شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۰۲/۰۳/۱۴۰۱
جمعه، 22nd ژانویه 2016
5:17 ب.ظ

چهار هزار و 44 معلول در سقز شناسایی شده است

رئیس اداره بهزیستی سقز با بیان اینکه تلاش برای شناسایی افرادی که دارای انواع معلولیت هستند به جد در دستور کار است، گفت: چهار هزار و 44 معلول در این شهرستان شناسایی شده است.

به گزارش ایرنا عبدالرحمان حکیمی شامگاه چهارشنبه در حاشیه برگزاری سالگرد تاسیس مرکز معلولان جسمی حرکتی بالای 14 سال شفا در سالن شهید بهشتی سقز افزود: یک هزار و 300 نفر از این معلولان دارای معلولیت جسمی حرکتی، 900 نفر ذهنی و بقیه معلولان دارای ناتوانی شنوایی و گفتاری هستند.

وی با بیان اینکه جذب اعتبار دولتی و کمک های مردمی برای حمایت از معلولان و ارایه خدمات مناسب به آنان از دغدغه های جدی بهزیستی و خیرانی است که در مرکزهای معلولان ارایه خدمت می کنند، اظهار کرد: برگزاری برنامه های متعدد از جمله برنامه امروز در راستای جذب مشارکت مردمی و شناسایی مرکزهای ارایه خدمات به معلولان نیز پیگیری می شود.

او بیان کرد: در حال حاضر مرکز شفا با ظرفیت 15 نفر، مرکز فنی و حرفه ای معلولان ذهنی بالای 15 سال با ظرفیت 30 نفر، مرکز آموزشی توانبخشی معلولان ذهنی زیر 15 سال معرفت، مجتمع خدمات بهزیستی نوید و سرای سالمندان در شهرستان سقز به معلولان خدمت ارایه می کنند.

حکیمی با بیان اینکه مردم همواره حامی این مرکزها بوده اند اعلام کرد: بهزیستی به صورت یارانه بخشی از هزینه های مرکزها را برای مراقبت از معلولان تامین و مابقی هزینه را مردم پرداخت می کنند.

رئیس بهزیستی سقز همچنین بیان کرد: ویزیت در منزل معلولان بسترگرا با کادر دکتر، کادر درمان، پرستار و مددکار و انجام خدمات توانبخشی از دیگر اقدامات بهزیستی و مرکزهای نگهداری معلولان این شهرستان است.

کد خبر: 17753