شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۲۰/۰۵/۱۴۰۱
سه‌شنبه، 16th فوریه 2016
1:26 ب.ظ
ابراهیم حسینی کاندیدای ردصلاحیت شده پاسخ می دهد:

چرا قصد نمایندگی داشتم؟

یکی از کاندیداهای ردصلاحیت شده دهمین انتخابات مجلس شورای اسلامی طی یادداشتی که برای شارنیوز ارسال کرد از انگیزه های خود برای کاندیداتوری گفت و نسبت به ردصلاحیت خود نیز واکنش نشان داد. ابراهیم حسینی این یادداشت را خطاب به مردم سقز و بانه نوشته است.

بسم الله الرّحمن الرّحیم

با سلام و درود بی پایان به پیشگاه مردم محترم و فهیم شهرستانهای سقز و بانه. حسب وظیفه و موضعگیری نسبت به عدم تأیید صلاحیت خویش توسط هیأت نظارت بر انتخابات و شورای نگهبان،جا دارد مطالبی را معروض بدارم.

بنا بر احساس مسئولیت دینی، ملّی و اجتماعی خویش و بعد از مشورت و رایزنی با جمعی از دوستان فرهیخته و فعّال در زمینه های مدنی، در چارچوب قانون اساسی جمهوری اسلامی از حق خود به عنوان یک شهروند ایرانی استفاده نموده،برای خدمت به مردم شریف و محروم شهرستانهای سقز و بانه خود را برای نمایندگی مجلس کاندید کرده، عملاً پا در این عرصه ی خطیر گذاشتیم. هر چند که قلباً بر این باور بوده و هستیم که این حوزه ی انتخابیه از ظرفیتها و پتانسیل انسانی بسیار بالایی برای تصدّی این پست و دیگر پستهای مدیریتی در سطح کلان و میانی برخوردار می باشد، امّا بنا به دلایلی به خود جرأت و جسارت داده، تصمیم بر این گرفته شد تا خود را در معرض رأی مردم شریف این دو شهرستان قرار دهیم.

پا پیش گذاشتیم، زیرا بر این باور بوده و هستیم که در عرصه ی نمایندگی ـ با احترام کامل به شخصیت حقیقی تمام نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی و بالاخص نماینده ی شهرستانهای سقز و بانه ـ شأن و جایگاه نمایندگی (که همانا قانونگذاری و نظارت بر اجرای مطلوب قوانین می باشد) به دلیل ناکارآمدی و عملکرد ضعیف نمایندگان به شدّت تا سطح دخالت در عزل و نصب پستهای مدیریتی و چانه زنی بر سر دریافت پست مدیریت برای افراد ستاد انتخاباتی خویش تنزّل یافته است.

پا پیش گذاشتیم، زیرا با مطالعه و رصد شعارهای انتخاباتی داوطلبین نمایندگی در ادوار گذشته برای مجلس به این جمع‌بندی و باور رسیدیم که نمایندگان سطح مطالبات مردم را در این حوزه ی انتخابیه تا سطح بسیار پایینی ـ آسفالت کردن کوچه و خیابان و … ـ تنزّل داده، از بیان مطالبات واقعی مردم، که همانا برخوردار بودن از حقوق شهروندی به معنای واقعی (در زمینه های قومی ـ مذهبی و جنسیتی) آن و پیگیری امور زیر بنایی و اساسی در ابعاد مختلف سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی می باشد، باز مانده اند.

با پا پیش گذاشتن در این عرصه می خواستیم:

– در ایجاد فضایی رقابتی شریک باشیم که مینای آن اخلاق مداری، و رقابت در آن بر اساس اصول انسانی و برخورداری از توانمندیها باشد.

– به زدودن فضایی کمکی کرده باشیم که در آن برای پای گذاشتن به مجلس بایستی چوب حرّاج به انسانیت، باورمندی و کرامت انسانی زد و به هزاران دروغ و نیرنگ و دغل بازی متوسل شد.

– به بازگردندان کرامت و جایگاه والای نمایندگی (قانونگذاری و نظارت ضابطه مند) و به تبع آن بالا بردن جایگاه و شأن مردم شریف ایران در نزد افکار عمومی جهان کمکی کرده باشیم.

– با اتّکا بر نیروی انسانی و خرد جمعی و به کارگیری ظرفیتهای قانونی در رشد و اعتلای مطالبات بر حق و اغلب نادیده گرفته شده ی مردم این حوزه به دلایل نگاههای امنیتی و سیاسی سهیم باشیم.

حال که صلاحیت اینجانب به همراه بسیاری از بزرگواران و چهره های مردمی از این حوزه ی انتخابیه و رد صلاحیت گسترده در سراسر ایران توسط هیأتهای نظارت بر انتخابات به بهانه ای کاملاًً واهی و به دور از واقعیت ـ عدم التزام عملی به اسلام ـ مورد تأیید واقع نشده است، باید اذعان نماییم که هیچگاه طرفدار این نبوده ایم که

– دینداری خود را جار بزنیم و اعمال و فرایض دینی خویش را به نیرنگ و ریا و دغل و دروغ بیامیزیم،

– با توحّش و بربریت نسبت به باور انسانها با تعصّب کورکورانه برخورد کنیم. و … پیشینه ی زندگی فردی و خانوادگی اینجانب نیز گواه این بوده که با تمام وجود معتقد به دین اسلام بوده، همان اسلامی که بر این باوریم – دین رأفت و مهربانی و عدالت و مساوات است و بر میانه روی و اعتدال تأکید دارد،

– حق النّاس را بالاتر از حق الله دانسته، و ملاک برتری انسانها در نزد خداوند رحمن تقوای الهی است ـ و فقط خدا بر آن واقف است و لا غیر ـ نه تعلّق داشتن به زبان و نژاد و وابسته بودن به گروه و جناحی خاص (که قرائتی خلاف از شرع مقدّس بوده و میتواند زمینه را برای تبعیض و تعصّب و تعدّی به حقوق انسانها فراهم آورد).

بنابراین،این رأی را در حق خویش ظلمی بزرگ میدانیم و کسانی را که به ناحق و تنها بر اساس سلیقه ی جناحی خویش به رد صلاحیت اینجانب اقدام نموده اند به خدایی حوالت خواهیم کرد که بر این باوریم دادگر و حق ستان است.

با ایمانی راسخ تأکید داریم در این عرصه به میدان نیامده ایم تا با هر قیمتی چوب حراج به آبرو و شرف و دین و اعتقادات خود بزنیم تا چند صباحی در مجلس حضور یابیم. به تمامیت خواهانی که بر این تصوّرند که با رد صلاحیتهای گسترده، فعّالان مدنی و دلسوزان این مرز و بوم را به گوشه ی عزلت و ناامیدی کشانده، آنها را از پیگیری مطالبات واقعی مردم باز می دارند، اعلام می داریم که با اتّکا بر نیروی ایمان به خداوند سبحان و قانون مداری به فعّالیت مدنی خویش ادامه می دهیم و تحقّق مطالبات مردم و سرافرازی کشور را از طریق حضور آگاهانه در پای صندوقهای رأی رقم خواهیم زد.

در پایان امیدواریم که تصمیم گیرندگان سیاسی در سطح کلان با این خط مشی و این تصمیم سیاسی خویش هزینه ای بر کشور وارد نکنند و میوه و ثمره ی چنین تصمیماتی جریان انحرافی دیگری برای کشور نباشد.

با کمال احترام به پیشگاه مردم فهیم و شریف شهرستانهای سقز و بانه

ابراهیم حسینی داوطلب نمایندگی دور دهم مجلس شورای اسلامی

کد خبر: 18074