شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۹/۰۵/۱۴۰۱
جمعه، 19th فوریه 2016
7:10 ق.ظ

نشست انتخاباتی فرماندار سقز با خبرنگاران

اهمیت حضور حداکثری مردم در انتخابات هفتم اسفندماه، نقش رسانه ها در این عرصه و تبیین وظیفه اصلی نماینده مردم توسط خبرنگاران از مهمترین محورهایی بود که در نشست فرماندار سقز با اصحاب رسانه این شهرستان مطرح شد.

علی اکبر ورمقانی شامگاه پنجشنبه در این نشست گفت: حضور حداکثری مردم در انتخابات، باعث انتخاب نامزد اصلح خواهد شد و نقش اصحاب رسانه در این وادی بسیار حائز اهمیت است.

وی با عنوان اینکه، انتخابات نماد وحدت، همدلی و همزبانی است اضافه کرد: بهترین تشخیص دهندگان، مردم هستند و باید صاحبان رسانه ها زمینه را برای حضور حداکثری مردم فراهم و در جهت تبیین دو وظیفه اصلی نماینده یعنی تصویب قانون در قالب طرح یا لایحه و نظارت بر اجرای قانون برای مردم تلاش کنند.

***حضور حداکثری در انتخابات باعث افزایش اعتبار بیشتر ایران می شود

او با بیان اینکه، حضور حداکثری باعث افزایش قدرت و اعتبار بیشتر نظام جمهوری اسلامی ایران خواهد شد اظهار کرد: دشمن می خواهد که مشارکت در انتخابات کم رنگ باشد و تلاش برای پرشور برگزار شدن انتخابات به معنی موضع گیری و حرکت بر خلاف دشمن است.

رئیس حوزه انتخابیه سقز و بانه با اشاره به نقش مردم در نظام جمهوری اسلامی ایران و تشریح کار عوامل برگزاری انتخابات عنوان کرد: انتخابات در ایران اسلامی با تمام دنیا فرق دارد و در کشور ما، خود مردم مسئول برگزاری انتخابات هستند تا جایی که بیش از ۹۰ درصد از عوامل اجرایی انتخابات خود مردم هستند که به صراحت می توان گفت:مردم، حافظ، ناظر و مجری انتخابات هستند.

او با بیان اینکه حضور پر شور و پرشکوه در راهپیمایی ۲۲ بهمن نقطه قوتی برای نظام ایران اسلامی و دولت بود اظهار کرد: حضور پرشکوه در هفتم اسفندماه و خلق حماسه سیاسی ، نقطه امیدی برای دولت و افزایش تلاش ها خواهد بود.

رئیس هیات اجرایی انتخابات شهرستان سقز با عنوان اینکه، آمادگی برگزاری انتخابات اسفندماه در شهرستان های سقز و بانه وجود دارد بیان کرد: برگزار کنندگان سلامت انتخابات را تضمین می کنند.

او در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به اهمیت جایگاه نماینده مردم در مجلس در ایران اسلامی عنوان کرد: نماینده حق اظهار نظر در تمام امورات را دارد، محدود به یک شهرستان نیست و نماینده تمام کشور تلقی می شود.

*** بد اخلاقی در انتخابات، باعث نا امیدی مردم می شود

فرماندار سقز با عنون اینکه، بد اخلاقی و رعایت نکردن قانون در انتخابات، باعث یاس و ناامیدی مردم می شود، اظهار امیدواری کرد که در یک هفته تبلیغات نامزدها، اخلاق موج بزند و نامزدها و طرفداران به تخریب یکدیگر نپردازند.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به اقدامات دولت تدبیر و امید بیان کرد: کنترل تورم از ۴۰ درصد به ۱۰ درصد، افزایش تعاملات جهانی، لغو تحریم ها با هدایت های مقام معظم رهبری(مدظله العالی)، ایجاد شور و نشاط در مردم و رونق اقتصادی از جمله اقدامات دولت از خرداد ماه ۹۲ تا الان بوده است.

فرماندار سقز با عنوان اینکه آینده ایران اسلامی بسیار روشن است گفت: دولت با تمرکز بر روی اقتصاد، تعامل جهانی، استفاده از توان داخلی، بهره گیری از نظرات اقتصاد دانان، توجه به اقتصاد مقاومتی توسعه کشور را تسریع خواهد کرد.

او در خصوص وضع اعتبارات عمرانی سقز هم اعلام کرد: با وجود محدودیت های مالی، بیشتر طرح های عمرانی شهرستان فعال بوده است و افزون بر یک هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال اعتبار اختصاص داده شده است.

