شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۰۲/۰۳/۱۴۰۱
جمعه، 19th فوریه 2016
11:43 ق.ظ

اخبار کوتاه از روز اول تبلیغات انتخابات مجلس

*روز اول تبلیغات دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی همچنان که پیش بینی می شد با شور و هیجان فراوان به پایان رسید و فضای آرام شهر کاملا دگرگون شد و ستادهای کاندیداها و هوادارانشان از هر حربه ای برای جلب نظر شهروندان استفاده کرده اند، از به راه انداختن کارناوال گرفته تا سخنرانی و موسیقی و در نهایت نیز هه ل په رکی و رقص و آواز! در این روز یک نفر دیگر (فواد بابایی) از جمع کاندیداها کنار رفت و ۱۰ نفر در عرصه رقابت باقی ماندند.

*محمد رضایی و پیمان اسراری، با انتشار نامه های عمومی دیگر کاندیدا ها را به مناظره فرا خوانده اند تا به این ترتیب نشان دهند با پشتوانه فکری لازم پای به عرصه این انتخابات نهاده اند. در این میان پیمان اسراری به طور مشخص از بیگلری خواسته است که در مناظره ای با او شرکت کند. شارنیوز آماده است میزبان این مناظرات باشد.

*فرمانداری سقز هم پنج شنبه اسامی کاندیداهای انتخابات مجلس را به صورت رسمی منتشر کرد و در معرض دید عموم قرار داد. نکته جالب توجه به بند سوم اسامی برمی گردد که نوشته شده: محسن بیگلری فرزند محمد مشهور به “مهندس” ! این مورد علی رغم اینکه گمانه زنی های فراوانی را در پی داشت اما حقی است که دیگر کاندیداها هم می توانستند از آن استفاده کنند که لزومی به این کار ندیدند. بر اغلب مغازه های شهر می توان عکس بیگلری را مشاهده کرد که نشان از حمایت بازاریان از او دارد در ضمن در روز اول رضا شاکری رئیس سابق دانشگاه پیام نور در مقابل ستاد وی به سخنرانی پرداخت.

*ستاد سلیم زهرابی توانسته است جمعیت مناسبی را گرد خود جمع کند. او شب پنج شنبه در یکی از تالارهای عروسی مراسمی با محتوای موسیقی شاد و سخنرانی های انتخاباتی برگزار کرد.

*به نظر می رسد فعالین سیاسی مدنی سقز و کسانی که به اصلاح طلبان متمایل هستند نیز کاندیدای خود را شناخته اند، جماعت دعوت و اصلاح به همراه بخشی از فعالین مدنی که در قالب گروه هیوای داهاتو فعالیت می کنند، بختیار عزت پناه را به عنوان کاندیدای خود معرفی کرده اند. به زودی شورای هماهنگی اصلاح طلبان سقز در حمایت از عزت پناه بیانیه ای صادر خواهد کرد. باشگاه جوانان اصلاح طلب استان کردستان هم حمایت خود را از عزت پناه اعلام کرده و قرار است اقلام تبلیغاتی مرتبط با این خط فکری به زودی توزیع شود.

*بازار بیانیه ها هم گرم بود. تعدادی از کاندیدا های رد صلاحیت شده نیز طی بیانیه هایی از همراهان خود بابت حمایت هایشان تشکر کرده اند و از مردم برای حضور در انتخابات دعوت به عمل آورده اند. علی پرتوی، ارسطو یاری از جمله این بیانیه دهندگان بودند.

*عکس های زینب فرجی هم از موضوعات مورد بحث در روز اول تبلیغات بود، وی با لباس کردی و ظاهری آراسته سعی در جذب مخاطبان خاص خود دارد. وی در تبلیغات انتخاباتی خود سعی می کند خود را پیگیر مطالبات زنان عنوان کند.

*در روز اول کاندیداهای کمتر شناخته شده نتوانستند چندان پر فروغ ظاهر شوند و ابتکاری در کار تبلیغاتی خود به خرج دهند.

*فرماندار سقز عصر پنج شنبه طی دیداری با خبرنگاران، بار دیگر از مردم برای حضور در انتخابات دعوت کرد. وی از بروز برخی تخلفات در روز اول تبلیغات گلایه کرد و قول داد تذکرات لازم در این مورد داده شود. برخی از کاندیداها عکس های تبلیغاتی خود را در هر نقطه از شهر که توانسته اند چسپانده اند و توجهی نه به اموال عمومی و خصوصی داشته اند و نه محل های درنظر گرفته شده را کافی دیده اند.

کد خبر: 18105