شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۲۰/۰۵/۱۴۰۱
جمعه، 5th فوریه 2016
11:55 ق.ظ

اعلام آمادگی سرمایه گذار ترک برای ساخت کارخانه تولید لوازم خانگی در سقز

یک سرمایه گذار اهل کشور ترکیه خواستار مشارکت و سرمایه گذاری در راه اندازی کارخانه تولید لوازم خانگی در سقز شد.

به گزارش ایرنا عبدالسلام، سرمایه گذار کارخانه تولید سیگار سقز روز پنجشنبه در آیین کلنگ زنی ساخت کارخانه تولید سیگار سقز با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت ، از حمایت دولت برای صدور مجوز و فراهم کردن زمینه های ساخت این کارخانه در سقز قدردانی کرد و گفت: با توجه به حمایت مناسب دولت از سرمایه گذاری در این منطقه، آمادگی اجرای یک پروژه بزرگ دیگر در زمینه تولید لوازم خانگی را دارم.

وی همچنین در مورد کارخانه سیگار سقز نیز گفت: تمام تکنولوژی این کارخانه ساخت کشور ایتالیا است که ظرف چهار ماه آینده نصب می شود. عبدالسلام افزود: این کارخانه برای ظرفیت تولید سالانه 10 میلیارد نخ سیگار طراحی شده است که فعلا تصمیم داریم با ظرفیت تولید 5 میلیارد نخ فعالیت کنیم.

محسن بیگلری نماینده مردم شهرستان های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی نیز در این آیین با اشاره به آمار بالای بیکاری در استان کردستان و شهرستان سقز گفت: سقز بیشترین فارغ التحصیلان استان را دارد و به همین دلیل هم بیشترین بیکاری را در میان تحصیل کرده های استان داریم. وی با اشاره به اینکه دولت برای توسعه منطقه به صورت جدی تلاش می کند گفت: در عین حال مردم ما خواستار حمایت بیشتر دولت از توسعه اقتصادی منطقه هستند.

بیگلری اظهار امیداوای کرد عملیات اجرایی کارخانه ذوب آهن سقز با مشارکت یک سرمایه گذار اهل کشور عراق به زودی در سقز آغاز شود. پیش بینی شده است در ‘کارخانه تولید سیگار’ سقز 5 میلیارد نخ سیگار در سال تولید شود.

آورده سرمایه گذاران داخلی و خارجی برای ساخت این کارخانه 920 میلیارد ریال است و قرار است با بهره برداری از این واحد، 5 برند سیگار با هدف صادرات به خارج از کشور تولید شود.

بر اساس وعده سرمایه گذاران پیش بینی شده است این کارخانه در سال 96 به بهره برداری برسد.

با بهره برداری از این واحد برای 150 نفر جویای کار، فرصت اشتغال فراهم می شود.

کد خبر: 17920