شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۸/۰۵/۱۴۰۱
دوشنبه، 1st فوریه 2016
1:04 ق.ظ
پایان مسابقات جوراب بازی با حضور 60 تیم

“صالح آباد”، “ملقرنی” و “آیچی” برترین ها در جوراب بازی

ششمین دوره مسابقه جوراب بازی سقز و روستاهای آن که دوشنبه هفته گذشته با حضور 64 تیم آغاز شد، شامگاه شنبه با معرفی تیم های برتر به کار خود پایان داد.

در آیین اختتامیه این دور از مسابقه که در سالن ریاست جمهوری شهرک دانشگاه سقز برگزار شد، تیم ‘صالح آباد’ به مقام اول دست یافت و تیم های ‘ملقرنی، آیچی و آخکند’ به ترتیب مقام های دوم تا چهارم را کسب کردند.

سرپرست اداره ورزش و جوانان سقز در حاشیه برگزاری این مسابقه بومی محلی در گفت و گو با خبرنگاران گفت: این بازی برای تمام سنین مناسب است و به دلیل هیجان زیاد، طرفداران زیادی در این شهرستان دارد.

فرزاد خاکی افزود: این بازی که بیشتر در شب های زمستان به علت طولانی بودن شب ها برگزار می شود در دیگر شهرستان های استان از جمله دیواندره و بانه رونق مناسبی دارد تا جایی که گاهی از شهرهای اطراف استان از جمله بوکان و مهاباد نیز برای پرداختن به این بازی جمع می شوند.

وی با بیان اینکه در شهرستان سقز 14هزار ورزشکار سازماندهی شده وجود دارد، یادآورشد: تاکنون بیش از یک هزار نفر در قالب بیش از 60 تیم در ورزش بومی محلی جوراب بازی در شهرستان سقز ساماندهی شده اند.

مسئول هیات ورزشی روستایی و عشایری سقز هم از علاقه مندی مردم این شهرستان به ویژه مردم روستاها پیرامون جوراب بازی صحبت کرد و تاکید کرد: شهرستان سقز از لحاظ داشتن مکان های مناسب برای برگزاری مسابقه بین تیم های روستایی ظرفیت بسیار مناسبی دارد و آمادگی برگزاری مسابقه جوراب بازی در سطح ملی را نیز دارد.

کد خبر: 17839