شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۰۵/۱۱/۱۴۰۰
یکشنبه، 24th ژانویه 2016
12:14 ق.ظ

گازرسانی به 22 روستا در دهه فجر امسال

در دهه فجر امسال 22 روستای این شهرستان با یک هزار و 300 خانوار و جمعیت پنج هزار و 300 نفر از نعمت گاز بهره مند خواهند شد.

به گزارش ایرنا، کمال رضایی روز شنبه در جمع خبرنگاران افزود: برای گازرسانی به این روستاها 107 میلیارد ریال از محل اعتبارات منابع داخلی شرکت ملی گاز ایران هزینه شده است.

وی با بیان اینکه اکنون 124 روستا از 275 روستای شهرستان سقز گاز رسانی شده است، افزود: با گازرسانی به این روستاها، تعداد روستاهای دارای نعمت گاز به 146 روستا خواهد رسید.

وی اسامی روستاها را اعلام و اضافه کرد: چاپان سفلی، ایراب، چاپان علیا، چناره، سیف آباد، ضامن آباد، حانه میران، سنته، ایوب، باشماق سقز، تازه آباد تیلکو، تخت، تیمان قلعه، قلعه جقه تیلکو سقز، دره تفی سقز، دره قبله، دولت قلعه، قشلاق آقا گوره، دره شیخان، قهرآباد سلیمان، ماهیدر سفلی و دالو 22 روستایی هستند که در سی و هفتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی سالگرد مشعل گاز در آنها روشن خواهد شد.

او با بیان اینکه کم برخوردارترین بخش سقز از لحاظ گازرسانی بخش سرشیو با دو روستای گازرسانی شده است اظهار کرد: کارهای طراحی و مطالعه گاز رسانی به 30 روستای این بخش نیز انجام شده است که در صورت تامین اعتبار در سال آینده بیش از 20 روستای دیگر در این بخش از نعمت گاز برخوردار می شوند.

رضایی یادآور شد: شهرستان سقز دارای 48 هزار مشترک شهری و 9 هزار مشترک روستایی است.

کد خبر: 17773