شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۸/۰۵/۱۴۰۱
دوشنبه، 25th ژانویه 2016
3:05 ب.ظ

اجرای سه نمایش از کردستان در بخش خیابانی جشنواره تئاتر فجر

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سقز گفت: سه نمایش از کردستان در بخش خیابانی سی و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر اجرا می شود.

به گزارش ایرنا، هیوا حاجی محمدی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: نمایش ‘سونامی جوراب’ با موضوع اجتماعی که طراح و کارگردان آن هیوا اسد بیگی است و وریا شاری، نازیلا امینی، سامان داروند، هیوا اسد بیگی در آن بازی می کنند یکی از این نمایش ها است.

وی ادامه داد: ‘وقت گل نی’ به نویسندگی و کارگردانی امین صادقی با موضوع انتخابات دیگر نمایش از کردستان است که در این رویداد هنری حضور خواهد داشت.

وی اظهار کرد: این دو نمایش، از کارهای منتخب دهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان است که روز پنجم و ششم بهمن ماه در محوطه تئاتر شهر اجرا خواهند شد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد مریوان نیز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: نمایش ‘عروس آشتی’ کاری از هنرمندان شهرستان مریوان و به کارگردانی مختار محمدی در این رویداد بین المللی اجرا خواهد شد.

خسرو معین افشار همچنین یادآور شد: بر اساس آرای هیات داوران دهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان، نمایش های ‘رمز وای فای شما چنده؟’ از رشت ، ‘آخرین لالایی مادر’ از بروجرد ، ‘دیگه چیزی نموده’ از تهران، ‘مهاجران سینه سرخ زریبار’ از تهران ، ‘ژست’ از کرج ، ‘قوی تر’ از تهران و ‘مرغ همسایه غاز نیست’ از تفرش نیز که جواز حضور در بخش خیابانی سی و چهارمین جشنواره بین المللی فجر را دریافت کردند در این جشنواره اجرا می شوند.

کد خبر: 17789