وی گازرسانی به روستاها را از برنامه های اصلی شهرستان عنوان و اظهار کرد: در سال آینده، ۳۰ روستای شهرستان سقز از نعمت گاز بهره مند می شوند. او دعوت از سرمایه گذران خارجی برای ساخت کارخانه سیگارت در شهرک صنعتی، ساخت کارخانه ذوب آهن در شهر صاحب و ساخت کارخانه تولید لوازم خانگی و کارخانه کنسانتره در سرشیو را از دیگر اقدامات برشمرد.

وی با بیان اینکه بهره برداری از سد شهید صالحیان (چراغ ویس) در دست اقدام است و بخشی از طرح های خط انتقال آب و طرح پایاب سد برای آبیاری زمین های کشاورزی به اتمام رسیده است، افزود: به دلیل به اتمام نرسیدن ۱۰ کیلومتر جاده جایگزین سقز بانه، سد در حال حاضر قابل آبگیری نیست و به محض مساعد شدن شرایط آب و هوایی و اتمام راه اشاره شده، سد آبگیری می شود.

فرماندار سقز با بیان اینکه فقط با اعتبارات دولتی نمی توان مشکلات را حل کرد عنوان کرد: تلاش برای جذب سرمایه گذار بخش غیر دولتی پیگیری خواهد شد و جزو برنامه های اصلی توسعه ای استان و شهرستان می باشد.

او پیرامون بحث منطقه آزاد تجاری نیز عنوان کرد: این بحث از نظر دولت خاتمه یافته نیست و قابل پیگیری دوباره است و امید است در مجلس آینده به تصویب برسد. وی خدمات حوزه بهداشت ودرمان و تلاش وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای تخصیص امکانات بهداشتی از جمله دستگاه ام.آر.آی را بسیار مناسب برشمرد و بیان کرد: از آغاز دولت تدبیر و امید تلاش برای ارتقای این حوزه در دستور کار بوده و خدمات ارایه شده قابل لمس است و درصورتی که کسی وضع الان بیمارستان امام خمینی(ره) سقز را با سال قبل مقایسه کند تغییرات ایجاد شده قابل مشاهده است.

او اظهار کرد: در تعدادی از شاخص ها از جمله راه روستایی پایین تر از میانگین کشوری و در شاخص آب آشامیدنی سالم روستایی بالاتر از میانگین استانی هستیم. وی پیرامون نقش خبرنگاران در زمینه اطلاع رسانی هم بیان کرد: خبرنگاران و اصحاب رسانه در این عرصه بار سنگینی بر دوش دارند و در طول سال با نقد سازنده و بدون چشمداشت همراه، همدل با دولت و مردم بوده اند و دغدغه رفع نواقص را داشته اند و در این زمینه هم دولت از نقد سازنده آنان استقبال می کند زیرا نقد سازنده باعث تحرک و پویایی و رفع ضعف ها می شود.

وی با بیان اینکه در خصوص خدمات دولت تدبیر و امید و انتظار از خبرنگاران این است که خدای ناخواسته آمار دروغی به مردم داده نشود تاکید کرد: خدمات واقعی دولت یازدهم به مردم منعکس شود.

***نامزدها و اصحاب رسانه از مطرح کردن مسایل وحدت شکن دوری کنند

او همچنین با بیان اینکه وحدت در ایران اسلامی به عنوان یک اصل اساسی پذیرفته شده و رمز پیروزی ایران اسلامی بوده است تاکید کرد: نامزدها و اصحاب رسانه باید از مطرح کردن مسایل وحدت شکن و تحریکات قومی و مذهبی دوری کنند.

او با بیان اینکه، انتخابات یکی از ارکان مهم نظام است به جایگاه مجلس خبرگان اشاره کرد و یادآورشد: این مجلس جایگاه مهمی دارد و اگر امروز رهبری خردمند و اندیشمند در ایران اسلامی داریم به واسطه انتخاب معظم له توسط مجلس خبرگان رهبری بوده است.

خبرنگاران نیز در این نشست از فرماندار خواستند تا جلو تخلفات احتمالی در تبلیغات نامزدها، استفاده احتمالی از اموال بیت المال گرفته و زمینه رقابت حداکثری در شهرستان های سقز و بانه فراهم شود.

پنجمین دوره انتخابات خبرگان رهبری و دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی هفتم اسفندماه در سراسر ایران اسلامی برگزار خواهد شد.

استان کردستان دو نماینده در مجلس خبرگان رهبری و شش کرسی در مجلس شورای اسلامی دارد که سهم شهرستان های سقز وبانه یک کرسی در مجلس شورای اسلامی است.

کد خبر: 18124