شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۲۷/۰۵/۱۴۰۱
چهارشنبه، 17th فوریه 2016
8:49 ق.ظ
چند خبر انتخاباتی

کسی تایید صلاحیت نشد!

اما و اگر ها در مورد بازگشت تعدادی از کاندیداهای ردصلاحیت شده به پایان رسید و ثابت شد تمام امیدواری ها برای آمدن چهره های شاخص واهی بوده و شورای نگهبان قصد کوتاه آمدن ندارد. دیگر همگان مطمئن هستند که نماینده آینده مجلس شورای اسلامی در حوزه سقز و بانه از میان ۱۱ نفر کاندیدا موجود انتخاب خواهد شد. در چند روز گذشته شایعه تایید صلاحیت چند داوطلب نمایندگی از جمله علی پرتوی قوت گرفته بود.

بعد از اعلام قطعی نتتیجه بررسی صلاحیتها، اولین خبر انتخاباتی، انصراف علی خسرو زاده از ادامه رقابت های انتخاباتی بود. شایعاتی در مورد انصراف چند چهره دیگر وجود دارد که باید منتظر اعلام آن ماند.

گروه های مرجع در حال رایزنی های فشرده برای انتخاب کاندیدای مورد نظر خود هستند و احتمالا از ۲۸ ام اعلام حمایت ها آغاز خواهد شد. طیف اصلاح طلب سقز که در ائتلافی با چند گروه مرجع دیگر به سر می برد، کاندیدای اصلی خود را شناخته است اما هنوز به طور رسمی در این مورد اعلام نظر نکرده اند. این در حالی است اختلاف نظر در بین اصلاحطلبان بانه، رسیدن آنها به تفاهم را دشوار کرده است و احتمالا هر کدام به صورت انفرادی در انتخابات شرکت خواهند کرد. از تعدادی از چهره های شاخص ردصلاحیت شده نیز خبر می رسد که آنها همکاری با گروه های مرجع را برای اثرگذاری بر روند انتخابات آغاز کرده اند و قرار است در ائتلاف مورد اشاره سهیم شوند. به زودی وضعیت دقیق این همکاری و اینکه به نفع چه کسی باشد مشخص خواهد شد.

کد خبر: 18099