شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۲۷/۰۵/۱۴۰۱
سه‌شنبه، 2nd فوریه 2016
2:11 ق.ظ
مجموعه چند خبر کوتاه از:

انتخابات، قبض های گاز و تداوم مهربانی

سقز روزهای پر هیجان قبل از انتخابات را می گذراند اگرچه این هیجان می توانست بسیار بیشتر از آنچه اکنون هست باشد اگر …

اما در کنار محافل متعدد و پرتعداد انتخاباتی اتفاقات دیگری هم در گوشه و کنار شهر می افتد که سعی می کنیم در چند بند نگاهی به آنها بیندازیم.

* بعد از چند هفته هوایی بهاری در اولین ماه زمستان، بهمن ماه با سرمای طاقت فرسایی از راه رسید و چند روزی به همین منوال ادامه یافت. اگرچه از میزان برودت هوا کاسته شده اما این بار قبض های گاز بود که لرزه بر اندام ها انداخت و تقریبا همه را شوکه کرد. برای خیلی ها رکورد های جدیدی ثبت شد و مبالغ بالایی در قبض ها خودنمایی کرد. این وضعیت اعتراض هایی را هم به دنبال داشت و شرکت گاز سقز مملو از شهروندانی شد که قبض به دست به امید وجود خطایی راهی آنجا می شوند. رئیس شرکت گاز به شارنیوز گفت که هیچ اتفاق جدیدی در تعرفه ها نیفتاده و فقط مصرف مشترکان بالاتر رفته و گرنه همه چیز مثل سابق است.

* تقریبا همه نامزدهای رد صلاحیت شده به تایید صلاحیت خود امیدوارند و به همین دلیل از درخواست مصاحبه با شارنیوز و واکنش به ردصلاحیتشان سر باز میزنند. خبر هایی از حضور پر رنگ برخی مسئولان دولتی و اعضای شورای شهر در جلسات انتخاباتی به گوش می رسد. در ضمن چهره های رد صلاحیت شده و گروه هایی که کاندیداهایشان رد صلاحیت شده است قصد دارند با ائتلافی فراگیر سعی کنند بر وضعیت انتخابات تاثیر بگذارند و فضای رقابتی به وجود بیاورند. بر اساس اخبار رسیده به شارنیوز آنها مشغول بررسی گزینه های باقی مانده هستند و البته گوشه چشمی هم به تلاش های دولت برای از فیلتر گذراندن کاندیداهای همفکرشان دارند.

* دفاتر خدماتی و پیشخوان دولت در سطح شهر مملو از جمعیتی است که برای تعویض کارت ملی خود مراجعه کرده اند. یک شایعه ساده مبنی بر قطع یارانه کسانی که کارت ملی جدید ندارند همه را به این دفاتر کشاند. این شایعه چند ده برابر اطلاعیه های متعدد دولت طی یک ساله گذشته برای تعویض کارت ملی، موثرتر واقع شد در حالی دریافت یارانه هیچ ربطی به قدیم یا جدید بودن کارت های ملی ندارد.

* چند سرقت خودرو طی چند شب گذشته گزارش شده است که شارنیوز دست کم می تواند یکی از آنها را تایید کند. این سرقت ها در منطقه بلوار انقلاب بیشتر اتفاق افتاده است.

* فصل تخفیفات شهرداری شروع شده و به تمامی عوارض تخفیفی 15 درصدی تعلق می گیرد. تا پایان بهمن ماه برای استفاده از این تخفیف ها وقت باقی است.

* موجی از حرکات نوع دوستانه در سقز به راه افتاده است. بعد از اجرای دیوار مهربانی و طرح های که این گروه برای تداوم کار دارند، عده ای نیز برای پایان کارتن خوابی در سقز دست به کار شده اند و تقاضا میکند مردم کمک های خود (غذا، خرما، میوه و لباس دست دوم) را چهارشنبه مورخ 94/11/14 ساعت ۱۸ الی ۱٨:٣٠ به كمپ ترک اعتیاد طلوع پاكى سقز واقع در بالاتر از ميدان استقلال، روبروى كميته امداد ببرند تا توسط جمعی از مهرورزان به محل تجمع افراد نیازمند و کارتن خواب انتقال داده و توزیع شود. این گروه توصیه کرده اند که “لطفاً غذاها حتماً در ظروف يكبار مصرف بسته بندى شود”.

* سقز با دو نمایش ‘سونامی جوراب’ و ‘وقت گل نی’ و مریوان با یک نمایش -به عنوان برترین آثار جشنواره تئاتر خیابانی مریوان – در جشنواره تئاتر فجر شرکت و اجراهای موفقی داشتند. این آثار در بخش های جنبی این مهمترین رویداد تئاتری کشور حاضر بودند. .

کد خبر: 17874
    مطالب مرتبط: