شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۹/۰۵/۱۴۰۱
پنج‌شنبه، 11th فوریه 2016
7:12 ب.ظ

در راهپیمایی ۲۲ بهمن سقز چه گذشت؟

راهپیمایی باشکوه یوم الله ۲۲ بهمن روز پنجشنبه همزمان با سراسر کشور در شهرهای سقز و صاحب نیز با حضور هزاران نفر از اقشار مختلف مردم برگزار شد.

به گزارش ایرنا، معاون سیاسی سپاه بیت المقدس استان کردستان در مراسم پایانی راهپیمایی سقز که در میدان آزادی این شهر برگزار شد، گفت: کشورهای مستبد جهان با مدد و الگو گرفتن از انقلاب ایران اسلامی، روزی سرنگون خواهند شد.

محمد رحیم نظری با بیان اینکه شرق و غرب می خواستند از صدور انقلاب ایران اسلامی جلوگیری کنند افزود: پیروزی انقلاب ایران اسلامی، رخدادی بود که غرب به سرکردگی آمریکا را لرزند و شرق به سرکردگی شوروی را شگفت زده کرد و کشورهای دیکتاتور منطقه را در تنگنا قرار داد.

وی با اشاره به جایگاه ایران قبل و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران اظهار کرد:قبل از پیروزی انقلاب ، ایران، کشوری وابسته و غیر مستقل بود ولی بعد از انقلاب ،تبدیل به تکیه گاهی برای سایر کشورهای جهان به ویژه مسلمانان شد.

او تصریح کرد: در آن دوران، وزرا و نمایندگان مجلس با صلاحدید آمریکا انتخاب می شدند و کشور نمی توانست بدون اجازه آنها با سایر ممالک قرارداد منعقد کند.

وی علت توطئه دشمنان علیه نظام و ملت ایران را مبدل شدن مردم ایران به الگویی برای دیگر ملت های جهان عنوان کرد و گفت: غرب و به ویژه آمریکا از سقوط شاه پهلوی ناراحت و نگران نبودند، بلکه از اینکه جمهوری اسلامی مبدل به الگویی برای خروج دیگر ملت ها از زیر یوغ استکبار شود، هراس داشتند. معاون سیاسی سپاه بیت المقدس استان کردستان با عنوان اینکه آل سعود مسلمان می کشد نه غیر مسلمان عنوان کرد هدف سران این رژیم از کشتار مسلمان این است که بتوانند چند صباحی بیشتر به حکومت دیکتاتوری و صهیونیستی خود ادامه دهند ولی ملت عربستان روزی به پا خواهند خواست و آن را سرنگون خواهند کرد.

نظری با بیان اینکه امروز جبهه عربی، عبری و غربی علیه ملت و دولت لبنان و جبهه عربی، عبری و ترکی برای رفتن دولت سوریه تلاش می کنند تاکید کرد:کشورهای مسلمان جهان از جمله سوریه ، لبنان و فلسطین چشم امیدشان به ملت و دولت جمهوری اسلامی ایران است.

وی با اشاره به حفاظت مرزبانان از مرزهای کشور تصریح کرد: اگر این اقدام صورت نمی گرفت، اکنون به جای زنان و دختران عراقی، سوری، مصری، افغانستانی، پاکستانی، لیبیایی و یمنی، زنان و دختران ایرانی به اسارت در می آمدند و آنان را به بازار برده فروشی کشورهای منطقه می بردند و به ناموس این ملت، چوب حراج می زدند.

وی تصریح کرد:سر منشا همه جنایت های جهان آمریکا است.

او در ادامه بر حضور حداکثری در انتخابات هفتم اسفند و انتخاب اصلح تاکید کرد.

حضور ورزشکاران با لباس های هماهنگ سفید و در دست داشتن پرچم جمهوری اسلامی ایران و حضور دوچرخه سواران نونهال و نوجوان در راهپیمایی و اقشار مختلف از پیر و جوان و کودک و شور وشوق آنان در راهپیمایی امسال از جلوه های زیبای این مراسم بود.

در پایان راهپیمایی، قطعنامه هشت ماده ای قرائت و با فریادهای الله اکبر و مرگ بر آمریکا و اسرائیل توسط شرکت کنندگان پاسخ داده شد.

راهپیمایی شهر صاحب نیز با حضوراقشار مختلف مردم دو بخش ‘زیویه’ و’ امام ‘ در میدان شهدای دانش آموز برگزار شد.

در مراسم پایانی این راهپیمایی ، ماموستا ملامحمد غفوری امام جمعه صاحب در سخنانی با تبریک سالروز پیروزی انقلب ایران اسلامی بر حفظ و ادامه آرمان های انقلاب ایران اسلامی و حضور گسترده در حماسه سیاسی اسفند ماه و شرکت در دو انتخابات پیش رو تاکید کرد.

کد خبر: 17989