شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۰۷/۰۳/۱۴۰۱
دوشنبه، 1st فوریه 2016
2:03 ق.ظ
سید عارف قادرزاده

رد صلاحیت ها فرصت تشکیل مجلسی مقتدر را می گیرد

سید عارف قادرزاده از داوطلبان نمایندگی مجلس که صلاحیت وی با استناد به بند 1 ماده 28 ( عدم التزام به اسلام و جمهوری اسلامی) محرز نشد، رد صلاحیت ها را موجب از بین رفتن تشکیل مجلسی مقتدر دانست.

وی به شارنیوز گفت: متاسفانه وضعیت ایجاد شده در خصوص بررسی صلاحیت ها و حذف بسیاری از چهره های توانا، متعهد و متخصص و خدمتگزار از صحنه رقابت ها، موجب از بین رفتن فرصت برای تشکیل یک مجلس کارا و مقتدر می گردد. وی تصریح کرد: اینجانب با توجه به ظرفیت های قانونی موجود، اعتراض خود را اعلام نموده و به جد پیگیری می کنم.

قادرزاده همچنین گفت: مگر می شود کسی 22 سال از خدمت 28 ساله خود را در استان کردستان آن هم در مسئولیت های مختلف خدمت کند ولی مشمول عدم احراز بند 1 ماده 28 شود؟ چگونه است که تا قبل ورود به موضوع انتخابات، در مدت تصدی این مسئولیت ها که لازمه همه آنها التزام به اسلام و نظام جمهوری اسلامی ایران بوده، این صلاحیت وجود داشته و در آن زمان این موارد احراز شده است ولی در این مقطع، موضوع عدم احراز مطرح می گردد؟ این موضوع به هیچ وجه قابل درک نیست.

وی ابراز امیدواری کرد که با بررسی مجدد و مد نظر قرار گرفتن نص صریح قانون، مشکل بوجود آمده، مرتفع گردد.

کد خبر: 17848


۲ دیدگاه

 • نگار
  نگار: 2-2-2016 . 1:05 ب.ظ :

  به امید تایید شدن همه کاندیداها از جمله آقایان قادرزاده و پرتوی و رضایی و… و انتخاباتی پر شور

  پاسخ دهید

  • شهروند
   شهروند: 2-2-2016 . 1:29 ب.ظ :

   واقعا تایید نشدن بعضی از کاندیداها از جمله اقای قادرزاده که برای همه مردم شناخته شده هستند و همه مردم از خدماتش اطلاع دارند جای تاسف داره. بدون شک تایید شدن ایشان موجب گرم شدن فضای رقابت ها و امیدوار شدن مردم به مبارزه با فساد و باند و باند بازی خواهد شد

   پاسخ دهید