شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۰/۰۴/۱۴۰۱
شنبه، 13th فوریه 2016
7:12 ب.ظ

واکنش نظام غفاری به خبر شارنیوز

با سمه تعالی

با سلام و احترام،

در روزهای اخیر، یاداشتی در سایت شانیوز منتشر شد که طی آن برخی از تخلّفات و سوء استفاده های انجام گرفته در شورای شهر سقّز، مورد اشاره قرار گرفت. از آنجایی که ابهاماتی در گزارش وجود داشت، لازم دانستم مطالبی را به استحضار برسانم.

۱٫ دریافت تسهیلات از بانک شهر سنندج، حدود یک سال پیش مطرح شد. طبق اظهارات آقای باقی رحمانپور وی به همراه شهردار به بانک شهر رفته و از آنها درخواست تسهیلاتی برای اعضای شورای شهر نموده است. آنان نیز در قبال افتتاح یک حساب در آن شعبه اعطای تسهیلاتی را با کارمزد ۴ درصد به اعضای شورای شهر وعده داده اند. در جلسه ی شورا صرفاً از انتقال حساب کسری پارکینگ بحث شد و در مورد بلوکه شدن حساب پس انداز، مطلبی بیان نگردید. بعدها نیز آقای رحمانپور اطمینان خاطر داد که سؤال کرده و به این نتیجه رسیده که تسهیلات مورد بحث هیچ اشکالی ندارد. نهایتاً همین موارد باعث شد که یکی دو نفر از اعضا که بین دریافت یا عدم دریافت وام مردّد بودند، تشکیل پرونده داده و تسهیلات ۳۰ میلیون تومانی را دریافت نمایند. در بین کلّ اعضا اینجانب و آقایان باغبانی و دوغی وام را دریافت نکردیم. در نتیجه سایر مسائل مربوطه معمولاً از ما پنهان نگاه داشته میشد.

نکته ی قابل توجّه دیگر این که: شهردار به عنوان متولّی و مسئول تأمین مالی شهرداری، چرا این معامله را با آغوش باز پذیرفته و هیچ گونه مقاومتی نکرده است؛ در حالی که وی از وضعیّت مالی نابسامان شهرداری خبر داشت.

امیدوارم اعضای محترم توان الزام و وادار کردن بانک شهر به صدور تکذیبیه را در این مورد نداشته باشند.

۲٫ دریافت زمین از تعاونی مسکن کارکنان شهرداری در شورا مطرح شد. جلسه ای غیر رسمی نیز برای آن تشکیل گردید که بنده علیرغم حضور در قریب به اتّفاق جلسات، تعمّداً در این جلسه شرکت نکردم. در جلسه ی مذکور دریافت زمین توسّط اعضای شورا، قانونی(؟) عنوان شده است. آقای دوغی که در جلسه شرکت داشته، اعضا را از عضویّت برحذر داشته است. امّا ظاهراً گفته های او کارساز نبوده و یکی از اعضا آن را آنچنان عادی و به حق دانسته که گفته حاضر است دو لیوان آب هم به دنبال آن سر بکشد. نهایتاً آقای رحمانپور بعد از مخالفت ما و برای ایجاد شرایط امن برای اعضا، در جلسه ی شورا اعلام داشت: کسانی که میخواهند عضو شوند با پیامک به وی اطّلاع دهند. لذا بنده تنها میتوانم شهادت دهم که علاوه بر اینجانب آقایان دوغی و باغبانی هم زمین دریافت نکرده و ثبت نام نکرده اند. به دلیل پنهان کاری رئیس شورا از سایر اعضا و عضویت یا عدم عضویّت آنان، آگاه نیستم.

۳٫ بحث سفر آلمان و اعلام آمادگی اعضا نیز صحّت داشت. ۷ نفر از اعضا بدواً اعلام آمادگی کردند. بنده با توجّه به اینکه شفاف سازی و اطّلاع رسانی را وظیفه ی شورا و حقّ شهروندان میدانم، نسبت به انتشار تکذبیه ی دروغین رئیس شورا به او به صورت کتبی تذکّر دادم. در این مورد نیز، باز هم ما سه نفر داوطلب این سفر نبودیم به علاوه ی آقای نعمانی که گویا وی بعداً اظهار علاقه کرده که با جمع باشد، امّا در این مورد نیز یقین ندارم.

۴٫ بحث آلودگی استخر همه جا بر سر زبانها بود. در این مورد به قصور شورا باید اذعان نمود. شاید حضور بانی و مسئول اصلی آلودگی احتمالی استخر در میان اعضای شورا، امکان پیگیری را از ما سلب کرده باشد؛ که البته این عذر به هیچ وجه پذیرفته و قابل قبول نیست. اگرچه اینجانب درخواستی را برای تشکیل جلسه با متولّیان ورزشی و بهداشتی شهر و بررسی موضوع استخر نوشتم و آقایان دوغی و باغبانی نیز آن را امضا و تأیید کردند، امّا با اطمینان از عدم امکان بررسی در جو شورا از تحویل نامه خودداری کردم.

۲۱/۱۱/۹۴

نظام غفّاری

عضو شورای اسلامی شهر سقز

کد خبر: 18011


۳ دیدگاه

 • ناشناس
  ناشناس: 2-14-2016 . 8:58 ب.ظ :

  ممنون از اقای غفاری عزیز که اطلاع رسانی دقیق و بجا فرموده اند و با توجه به روحیه و شناخت از ایمان و متعهد بودن و صداقت وی کما اینکه بر جامعه نیز پو شیده نیست لذا پیگیری به جد این موارد لازم و و کسانی که خوردن از بیت آلمان مردم به ناحق را برای خود حلال و و برای هضم آن لیوانی آب میخورند به مردم معرفی شوند هر چند در پیشگاه خداوند بی نصیب از عذاب نخواهد بود انشاءالله

  پاسخ دهید

 • وريا
  وريا: 2-15-2016 . 9:33 ق.ظ :

  با تشکر از خدمتگزارانی که اصل را بر خدمت به مردم گذاشته اند
  دلیل اینکه شهردار محترم با خواسته های ناحق برخی اعضای سودجوی شورا مخالفت نمی کند بسیار واضح است
  ان شالله پس از دوران سیطره اعضای فعلی شورا و جناب شهردار خبری از دیگر سواستفاده های آنان به گوش نرسد

  پاسخ دهید