شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۲۷/۰۵/۱۴۰۱
چهارشنبه، 20th ژانویه 2016
10:06 ب.ظ

بیانیه شورای هماهنگی اصلاح طلبان کردستان در مورد انتخابات

شورای هماهنگی اصلاح طلبان استان کردستان به دنبال اعلام نتایج صلاحیت های داوطلبان دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، روز چهارشنبه بیانیه انتخاباتی صادر کرد.

بیانیه شورای هماهنگی اصلاح طلبان کردستان در مورد انتخابات

پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی در 22بهمن سال 1357 با حضور یکپارچه مردم و تحت زعامت معمار کبیر انقلاب حضرت امام خمینی (رض) به وقوع پیوست و بالطبع شرط تداوم مقتدرانه آن نیز استمرار حضور مردم در صحنه و نقش آفرینی آنان در امر مهم انتخابات می باشد.

اهمیت این نقش و حضور تا آن حد است که مطابق با قانون اساسی که با آرای بیش از 98 درصد مردم به تایید رسیده، تمامی ارکان و مسئولان نظام به طور مستقیم و یا غیر مستقیم به وسیله مردم برگزیده می شوند.

اینک و در حالی که براساس آگاهی و مسئولیت شناسی عمومی، تعداد قابل توجهی از کاندیداها برای ورود به مجلس شورای اسلامی، وارد میدان رقابت شده اند، هیات های نظارت بر انتخابات در کردستان در اقدامی غیر قابل توجیه و خلاف جریان مشارکت عمومی، بیش از 60 درصد از کاندیداها را رد صلاحیت نموده اند.

بدیهی است، حضور در انتخابات هنگامی معنی دار است که اقشار مختلف و با گرایش های متفاوت، کاندیداهای مورد نظر و مطابق سلیقه خود را در میان داوطلبان مشاهده نمایند در حالی که با این شیوه بررسی و اعلام صلاحیت ها، بسیاری از هموطنان عزیزمان از حق انتخاب کاندیدای مورد نظر خویش محروم گشته اند و این امر بی تردید باعث کاهش جدی میزان مشارکت مردم در انتخابات خواهد شد، که قطعاً در راستای اصول و اهداف انقلاب اسلامی نیست.

هرچند مشارکت همگانی در انتخابات در همه جای میهن عزیزمان دارای اهمیت است لیکن این موضوع در کردستان به علت مرزی بودن و حساسیت های قومی، مذهبی و نیز حضور گروهک های افراطی و تکفیری در آن سوی مرز از اهمیت بیشتری برخوردار است بنابراین حضور مردم مناطقی نظیر کردستان در پای صندوق های رای و مشارکت آنان در انتخابات تضمین کننده امنیت کشور، موجب افزایش همدلی و همبستگی ملی، باعث ایجاد ثبات و شور و نشاط در جامعه، کاهش نقش تخریبی گروهک های افراطی است و در افزایش میزان اعتبار جهانی نظام مقدس جمهوری اسلامی تاثیر بسزایی دارد.

با عنایت به مطالب مذکور از محضر مقام معظم رهبری، رئیس جمهور محترم و همچنین اعضای محترم شورای نگهبان استدعا داریم در راستای پاسداری از وجهه جمهوریت نظام و تامین مصالح کشور، نسبت به احقاق حقوق تمام کاندیداهایی که با دیدگاهی سلیقه ای توسط هیات های نظارت رد صلاحیت شده اند، عنایت و اقدام مقتضی را مطابق صلاحدید مبذول فرمایند تا ان شاالله شاهد برگزاری انتخاباتی با شکوه در طراز جمهوری اسلامی باشیم.

کد خبر: 17734