شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۲۷/۰۵/۱۴۰۱
شنبه، 6th فوریه 2016
12:53 ق.ظ
نعمت زاده در سقز

ارمغان وزیر صنعت، معدن و تجارت برای سقز چه بود؟

وزیر صنعت، معدن و تجارت به سقز آمد تا کلنگ یک کارخانه تولید سیگار را بر زمین بزند و وعده های خوبی به سقزی ها و کردستانی ها در مورد آینده روشن صنعت در این استان بدهد. او بعد از کلنگ زنی خبر از حضور سرمایه گذار عراقی برای راه اندازی کارخانه ذوب آهن در سقز داد و از همه اهالی ترکیه هم اعم از ترک و کرد دعوت کرد تا در کردستان سرمایه گذاری کنند.

به گفته وی روابط ایران و ترکیه روابط استراتژیک است و ایران و ترکیه همکاری مستمری در حوزه های مختلف دارند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار امیدواری کرد سرمایه گذاران بیشتری از ترکیه در کردستان سرمایه گذاری کنند و از مردم بومی کردستان هم خواست که خود نیز سرمایه گذاری کنند.vazir

نعمت زاده از فارغ التحصیلان سقزی نیز خواست به فکر کار آفرینی باشند و اظهار امیدواری کرد با جذب سرمایه گذاری بیشتر، شاهد رونق اقتصادی و فراهم شدن زمینه اشتغال برای فارغ التحصیلان سقزی باشیم.

او همچنین از پیگیری نماینده شهرستان های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی برای کمک در ساخت این کارخانه قدردانی کرد. پیش بینی شده است در ‘کارخانه تولید سیگار’ سقز 5 میلیارد نخ سیگار در سال تولید شود.

آورده سرمایه گذاران داخلی و خارجی برای ساخت این کارخانه 920 میلیارد ریال است و قرار است با بهره برداری از این واحد، 5 برند سیگار با هدف صادرات به خارج از کشور تولید شود.

بر اساس وعده سرمایه گذاران، پیش بینی شده است این کارخانه در سال 96 به بهره برداری برسد.

با بهره برداری از این واحد برای 150 نفر جویای کار، فرصت اشتغال فراهم می شود.

نعمت زاده صبح امروز پیش از کلنگ زنی کارخانه سیگار سقز، در آیین بهره برداری و آغاز عملیات اجرایی شهرک تخصصی پتروشیمی کردستان و همچنین کارخانه تولید سیمان چلچمه سارال شرکت کرد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان در حاشیه کلنگ زنی این طرح صنعتی گفت: سرمایه گذاران ایرانی و ترکیه ای با تشکیل شرکتی مشترک اقدام به ساخت این کارخانه می کنند.

نعمت زاده صبح امروز پیش از کلنگ زنی کارخانه سیگار سقز، در آیین بهره برداری و آغاز عملیات اجرایی شهرک تخصصی پتروشیمی کردستان و همچنین کارخانه تولید سیمان چلچمه سارال شرکت کرد.

آغاز عملیات اجرایی احداث کارخانه تولید لاستیک کردستان و افتتاح و بازدید از کارخانه تولید شمش طلای شرکت زرکوه قروه از دیگر برنامه های وزیر صنعت، معدن و تجارت در سفر به کردستان بود.

کد خبر: 17931
    مطالب مرتبط: