شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۹/۰۵/۱۴۰۱
سه‌شنبه، 2nd فوریه 2016
8:32 ب.ظ
مصاحبه با بهنام سالمیانی، کنسرت گذار

آیا سقز امکانات لازم برای دعوت از نامداران موسیقی کشور را دارد؟

حضور چهره های مطرح موسیقی کشور در سقز به ویژه نامداران موسیقی کردی نشاطی را در میان علاقمندان به این هنر به وجود آورده است. علی رغم امکانات بسیار ناچیز سخت افزاری سقز در این حوزه، روند اجرای برنامه هایی از این دست ادامه خواهد یافت. این را بهنام سالمیانی که چندی است در کار کنسرت گذاری است به شارنیوز گفت. در ادامه گفتگوی شارنیوز با وی را بخوانید:

چند هفته ای از برگزاری کنسرت گروه کامکار می گذرد، ارزیابی تان از نحوه ی برگزاری این کنسرت چیست؟

کنسرت گروه استاد کامکار از بهترین اجراهای ده سال گذشته ی سقز بوده است. اعضای گروه از بهترین و حرفه ای ترین نوازندگان کشور بودند. از لحاظ استقبال نیز مردم سقز بسیار خوب حمایت کردند، به شیوه ای که بچه های گروه پس از اجرا از سقز و مردمانش بسیار تعریف نمودند و رضایت فوق العاده ای داشتند.

behnamsalemyani

در اصل طبق برنامه ریزی های قبلی قرار بود این کنسرت در سالن دانشکده فنی برگزار شود که هنگام دریافت مجوزهای نهایی متوجه شدیم که به کلیه ی دانشگاه ها و دانشکده ها اعلام شده کنسرت های موسیقی در آنجا برگزار نشود و ما به ناچار تنها سالن سقز یعنی آمفی تئاتر اداره فرهنگ و ارشاد را انتخاب کردیم. هر چند دستمزد و هزینه های اجرای کنسرت برای چنین گروه های حرفه ای در شهرستان ها بسیار بالاست ولی من این گروه را به شهرم و زادگاهم دعوت نمودم.

مشکل سقز نداشتن سالنی مناسب برای برگزاری مراسمات جشنواره و کنسرت هاست که انشاالله مسولین محترم چاره ای برا آن بیاندیشند.

چه برنامه هایی برای آینده دارید؟ چه کسانی دعوت خواهند شد؟

در حال حاضر مشغول برگزاری تور موسیقی با همین گروه هستم که ادامه برنامه ها به دلیل همزمانی با جشنواره موسیقی فجر و ایام فاطمیه به سال جدید موکول شده است. انشاالله در اکثر شهرهای کشور با این گروه برنامه خواهیم داشت . و اما برای سقز در نظر داریم از گروه خانواده بزرگ کامکارها و اساتید بزرگ دیگر دعوت کنیم ولی در حال حاضر درگیر یافتن مکانی مناسب که از هر لحاظ جوابگو باشد هستیم چرا که سالن اداره ارشاد به دلیل محدود بودن ظرفیت و هزینه اجرایی بالا جوابگو نخواهد بود.

همکاری مسئولان شهری با شما چطور بوده است؟

مسولین محترم همیشه لطف داشته و همکاری نموده اند، بخصوص جناب آقای هیوا حاجی محمدی ریاست محترم اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سقز، فرمانداری، اداره اماکن، نیروی انتظامی، پلیس راهور و شهردار سقز.

اما بنده از اعضای محترم شورای شهر گلایه ای دارم .قبل از اجرای برنامه آقای هیوا نوجوان به عنوان نماینده بنده در سقز پیگیر کارها بودند و از جناب آقای مهندس رحمانپور رییس محترم شورای شهر قول شفاهی مساعدت برای کمک به این برنامه را گرفته بودند. روز کنسرت تعدادی افراد از طرف شورای شهر وارد برنامه شدند که از آنها به عنوان میهمانان استقبال کردیم. قبل از اجرای برنامه جناب آقای مهندس وفادار هم به بنده گفتند مبلغی جهت مساعدت برای اجرای این کنسرت تایید کرده ایم. ولی متاسفانه پس از چند روز، جناب آقای رحمانپور گفتند مساعدت مورد تایید اعضا قرار نگرفته است، چرا که از برنامه به اندازه کافی استقبال شده است. این سخنان بسیار جای تاسف بود چرا که همه ما احساس کردیم با این حرفها و وعده های قبلی فقط خواسته اند به صورت رایگان به تماشای برنامه بیایند. کاش از همان اول قولی داده نمیشد. چون ظرفیت سالن ما به اندازه ای نبود که بخواهیم بلیت های رایگان اهدا نماییم.

اما خوشحالم که هنگام اجرای برنامه در سنندج، جناب آقای استاندار و معاون ایشان جناب دکتر فیروزی و اعضای شورای شهر تشریف آوردند و پس از اتمام سانس اول قول مساعدت دادند و عمل هم نمودند که مایه ی خرسندی است.

کد خبر: 17889