شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۰/۰۴/۱۴۰۱
چهارشنبه، 3rd فوریه 2016
9:49 ب.ظ
عضو شورای شهر سقز در گفتگو با شارنیوز پاسخ داد:

اهالی تازآباد می توانند از شهرداری چه خدماتی دریافت کنند؟

محمد باغبانی عضو شورای شهر در رابطه با آخرین وضعیت محله تازه آباد به شارنیوز گفت: هرچند موضوع تازه آباد در قالب الحاق به محدوده 295 هکتار در سال ۹۱ و ۹۲ نادیده گرفته شده بود اما با پیگیری های مکرر شورا و شهرداری سقز پس از برگزاری جلسات متعدد و همچنین مطالبه خواسته های بحق شهروندان ساکن در محله تازه آباد بلاخره در بهمن ماه امسال این حوزه مسکونی به عنوان منطقه منفصل شهری مصوب گردید.

باغبانی در مورد نحوه ی ارائه خدمات شهرداری به تازآباد هم گفت: فایل نقشه ۶۸ هکتاری تازه آباد به دست شهرداری رسیده اما اصل نقشه مهمور شده هنوز تحویل شهرداری نگردیده است و فعلا مردم شریف تازه آباد می توانند از روز شنبه ۱۷ بهمن ماه برای دریافت چند نوع خدمت به واحد شهرسازی مراجعه می نمایند:

۱- درخواست پایانکار جهت خانه هایی ست که در حال حاضر در تازه آباد احداث شده اند که پس از تشکیل پرونده و تایید استحکام توسط سازمان نظام مهندسی برای این گروه؛ جواز آنها به قیمت روز (که متناظر با کمترین قیمت منطقه ای کوچه های آخر بهارستان است) محاسبه می گردد و درصورت داشتن احداثی بیشتر از معمول و بالاتر از تراکم تعریف شده باید پرونده مالکان به کمیسیون ماده ۱۰۰ ارجاع داده شود تا جرائم متعلقه نیز محاسبه گردد و پس از پرداخت مبالغ مذکور پایانکار مربوطه صادر خواهد شد.

2. مراجعه جهت گرفتن جواز ساخت برای زمین های زیر ۵۰۰ متر؛ در این موارد باتوجه به اینکه قبلا سهم شهرداری تخصیص نیافته شورای شهر درنظر دارد سهم شهرداری را در این موارد حداکثر تا ۱۵ درصد در نظر بگیرد.

۳-مراجعه جهت تفکیک زمین های بالای ۵۰۰ متر مربع است که در این موارد ۴۳.۷۵ زمین بعنوان معابر و سهم شهرداری برداشته می شود و نقشه تفکیکی جهت تایید به کمیسیون ماده ۵ در استان فرستاده می شود.

وی در پایان گفت: جای دارد که از طریق شارنیوز از همه‌ی کسانی که در این فرآیند کمک حال شورا و شهرداری سقز بودند تقدیر و تشکر به عمل آورم.

کد خبر: 17913


۳ دیدگاه

 • hallo
  hallo: 2-4-2016 . 11:09 ق.ظ :

  نقش شورا و شهرداری در این پروسه بسیار تاثیرگذار بود که بعضی از اقایان از جمله تعدادی از اعضای شورا اصرار دارند که الحاق این زمین ها رو فقط به نماینده ی شهر نسبت بدهند

  پاسخ دهید

  • دانى: 2-4-2016 . 4:10 ب.ظ :

   جرا ديكران مى خوا هند بكويند كار ما بود سالهاى متمادى است مردم عزيز تازه أباد به همراه امام جماعت دربه در دنبال إلحاق تازه أباد به شهر هستند دست شوراى شهر وشهردار بى ريا اقاى مهندس نعماني.درد نكند جادارد از زحمات اقاى رحيمى شهردار قبلى نيز تشكر نمايم

   پاسخ دهید

   • ناشناس
    ناشناس: 2-8-2016 . 11:28 ق.ظ :

    سلام خسته نباشی واقعا عالی هستش

    پاسخ دهید