه، یکی از این دختران است که به سقز استان کردستان سفر کرده است ، وی گفت: این کار را از مهر شروع کرده ایم و همراه دو همسفر فرهنگیم با خودرویی که متعلق به انتشارات است به شهرها سفر می کنیم.

وی که حتی نگذاشت از وی عکس بگیرم و به گرفتن عکس از کوله اش رضایت دادم عنوان کرد: تاکنون در این مدت به شهرهای خوی، میاندوآب، اشنویه، بوکان، تبریز، ماکو، چالدران، قره ضیالدین،سردشت و پلدشت سفر کرده ایم.

او با بیان اینکه تقریبا هر روز در یک شهر خواهیم ماند و کتاب را در بین کارکنان ادارات و محیط های فرهنگی به مردم معرفی و آنها با تخفیف 10 تا 15 درصد می فروشیم اظهار کرد: برخی از شهرها به دلیل استقبال مردم بار دیگر نیز به آنجا سفر می کنیم.

این بانوی فعال کسب و کار وفرهنگی بیان کرد:کتاب های عامه پسند از جمله آشپزی، سلامت، دانستنی ها و کودکان و روش های پخت و پز، فروش بیشتری دارد.

من که در اداره ای که کار داشتم و برای اولین بار به صورت گذری آنها را دیدم کارشان را پسندیم و دوستانی که با من بودند نیز وی را تحسین کردند و دو کتاب نیز از وی خرید کردیم.

با وی که همصبحت شدم از کارش راضی بود و به آن افتخار می کرد او آن را لذت بخش و امری پسندیده قلمداد کرد و اگرچه در مورد گران بودن قیمت کتاب ها از وی سوال کردم پرسید هزینه های فروش کتاب بالاست.

از در آن اداره که بیرون رفتم بسیار خوشحال شدم هم از آن نظر که فرهنگ کتاب خوانی رواج دارد و کتاب فروشان روش های جدید یاد گرفته اند و شادی ام همچنین از این بود که این جوانان برای خود شغلی دست و پا کرده اند.

کد خبر: 17732