شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۰/۰۴/۱۴۰۱
شنبه، 23rd ژانویه 2016
11:48 ب.ظ

مرگ دردناک مادر و کودک بر اثر گازگرفتگی

گاز مونواکسید کربن که به نام قاتل خاموش و نامرئی مشهور است، شامگاه شنبه در شهر سقز جان یک مادر و فرزند وی را گرفت.

به گزارش ایرنا رئیس مرکز فوریت های پزشکی شهرستان سقز شامگاه شنبه با اعلام این خبر افزود: بر اثر گاز گرفتگی مادر 28ساله ای به نام شیدا دبیری و فرزند سه ساله اش به نام هلیا تیموری جان سپردند.

سلیمان خضری ادامه داد: بعد از تماس مردمی از طریق 115 از محله ‘بهارستان پایین’ مبنی بر احتمال گازگرفتگی در یک منزل مسکونی، همکاران با

یک دستگاه آمبولانس به محل اعزام شدند که پس از معاینه مشخص شد که هر دو دارای نشانه های حیاتی نیستند.

وی گفت: هر دو به بیمارستان امام خمینی(ره) سقز انتقال داده شدند که متاسفانه تلاش پزشکان نیز برای احیای آنها بی نتیجه ماند و هر دو جان سپردند.

رئیس اداره گاز رسانی سقز هم در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، با بیان اینکه بعد از اطلاع از موضوع، همکاران به محل اعزام شدند بیان کرد: بر اساس گزارش امدادگران شرکت گاز ، لوله آبگرمکن از محل دود کش تقریبا خارج شده بود و به احتمال قوی مرگ این دو نفر به علت برگشت گاز منواکسید کربن بوده است ولی نظر نهایی را پزشکی قانونی اعلام خواهد کرد.

کمال رضایی یادآور شد: شهرستان سقز دارای 48 هزار مشترک شهری و 9 هزار مشترک روستایی است.

اوایل اردیبهشت ماه امسال نیز مادری 70 ساله و پسر 47 ساله اش بر اثر گازگرفتگی در محله خیابان ‘فخر رازی’ سقز جان باختند.

اگر چه مرگ بر اثر گازگرفتگی در سال های 93 و 94 در کردستان کاهش یافته است ولی در سال 92 بر اساس آمارهای سازمان پزشکی قانونی استان کردستان، 19 نفر شامل 13 مرد و 6 زن به دلیل گازگرفتگی در استان جان خود را از دست دادند.

کد خبر: 17766


۳ دیدگاه