شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۰۴/۰۳/۱۴۰۱
یکشنبه، 7th فوریه 2016
1:11 ق.ظ

چراغ سبز شورای نگهبان به 4 داوطلب نمایندگی در سقز و بانه

نتایج اولیه بررسی اعتراض ها به ردصلاحیت ها به صورت غیررسمی منتشر شد و شورای نگهبان 4 نفر دیگر را به عرصه رقابت های انتخاباتی بازگرداند تا کاندیداهای نمایندگی مجلس به 12 نفر افزایش یابد. اسعد کرمی، فواد بابایی، محمد رضایی و سلیم زهرابی چهار داوطلبی بودند که صلاحیت شان در این مرحله تایید شد.

به گزارش شارنیوز اقدام شورای نگهبان کسی را تعجب زده نکرد و جدای از سلیم زهرابی مابقی، چهره های گمنامی هستند که امکان رقابت با سایر رقبا با توجه به تایید صلاحیت دیرهنگامشان بسیار سخت خواهد بود. زهرابی هم حضورش شور خاص خود را می تواند بیافریند و باتوجه به رای بالایی که 4 سال قبل به خود اختصاص داد نشان داد می تواند رقیبی جدی برای کاندیداهای دیگر باشد.

میدان خالی از چهره های سرشناس است و نشان می دهد زور دولت به شورای نگهبان نرسید و چانه زنی ها برای تایید چهره های نزدیک به اصلاح طلبان راه به جایی نبرد. اگرچه هنوز فرصت برای اعتراض مجدد باقی است اما نتایجی که امروز شارنیوز منتشر کرد پایان ماجرای طولانی و فرساینده بررسی صلاحیت هاست و میدان انتخابات در حوزه سقز و بانه بازیگران خود را شناخته است. اکنون باید منتظر ماند و دید در چند روز آینده گروه های مرجع چه تصمیمی برای تاثیرگذاری بر این میدان خواهند گرفت.

کاندیداهای انتخابات مجلس دهم در حوزه انتخابی سقز و بانه عبارتند از:

پیمان اسراری

فواد بابایی

محسن بیگلری

هیوا چوگلی

علی خسرو زاده

عبدالرحمن رحیمی

محمد رضایی

مظفر صالحی

سلیم ظهرابی

بختیار عزت پناه

زینب فرجی

اسعد کرمی

کد خبر: 17948


یک دیدگاه

  • محمد
    محمد: 2-16-2016 . 12:24 ق.ظ :

    من نمی دونم کسی که دو دوره نماینده سقز بوده و یک یا دو دوره هم نماینده پیرانشهر بوده حالا چطور شده که لایق نمایندگی نیست.یعنی لایق نبوده و تازه حالا فهمیدند؟؟؟؟؟؟؟؟ عجیب که نه خیلی مسخره ست

    پاسخ دهید