شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۸/۰۵/۱۴۰۱
سه‌شنبه، 9th فوریه 2016
7:24 ب.ظ

بهره برداری از دو طرح کشاورزی و ورزشی در سقز اغاز شد

در نهمین روز از دهه فجر، یک واحد صنعتی پرواربندی گوساله در روستای ‘قلعه کهنه’ و زمین ورزشی روباز روستای’ قیلسون’ با حضور فرماندار و جمعی از مسئولان سقز افتتاح و به بهره برداری رسید.

به گزارش ایرنا، در آئین بهره برداری از واحد پرواربندی گوساله، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سقز با بیان اینکه ظرفیت این واحد ۱۰۰ راس است گفت: این واحد سالانه ۳۵ تُن گوشت قرمز تولید می کند.

محمد پیشداد با عنوان اینکه مساحت کل زمین دو هزار و ۴۰۰ متر مربع است افزود: ساختمان و تاسیسات ایجاد شده این واحد یک هزار و ۱۰۰ متر است که شامل ۵۰۰ متر سالن پرورش و ۶۰۰ متر مربع بهار بند است.

وی اضافه کرد:برای اجرای این طرح، هفت میلیارد ریال هزینه شده است که مبلغ چهار میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال آن از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی و دو میلیارد و ۵۰۰ میلون ریال آن توسط سرمایه گذار هزینه شده است.

فرزاد خاکی سرپرست اداره ورزش و جوانان سقز هم در آئین بهره برداری از زمین ورزشی با بیان اینکه ۱۱ روستای سقز دارای زمین ورزشی رو باز استاندار هستند عنوان کرد: برای آماده سازی این زمین که در اندازه ۱۰۰ در ۱۲۰ متر مربع است، یک میلیارد ریال هزینه شده است.

برگزاری مسابقه آمادگی جسمانی در بین باشگاه های سقز از دیگر برنامه هایی بود که در نهمین روز از دهه فجر در این شهرستان برگزار شد.

کد خبر: 17997